baoo

Case 5150 /5140-Opinie i zakup

Polecane posty

baoo    0

Witam. Jestem zainteresowany kupnem
Case 5150 lub 5140 . Czy znacie może kogoś kto ma na sprzedanie tego typu ciągnik lub jakieś namiary na handlarzy z okolic, a jak by to był jeszcze rolnik to juz w ogóle bajka. Okolice Kutna woj.Łódzkie do 100 km plus minus 50. Olx allegro itd. przejrzałem i objechałem. Nie raz są ukryte perełki jeszcze nie wystawione. ☺ Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

ja bym nie polecał tego ciągnika dużo elektroniki i drogie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Addam nie pisz koledze głupot że ten ciągnik ma dużo elektroniki bo chyba nie wiesz o czym piszesz. Sporo więcej ma mx który ma równie dobrą opinię co seria 51. Dużo elektroniki ma seria Cs.
Kolego szukaj 5150 a nie będziesz żałował mając te 10 koni więcej. I co ważne w tym budżecie ciągnik nie ma konkurencji jak na tamte lata jeżeli chodzi o myśl technologiczna. Ważne żeby dać sobie trochę czas i nie brać na ładne oczy pierwszy lepszy po jakiejś odnowie lakieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baoo    0

A orientowałeś się ile części kosztują np, pompa hydrauliczna?

Tak wiem. Nowa pompa oryginał około 35 tys zamiennik około 15 tyś, regeneracja około 5-7 tys. A co do elektroniki nie ma aż tak strasznie napchane. Myślę że mniej niż w massey. Ale to tylko moje domysły. Choć napewno mniej awaryjne elektroniczne niż massey. ☺

A co do 5120 to nie wchodzi w grę za mała moc.

Edytowano przez baoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Pompa nie kosztuje 35 tylko koło 22 i to w serwisie... zestaw naprawczy oryginalny to koszt do 3tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Na olx masz pompy za 8 rexrota bo za 35 tyś kupować to juz ciągnik do śmierci musi służyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14
Karror830 wybacz ale mój kolega ma case 5120 i uwierz że potrafi jakiś czujnik unieruchomić ciągnik, tak samo z EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243

Znajomi 5120sprzedali za bezcen bo mieli problem z hydraulika(oczywiście podejrzenia padły na pompę, nikt z firmy nie potrafił tego ogarnąć. Rozmawiałem z nowym właścicielem to okazała się pierdoła.

Już choć troszkę nowszy technologicznie ciągnik to wypadałoby się albo dobrze znać samemu, albo mieć dobrego mechanika/elektryka pod ręką i wtedy można zmieniać stare sprzęty rodzime/czeskie na coś równie starego, no może ciut młodszego zachodniego.
A jak u nas elektryk jest jeden, którego przerasta poprawienie instalacji w starym zetorze, mechanik, który robił zachodnie jest jeden, ale pracuje w skr. Inni doświadczenie mają tylko w Zetor/ursus/rusek. I kupno zachodniego ciągnika z lat 90okazuje się samobójstwem, gdy nadejdzie ten moment, a nadejdzie w każdym, gdy się coś posypie. Oczywiście z tych, co pozmieniali na zachodnie, nie widzę nikogo, kto by wracał do maszyn z bloku wschodniego. Jedni robią parę lat bezawaryjnie, inni robili mni j lub bardziej poważne rzeczy. Tylko takie kwestie jak dostępność części i dostęp do mechaników powinien odgrywać ważną rolę przy zakupie. Nie każdy ma czas żeby siedzieć na necie parę dni, potem przy ciagniku ileś dni szukać co za czujnik mógł paść, co z hydraulika się stało, czemu bieg nie wchodzi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baoo    0

Dzięki chłopaki że chcecie doradzić jak najlepiej ale decyzja podjęta. Będzie case lub cos podobnego. Czasam trzeba iść z biegiem czasu i nie stać w miejscu. Jestem pewien że każdy z nas wolałby jeździć passatem w tdi-ku niż polonezem. Rocznikowo podobni ale komfortowo całkowicie inni. Tak więc jeśli KTO KOLWIEK WIDZIAŁ KTO KOLWIEK WIE gdzieś, coś o case to proszę podanie namiaru ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243

Ja tam nie mam zamiaru odwodzić od zamiaru. Jak się ma mechanika dobrego/samemu ma się czas, zna się to można iść do przodu. Sam chętnie zamiast zetorka kupiłbym zachodni, ale czasem trzeba na chłodno przemyśleć.
A ta seria bardzo przyjemna, no i, choć to mało ważne, imo jedne z najladniejszych ciągnikow z tamtego okresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

kup 5150 nie mx. Mx ma dużo więcej elektryki która zawodzi i najczęściej potrzebna jest ingerencja wykwalifikowanego mechanika a seria 51** idzie ogarnąć samemu. instrukcje obsługi i napraw sa do kupienia na allegro. sam mam 5140 z 91r i łyknął bym 5150z 97r ale nie ma funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baoo    0

No ja bym z miłą chęcią kupił ale w mojej okolicy zjezdziłem wszystko co możliwe chyba. I miałem wrażenie że te ciagniki co oglądałem to wyciągniete z krzaków troche odmalowane i przywiezione. Jak coś puka przy zmianie półbiegów czy biegów to cieknie gorzej niż z mojej belarus. Nie raz przejechalem prawie 200 km i rozmawiając czlowiekiem pytam sie czy wszystko ok z skrzynia silnikiem itd. Kazdy oczywiscie że tak, a poźniej sie zjeżdża a tam niespodzianki typu... spawany kolektor, zgnita podłoga do tego stopnia że dziury na wylot co drugi przełącznik wyjety albo wtyczki od czujników lub elektrozaworow porozlączane. I w takim przypadu to tylko nagrywac rozmowe telefonu i rządać zwrotu dojazdu za te kłamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Głupich nie ma to że ktoś nie ogłasza to nie znaczy że sprzeda po taniości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baoo    0

Ale ja nie mówię i nie nalegam na to żeby ktoś sprzedał tanio. Nawet mogę dorzucić troche ale żeby ten sprzęt naprawde był wart swojej ceny albo choć wart mojej uwagi. Bo jak narazie na oglądaniu się kończy. Obejrzałem z bratem w przeciągu 2 m-cy z 15 ciągników z czego 3 tylko odpalilismy bo na resztę nie opłacało sie tracić czasu. A w tych 3 cos zgrzytalo na skrzyni. A wiadomo, skrzynia w tych modelach nie należy do tanich. Może okazać sie że to tarczka czy lożysko za stówkę a może być że wałki nie trzymają symetrii a wtedy już tysiące wchodzą w gre. Tak więc jakby ktoś cos wiedział o porządnym case 5150 lub 5140 niech daje znać ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Miałem to samo przy oglądaniu serii MX. Wiekosc to był szrot. Jeden okazął sie w miare ok ale nie działał licznik tzn wyswietlał jakies smieci o czym oczywiscie sprzedajacy zapomniał wspomniec w opisie. Spokojnie szukaj bez pospiechu cos sie znajdzie. Nie sztuka wtopic kase ktora przeciez nie tak łatwo przyszła w jakis złom ktory bedziesz przeklinac...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. chciał bym się dowiedzieć coś o case IH 5150. Ogl to opinie o nim na co zwrócić uwage przy zakupie . z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj