daizor

Metody na tankowanie opryskiwacza na polu

Polecane posty

daizor    23

Mam pytanie o wasze "patenty" na temat napełniania opryskiwacza z baniaków na polu (w moim przypadku z 1000l baniaków do 600l podwieszanego opryskiwacza)

Zastanawialem się nad podpięciem drugiej pompy do traktora, który przyciągnie tą przyczepę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

u mnie się napełnia grawitacyjnie, stawiam przyczepę na brzegu drogi który jest powyżej poziomu pola podjeżdżam opryskiwaczem i samo leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

no to by się sprawdziło na niektórych działkach ale właśnie wszędzie jest to możliwe (ewentualnie dość wysoka przyczepa lub baniaki "podniesione" ale to znowu trochę ryzykowne wczasie jazdy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja kupilem pompę do wody i bez problemu można przelewać z takich beczek 1000l do opryskiwacza. koszt 350 zl


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja 600l to też grawit.tankuje ale 4 mam połączone rurami to wieksze ciśnienie ale mam też agregat 2.2kw za 800zł i pompe za 100zł to tylko podkoniec pociągnoł za rozruch i pompa reszte z beczek wyciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja zasysam z rowu, sadzawki, specjalnym wężem z sakiem na końcu,opryskiwacz 1600l 10 min na wolnych obrotach, i mam jeszcze beczki ocynkowane na starze 2x po 2000 l i to mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mam pytanie o wasze "patenty" na temat napełniania opryskiwacza z baniaków na polu (w moim przypadku z 1000l baniaków do 600l podwieszanego opryskiwacza)

Zastanawialem się nad podpięciem drugiej pompy do traktora, który przyciągnie tą przyczepę...

Zapraszam do zobaczenia fot:

http://www.agrofoto.pl/forum/Akcja-pryskan...image15281.html - napełnianie opryskiwacza 600l

http://www.agrofoto.pl/forum/Pronar-82SA-image44880.html

:blink:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Ja tankuje się za pomocą ezektora ze stawu czy zbiornika perę minut i zbiornik pełen


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

gruby waż i z mauzera samo leci 400l około 5 min:) szybciej nie trzeba , tylko waż 60mm, oczywiscie zbiornik na przyczepie, :blink:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ciekawy temat, przypinam :blink:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Ja tankuje się za pomocą ezektora ze stawu czy zbiornika perę minut i zbiornik pełen

 

Ze stawu, eżektorem ?? :blink: Dobry jesteś.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja kiedys dawno temu jak miałem jeszcze 500l opryskiwacz i 4 beczki 1000l to tankowałem grawitacyjnie i jakos szło, przyczepa na polnej drodze opryskiwacz na maxa w dół i dawało rade.

Od kiedy mam ciagane 1200l to tankuje tylko z rurociagu. Tzn, przed zwykłym kranem w chlewni (1/2cala) wstawiłem trojnik i zawór kulowy calowy, do tego porzadny wąż plastikowo gumowy 1calowy i idzie ok 18-20min i mam 1200l nalane. Jest to czas akurat na przyniesienie srodków ze składu, na ewentualne odmierzenie, zmieszanie itp i wlanie ich do opryskiwacza. Wczesniej jak miałem wąż na kranie - 1/2 cala to na zatankowanie 1200l schodziło mi około godzine co było lekko wkurzające - dlatego zmieniliśmy wpięcie i waz na calowy. idzie 3 razy szybciej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Mój ojciec zawsze wiaderkował... Dlaczego? Twierdził, że idzie szybciej :blink: . Jak dla mnie to bez sensu... W tym roku mam w planach pompę spalinową - to rozwiąże problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Tzn, przed zwykłym kranem w chlewni (1/2cala) wstawiłem trojnik i zawór kulowy calowy, do tego porzadny wąż plastikowo gumowy 1calowy i idzie ok 18-20min i mam 1200l nalane. Jest to czas akurat na przyniesienie srodków ze składu, na ewentualne odmierzenie, zmieszanie itp i wlanie ich do opryskiwacza. Wczesniej jak miałem wąż na kranie - 1/2 cala to na zatankowanie 1200l schodziło mi około godzine co było lekko wkurzające - dlatego zmieniliśmy wpięcie i waz na calowy. idzie 3 razy szybciej

z 1/2 to leci i leci...

 

U nas jest oczko wodne i w nim wody ~7m3 do tego pompa 7000l/h (116l/min) Stary pilmet 400l leciał ~4min a nowy Pilmet 600l leci 7-10min, u nas zabiegi chemiczne wykonuje sie we dwie osoby i jeden jest przy opryskiwaczu a drugi urabia.

 

Jak ubędzie 2-3 opryskiwacze to w oczku jeszcze jest wody a jest

 

Wielką zaletą oczka jest to ze woda jest podgrzana (z glonami), co ważną role odgrywa w uprawie pomidora, buraka i innych oraz to ze opryskiwacz nie leci prawie godzinę tylko troszkę szybciej

 

oczywiście jak sie leje do opryskiwacza to trzeba uważać by nie zassało cieczy spowrotem do oczka.

 

 

Aaa i jeszcze jedna wielka zaleta, jak by mi jakiś życzliwy sąsiad dolał jakiegoś świństwa do wody to od razu rybki na wodzie by pływały, a to jest bardzo istotne, nie ma żarów z tym...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

marcin w tej wodzie nie chodzi o glony, bo one i tak zginą po dodaniu jakiegoś środka, bardziej chodzi o temperature,ph,czy twarda czy miękka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

a ja napełniam z HTS 10 tys. litrów( wczesniej umyty) :P


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Żeby nie zakładać nowego tematu podpinam się tutaj.

1. Szukam "korbowodu" do pompy starego jugosłowiańskiego opryskiwacza.

Może ktoś ma taką pompę na części, chętnie odkupię.

2. Szukam adresu polskiego producenta kołpaków do korpusów HARDI żeby można montować standartowe dysze.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejsi    0

Tankowanie HTS 10000l,woda jak i RSM :P


A może chodźmy na piwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

U nas pan Jurek ma baniaki na traktorze


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas ludzie tankuja beczkami 1000l z przyczep. My osobiscie nie praktykujemy tych metod, pol nie mamy az tak wielkich zeby ciagac przyczepe z bankami tankujemy w domu 20 min i pelno :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj