Skocz do zawartości
Tomekp997

Jaka pompa do studni kręgowej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa
Tomekp997    0
Napisano (edytowany)

Witam. Przymierzam się do zakupu pompy do studni kręgowej jaką mam na podwórku. Nie wie na jaką się zdecydować. Lustro wody jest na wysokości 5,5m a dno na ok 8,7m. Kiedyś kupiłem jakąś plastikową pływakową , według producenta wys. podnoszenia maks była 8m, ale nie dała rady.

Potrzebuje pompy głównie do napełnienia zbiornika 1000l stojącego obok studni. Choć był plan zrobić nawadnianie kropelkowe do ogórków tylko że to potrzeba jeszcze ok100m węża od studni, to raczej ciężko będzie.

ps: jeśli w złym dziale umieściłem temat to proszę o przeniesienie do odpowiedniego

Edytowano przez Tomekp997

arkady12    2

do tej studni minimum 12 metrów podnoszenia, ewentualnie zwykła pompa głębinowa najmniejsza coś około 20 metrów 

koloas    3

Podaj kwotę. Ja kupiłem sobie za 350 zł głębinową do 80m Max zanurzenia wyjście 1.5 cala i pracuje na 15m

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomekp997    0
Napisano (edytowany)

kwota uzależniona jest od tego do czego można ja wykorzystać. Gdyby dała rade w kropelkówce w póżniejszym czasie (100-150m węza kropelkowego) to mogę dać więcej, ale znów boje się czy za duża pompa nie będzie robiła zamieszania w studni i będzie mulić wodę.

A jak nie do kropelkówki to myślę o jakimś czymś co po prostu da rade wyciągnąć wodę ze studni do zbiornika .

KOLOAS i w jakim czasie twoja wyciągnie np ok 1000l?

myślałem o ruskiej małej głebinówce za 50-90zł

http://allegro.pl/pompa-do-wody-membranow-gornossaca-glebinowa-ruska-i6542875455.html

tylko w ogłoszeniu jest podane : Wydajność: 1020L/h.

i chodzi o to żeby nie było tak że zbiornik 1000l będzie cały dzień ciągnąć

Edytowano przez Tomekp997

Nikita_Bennet    100
Napisano (edytowany)

http://allegro.pl/pompa-rozdrabniacz-do-wody-czystej-szamba-eurotec-i6475328093.html

te kupuję a raczej tego typu.

Przy robieniu wykopu pod zbiornik betonowy dała radę, potem pompowała wodę do opryskiwacza.

Inna tego typu wypompowywała wodę z zalań - padła to fakt ale swoje zrobiła (robiła nie tylko u mnie).

U szwagra też taka chodziła bo mieli problem przy budowie.

U mnie takie dwie obecnie chodzą.

Jedna w studni na głębokości około 3m a druga jako przenośna do napełniania opryskiwacza (w trzech różnych miejscach ją umieszcza się). Najgłębiej podawała wodę ze studni 13 kręgowej przy kręgu wysokości 1m czyli tak liczę że z 10-11 metrów. Z ciekawości pompowaliśmy studnię tyle ile kabla elektrycznego starczyło i stanęła właśnie na 10-11metrach. Wodę podawała na 12 metrów bo krąg nad ziemią jeden był.

Jak się spali - kupię następną, nie są to jakieś wielkie pieniądze a robotę robi.

---------EDIT---------

w tej pompie masz wąż 52mm. Miałem spięte 3 sztuki i dawała radę, mowię oczywiście zawsze o wolnym wylewie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

ursusek-360    46

Ja ostatnio kupiłem pompę do wody z pływakiem i do wody jest jakieś 8m i zakurzona się jest na 1.5m i ładnie pompuje opryskiwacz 300l w jakieś 10 min się napełni

koloas    3

rocznie 20 mauzerow 15m w studni i 50m na zewnątrz do baniaka ma zawór zwrotny zajmuje około 30min
pracuje chyba 4 lata cały czas w studni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez Piters182
      Witam. 4 wolne miejsca na Agroshow, wyjeżdżam z Lubelskiego w sobotę rano.
    • Przez Rene
      Jak w temacie:)Ciężko znaleźć jakieś zbiorcze info o targach rolnych w sieci.
    • Przez Radzio15
      Witam. Czy ktoś może ostatnio zdawał kategorię T w Białej Podlasce lub gdzie kolwiek indziej. Mam parę pytań.W jakiej kolejności należy podłączyć i odłączyć przewody? Co należy sprawdzić przed rozpoczęciem jazdy? Co sprawdzić po podłączeniu przyczepy ? I na co należy zwrócić uwagę.
    • Przez agrorobert
      Witam!
      Ostatnio dostawca oleju napędowego poinformował mnie ze od 1 kwietnia będzie mógł wlewać paliwo tylko i wyłącznie do zbiorników do tego przeznaczonych (dwu płaszczowych) ponieważ za nie stosowanie się do tego grożą kary dla dostawcy jak i odbiorcy.
      Wiec z tego co zrozumiałem konieczny będzie zakup zbiornika dwu płaszczowego z atestem.  Z tego co się orientowałem owe zbiorniki kosztują nie mało i nie chce mi się wieżyc ze niektóre małe gospodarstwa je kupią. Jestem ciekaw co wy myślicie na ten temat?