Zetorek91

Zetor 5245 - remont

Polecane posty

Zetorek91    0

Witam. Panowie potrzebuje porady waszej a mianowicie zaczynam malowac maske błotniki w skrócie blacharke i chciałbym juz całego pomalowac ma juz 5000mtg od nowosci i nie był malowany. Tylny most os przednia juz troche rdzewieje a w pozniejszym czasie chcialbym zrobic remont skrzyni silnika i sprzegła gdzies na zimie i nwm czy opłaca sie malowac bo obawiam sie ze pozniej troche zle to moze wygladac po remoncie. Doradzicie czy malowac czy nie. Z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Jeżeli zamierzasz sprzedawać ten traktor w ciągu najbliższych 10 lat to radze ci go nie maluj.Wyobraż sobie że nawet na tym forum jest masa tumanów dla których ciągnik malowany jest od razu skreślany przy kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek91    0

Rozumiem Cię tylko trochę wzrok go zamist przeciągać to odpycha stan jego jest jak mowie pomalowalbym go tylko później remont
I takie pytanie w ciągu miesiąca 2 razy zakleszczyl mi na wstecznym co może być przyczyną? Sprzęgło do końca było dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

naucz się zmieniać biegi , trochę kąśliwie ale ten typ tak ma   ;)  gdzieś tu na AF jest blaszka co się dokłada żeby dźwignia miała ograniczony ruch i się nie zakleszczy .

 

A tak to nie rób skrótów że z wstecznego na ukos na 3 , tylko masz robić tak wsteczny w dół i dopiero w bok i znów w dół na 3 (wiem co mówię bo kiedyś nie raz się szło skrótem i się zakleszczał)

 

Sprawdź jeszcze bezpieczniki od wodzikow czy siedzą dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to może odpowietrz , ewentualnie wymiana części że wciskasz nic nie znaczy , odrazu sprzęgło bierze tzn wysprzęglnik wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek91    0

Czyli Sprzegło głownie pod uwage? Mechanik mi mówił ze podregulował ale jest strasznie juz wytarte i moze nie wysprzeglac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Wyobraż sobie że nawet na tym forum jest masa tumanów dla których ciągnik malowany jest od razu skreślany przy kupnie.

No bo widzisz, taki tuman jak ja, jak widzi ciągnik "świeżo sprowadzony, w oryginale, od pierwszego właściciela, rocznik 8x, opony pierwsze od nowości, bez wkładu własnego, stan idealny, Niemiec/Francuz/Anglik/Fin płakał jak sprzedawał"a ciągnik swiezo wymalowany i błyszczący jak psu wiadomo co, to nabiera pewnych podejrzeń.

A prywatnego ciągnika, nikt rozsądny nie skreśli bo był parę lat temu malowany, bez przesady. Sam kupiłem malowany, prywatny, koleś miał go chyba 5-6lat, ale widac, że parę lat temu te malowanie, tu obdrapany, tam gdzieś wgnieciony itd. Ale nie widać wycieków, nie widać żeby byl czyszczony,farba nie odchodzi platami, reszta gra mechanicznie, to co tu skreślać.

Za to od handlarza jeden wymalowany oglądałem i tu przyznaje się, jestem tumanem, więcej napewno do handlarza nie pojadę malowanego ogladac i skreślę go już w przedbiegach.

A co do samego tematu, to jak masz zamiar na zimę go rozbierać, to bez sensu teraz robić jakieś malowanie. Imo lepiej wtedy na spokojnie, dokładnie.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Witam. Panowie potrzebuje porady waszej a mianowicie zaczynam malowac maske błotniki w skrócie blacharke i chciałbym juz całego pomalowac ma juz 5000mtg od nowosci i nie był malowany. Tylny most os przednia juz troche rdzewieje a w pozniejszym czasie chcialbym zrobic remont skrzyni silnika i sprzegła gdzies na zimie i nwm czy opłaca sie malowac bo obawiam sie ze pozniej troche zle to moze wygladac po remoncie. Doradzicie czy malowac czy nie. Z góry dzięki za odpowiedz

Powiem ci tak nie zaczynaj remontu od d**y strony tzn.zrób najpierw remont podzespołów które masz do roboty a dopiero po tym myśl o malowaniu blacharki bo tak to szkoda twojego czasu i kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj