MedionClaasic

Claas Medion Autocontur Schemat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich!
Poszukuje schematu podłączenia systemu autocontur claas do mediona lub podobnego (lexion dominator)
po załączeniu systemu i opuszczeniu przyrządu roboczego jedna strona unosi się maksymalnie do góry nawet jeżeli druga strona sunie już po ziemi. 
Czy któryś użytkowników posiada taki schemat lub byłby w stanie sprawdzić rezystancję między 2 zewnętrznymi pinami przy czujniku pozwoli to na sprawdzenie czujników posiadanych prze zemnie. 
 

Może któryś z was posiadał podobny problem i udało się go rozwiązać. 
Proszę także o instrukcje jak włączacie u siebie system autocontur. 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

post-2014-0-31561600-1500196806_thumb.jpgWitam

Masz tu schemat Megi 208 powinno być podobnie.

Podaj adres email to wyślę większy plik.

Edytowano przez Jacek23

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

mam te same objawy i raczej jest to wina potencjometru na hederze. z tego co sam wybadalem to jeden czujnik jest uszkodzony. szukam nowego tylko ze niema zamiennikow a orginal kolo 1000 niby kosztuje, a na 100% to niema pewnosci ze to tylko jego wina. 100 zeta by mozna zaryzykowac zeby sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Z katalogu wynika że ma 4,7 Kohm.

Rozbierz może da się wymienić sam potencjometr.

 

 

post-2014-0-01286300-1500236551_thumb.jpg

post-2014-0-73307100-1500236560_thumb.jpg


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Dzisiaj pomierzyłem wartości rezystancji czujników. Czujnik po stronie lewej (która unosi się do góry) posiada całkowitą rezystancję na poziomie 4.3kOhm, czyli mieści się w wartościach katalogowych. Drugi czujnik posiada rezystancje 7.43kOhm, wiec wydawałoby się ze to on jest winowajcą. Aczkolwiek zakładając ze czujniki te dają sygnał napięciowy (odpowiadający wychyleniu) ich rezystancja nie wpływa na wartość napięcia przy danej pozycji (zgodnie z 1 prawem Ohma). Nie wiem, czy założenie z sygnałem napięciowym jest dobre, gdyż system może działać ze sterowaniem prądowym wtedy rezystancje wpływają na odczyty. Odnośnie czujników są one rozbieralne wewnątrz budowa przypomina potencjometr jedyna różnica wynika z zastosowania małej sprężynki która pozwala na powrót w pozycje minimalna. Na razie przeczyszczę wszystkie złącza w zakonserwuje kontaktem może rozbiorę 2 czujnik w poszukiwaniu błędów. Po złączeniu kombajnu z hederem sprawdzę działanie może zadziała. Ja kontaktowałem się z serwisem z zapytaniem o części, aczkolwiek otrzymałem wycenę na czujnik do claas contur system, a to nie to samo. Cena takiego czujnika 270zl netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Sprawdź rezystancję czy zmienia się wraz z obrotem potencjometra i w jakiej pozycji chedera jest wysoka a w jakiej spada.
Zrób zdjęcia tego potencjometru po rozebraniu


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W maksymalnym położeniu potencjometru (heder opuszczony) rezystancja czujnika lewego to 558 Ohm a czujnika prawego 404 Ohm . Heder podniesiony czujnik lewy 4.10kOhm a prawy 7.43kOhm. Napieciowo by się w miarę zgadzało heder opuszczony L-1.55V P-0.654v heder podniesiony L-11.43V P-12V. Im odległość od ziemi większa tym rezystancja mniejsza.
W wynikach zauważalne są ròznice, ale nie wielkie, bo tez nie miałem czujników na tym samym poziomie aż do milimetra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Różnica jest duża bo prawie 100 %. Zamień stronami te czujniki i zobacz jaki efekt.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem rozwiązany. Okazało sie ze układ obciazenia przyrządu żniwnego wymagał regulacji. Należało zmniejszyć naciąg sprężyn pod kanałem wciągającym tak, aby odstęp między nakrętką a blachą wynosił 5mm, poprzedni właściciel miał ustawione na 5cm (nie wiadomo dla czego). Cala procedura regulacji opisana jest w instrukcji obsługi. Zbyt mocne dokręcenie śròb powoduje błędne wskazanie z czujnika obciążenia przyrządy żniwnego, czyli system myśli ze heder jest ciągle podniesiony dalej go opuszcza. Nadal jedna strona minimalnie bardziej zaciera o podłoze, ale nie jest to uciążliwe ponieważ odchyłka jest niewielka korzystając z pogody dokonana zostanie regulacja płoz na hederze, a gdy to nie poskutkuje do czujnika dołączę dodatkowy potencjometr który umożliwi doreguliwanie systemu. A wiec system działa automatycznie opuszcza heder do zadanego położenia oraz dostosowuje wysokość pracy przyrządy żniwnego i koryguje wychylenie boczne. Zastanawiam sie jeszcze nad funkcja czujnika pod kabiną który jest zamontowany na łańcuszku, ale to doczytam w instrukcji. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, jeśli będę mógł pomóc to się polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Ten czujnik załącza przy określonej wysokości  pracę bordinformatora, opuszczając heder zapala się zielona dioda i liczy powierzchnię.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj