daizor

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu

Polecane posty

tomek73    579

agregat prondotwórczy i pompa 700wat z sklepu owinięta siatką do rzeki lub rowu 2000L 25min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

HTS z zaworem ze specjalnym zaworem i długim przewodem by nie składać lancy... Jak sie da ciśnienie to 600 litrów 3 minuty :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

u mnie beczką 6000l z turbiną 5min i 2200l nalane :rolleyes:


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przyczepa Autosan D-616 założona zbiornikami po RSM 1000L, i pompa szlamowa z silnikiem spalinowym, 10 lat tak chodzi i się sprawdza.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja jak miałem mały opryskiwacz to 3-4 beczki 1000l z woda na d 47 duży przekrój węza to bardzo szybko szło tylko żeby do końca spuścić musiał być lekki uskok do RSM też tym zestawem śmigam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

zdecydowałem się na rozwiązanie takie:

na zaczepie przymocowałem pompę od opryskiwacza, napędza ją traktor, który jest podczepiony do tej że przyczepy (zawsze jest drugi człowiek do pomocy to też nie jest to kłopotliwe z obsługą gdy jeden pryska), 4 baniaki się mieszczą po 1000L, opryskiwacz podjeżdża do tyłu przyczepy i grawitacyjnie jest napełniany (przyczepa wywrotka=wyższa, baniaki lekko uniesione przy pomocy odpowiednim drewnianych struktur), baniak jest zawsze pełny (a więc szybciej leci) ponieważ między czasie napełniany jest przy pomocy pompy przy zaczepie oraz wody z pozostałych baniaków:p opryskiwacz 600L metoda nie "najszybsza" ale najtaniej wyszło, a w porównaniu z wcześniejszymi każdorazowymi dojazdami do gospodarstwa w celi napełnienia i czasem straconym na te dojazdy to po prostu masakra z oszczędnością czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytus    0

A czy ma ktoś patent żeby napełniać opryskiwacz z rowu melioracyjnego (i żeby to nie było wiadro ;))? Chodzi mi o to, że u mnie jedna osoba jeździ na oddalone pola z opryskiwaczem 400 l. Pompy na prąd 12 V wydają się za mało wydajne... Może ktoś coś kombinował z pompą opryskiwacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zdecydowałem się na rozwiązanie takie:

na zaczepie przymocowałem pompę od opryskiwacza, napędza ją traktor, który jest podczepiony do tej że przyczepy (zawsze jest drugi człowiek do pomocy to też nie jest to kłopotliwe z obsługą gdy jeden pryska), 4 baniaki się mieszczą po 1000L, opryskiwacz podjeżdża do tyłu przyczepy i grawitacyjnie jest napełniany (przyczepa wywrotka=wyższa, baniaki lekko uniesione przy pomocy odpowiednim drewnianych struktur), baniak jest zawsze pełny (a więc szybciej leci) ponieważ między czasie napełniany jest przy pomocy pompy przy zaczepie oraz wody z pozostałych baniaków:p opryskiwacz 600L metoda nie "najszybsza" ale najtaniej wyszło, a w porównaniu z wcześniejszymi każdorazowymi dojazdami do gospodarstwa w celi napełnienia i czasem straconym na te dojazdy to po prostu masakra z oszczędnością czasu:)

 

kolego ja mam 4 tysiączki zespolone razem rurami i jeden wylot i do 600l opryskiwacza schodzi wszystko a na koniec troche wywrotem i bez pompy jest ok.

 

 

CYTAT

A czy ma ktoś patent żeby napełniać opryskiwacz z rowu melioracyjnego (i żeby to nie było wiadro )? Chodzi mi o to, że u mnie jedna osoba jeździ na oddalone pola z opryskiwaczem 400 l. Pompy na prąd 12 V wydają się za mało wydajne... Może ktoś coś kombinował z pompą opryskiwacza?

 

Teraz do opryskiwacza pilmetu kupiłem orginalny wąż ssawny z smokiem na końcu i sie go podłącza pod filter i ma zasysać z dowolnego zbiornika wodnego.Koszt 400+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale pamiętajcie że pod nigdy nie może was ktoś zobaczyć.Pobór wody opryskiwaczem z rowu,rzeki lub stawu jest zabroniony bez wyjątku.Ja też tankuję, do domu mam nawet 17 km.

Tytus możesz wąż założyć do pompy opryskiwacza przed filtrem.Tylko musi twardy być taki żeby się nie ścisną,u mnie zaciągał wodę sam 10 metrów a 2-3 w pionie takim wężem i na koniec węża siatkę drobną.2000 tyś litrów w ok 50 min pompy 2X70 L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytus    0

Przepisy są jakie są, a kto ma odrobinę oleju w głowie, sam będzie uważał. Ja bardzo dbam żeby wszystko było szczelne i nic się przypadkiem nie wydostało. Póki co mam 400-setkę i 20 ha oddalone od gospodarstwa 8 km, a jak się pryska to wiecie jak jest - czas nagli.

Faktycznie może spróbować rozwiązania z wężem ssawnym. Ma ktoś z was może fotkę jak to podłączyć? Wstawić trójnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jak mieliśmy zawieszany opryskiwacz to mieliśmy beczki na przyczepie, cofało się, opuszczało opryskiwacz i woda sama z beczek naleciała rurą. Aktualnie też wozimy beczki na przyczepie tyle że teraz opryskiwacz sam sobie zassie ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Ale pamiętajcie że pod nigdy nie może was ktoś zobaczyć.Pobór wody opryskiwaczem z rowu,rzeki lub stawu jest zabroniony bez wyjątku.Ja też tankuję, do domu mam nawet 17 km.

Tytus możesz wąż założyć do pompy opryskiwacza przed filtrem.Tylko musi twardy być taki żeby się nie ścisną,u mnie zaciągał wodę sam 10 metrów a 2-3 w pionie takim wężem i na koniec węża siatkę drobną.2000 tyś litrów w ok 50 min pompy 2X70 L.

Jak dobrze zrozumiałem 2000 litrów 50 minut napęd ciągnik i pompa poryskiwacza.

to może spalinowa pompa 400 zł i nawadniamy pole /nie robimy oprysku/.

Zakaz chyba dotyczy urządzeń samozasysających typu eżektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielas    1

Ja napełniam opryskiwacz 2700 l w 1min 15sek. głębinówka 15kw :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak ciągłem przez pompy w opryskiwaczu to zakładałem jeszcze zawór zwrotny 2 calowy.Teraz mam agregat prądotwórczy i pompę zanurzeniową i też z zaworem zwrotnym to 2000 litrów w 20 minut.Środki po zalaniu opryskiwacza.Zakaz dotyczy całkowitego pobierania wody do oprysku.Nawet do beczkowozów mogą się przyczepić które dowożą wodę do opryskiwacza.

 

Cztery lata temu mówili że można ,tylko pompą osobną nie z opryskiwacza i przez dodatkowy zbiornik.Teraz nie ma możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Odświeżam.

My lejemy z beczkowozu 4500 l z pompą napędzaną z WOM'u.

Beka zrobiona ze starego stara wojskowego do transportu paliwa, pompa oryginalna.

Niestety tylko na raz starczy (opryskiwacz 3000 l) i po dolewkę trzeba jechać.

Lejemy od góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

umieszczam zdjęcia mojej metody...zapewne każdy zrozumie zasadę działania ;)

6fb669808600b057med.jpg

1d62ce563ee2f08fmed.jpg

fa577906744645cbmed.jpg

Edytowano przez daizor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

A w tych beczkach masz wodę? z kąt ją dolewasz. I mama takie pytanie czy można mieszać ŚOR z wodom chlorowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

czysta woda dopiero w opryskiwaczu jest mieszana. Tankuje na gospodarstwie

a czy wolno mieszać tego nie wiem co prawda biorę z wodociągu normalnie ale nie zastanawiałem się nigdy nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Troszkę nie na temat bo stacjonarny, ale w galerii było zdjęcie pompy do napełniania opryskiwacza z licznikiem i elektroniką do ustawienia ilości wlanej cieczy i mam problem to odszukać może komuś wpadnie w oczy to byłbym wdzięczny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

4 balony czyli 4000l


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

tak jak przedmówca powiedział...wiadomo do każdego ponad sto litrów więcej można wlać:] Planuje dołożyć jeszcze dwa tyle, że wtedy burty nie zamknę tylnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

u mnie idzie pompą jak od szamba zanurzona w studni i ognia.. tak samo napełniam wanny dla koni wokół domu.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj