Skocz do zawartości
franczez

Matador/Mercator fartuch plandeka wialni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
franczez    0

Witam,

Panowie z racji tego, że idą żniwa, wyciągnąłem mojego dziadka czyli Matadora Giganta, tak wiem że już wiekowy sprzęt ale u siebie jeszcze zrobi.

Mam do was kilka pytań. 

Pękła mi (no właśnie co to) "blacha" do której przykręcone są końcowe żaluzjowe sita. Te blachy są dlugości okolo 25 cm, jedna po jednej stronie, druga po drugiej, na nich zawieszone są owe sita, nie wiem jak to się nazywa a chciałbym zamówić.

Kolejną rzeczą jest taka jakby plandeka wisząca w środku kombajnu za mlocarnią, niestety mam ją porwaną i chciałbym wymienić.

Kolejną sprawą są dwie gumy, jedna na zewnatrz kombajny tam nie pracuje podsiewacz, to jest osłona podsiewacza tak? Oraz guma w środku kombajnu za wialnią a przed sitami, taka idąca wszerz kombajnu.

Panowie prosiłbym o fachowe nazwy tych części lub też linki, chciałbym je zakupić. Niestety nie mogę zrobić zdjęć ponieważ jestem na wyjeździe. 

Witam. Elementy Które wymieniłeś nie mają nazw własnych, a ich fachowa nazwa to numer katalogowy ;-) Podam Ci linka do katalogu, ale zwróć uwagę że jest to katalog Matador Standard i uchwyt sita może być inny. Fartuchy powinny być takie same. Matadora nie miałem więc więcej boję się pomóc bo mogę się mylić. http://agrotechnika24.pl/img/cms/CLAAS%20MATADOR%20STANDARD.pdf

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez classmercator
      Niedawno kupiłem kombajn Claas MAercator 50 i nie wiem o nim zawiele a chciałbym się dowiedziec jakie sita najlepsze są do koszenia rzepaku a jakie najlepsze do koszenia przenicy i jęczmiena . Z góry dziękuje za inforacje !
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez duzyKama
      Witam wszystkich użytkowników. Jestem nowy więc jeśli będą błędy to poprawiajcie bez krzyku
      Mam problem ponieważ przybieram się do kupna kombajnu zbożowego.

Mam namierzone już 3 sprzęty: - NH 1530 silnik 6cyl deutz chłodzony powietrzem, rura hydrauliczna, heder 3m z malutkim hakiem
      -NH 1530 silnik 6cyl ford chłodzony cieczą, sieczkarnie ma ale ona wcale mi nie będzie potrzebna
      - Class mercator 75

Najbardziej wpadł mi w oko ten pierwszy NH , ponieważ jego stan jest najlepszy, jest hydrauliczna rura, lecz mam obawy o silnik.
      Sprzedawca mówi że jak wszystko gra jak trzeba to że ten sprzęt się nie grzeje i wgl. Szukam na ten temat dużo w sieci ale nie ma konkretów. Może ktoś ma taki sprzęt ? Albo się spotkał z czymś takim. Prosił bym o jakieś porady,opinie.
    • Przez sznajdik
      jak myślicie dobre to jest? ile powinien kosztować dobry komplet?http://moto.allegro.pl/cepy-mlocarni-claas-mercator-protector-653266-i2951084646.html