Skocz do zawartości
Lukaszrolq

Malina nie owocuje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaszrolq    0

Witam w pazdzierniku (2015) posadziłem maliny polana

Sadzonki nie dały jeszcze wogóle owocu.

Rok temu myslalem ze są młode to trzeba poczekac lecz w tym roku krzewy ładnie wyrosly a nie widac wogole owoców nawet kwiatów

Co moze byc tego przyczyna , miał ktos podobny problem?

Pozdrawiam

gwozd    101

U mnie polana też jeszcze nie kwitnie

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    101

Polana owocuje kilka dni po żniwach. Polka zaczyna w żniwa.

Wczoraj szedłem przez dużą plantacje polki. Kilka hektarów. Malina wysokości do kolan max do polowy uda i nie widać żeby kwitła ale ciemnozielona. Rzędy wąskie, malo pędów. Część plantacji facet w zeszłym roku zlikwidował i posadził porzeczke

Krzysztof81    170

I mnie zdarza się ze co kilka lat nie mam wcale owoców. Wprawdzie mam tylko kilka arów i nie wnikałem dlaczego tak bywa. Może przyczyną są przymrozki?

gwozd    101

??? Ta plantacja malin ma około 7lat czyli jeszcze powinna być ok. Dlaczego może mieć takie słabe rośliny? Wirus?

Od dłuższego czasu mam 16m rzędu maliny jesiennej. Nie wiem jakiej odmiany, możliwe pomieszane 2 odmiany. Nigdy niczym nie pryskana. Nawożona jak mi się przypomniało trochę obornika kurzego jesienią albo popiół z drewna i zawsze owocowała i to całkiem ładnie

agrosiolo    0

Ja mam polane posądzona w tym roku jest mala 70-120 cm owocuje już od tygodnia mam 24 ary owoców dojrzale okolo kila dziennie czemu tak szybko owocuje?

relop7    0

Panowie co dzieje sie z Polana ?Mam kilka owocow dojrzalych a reszta jeszcze zielona,w sumie jesCze czas na nia ale chyba ta reszta nie jest przymrozona i bedzie cos z tego w ttym roku?

KACZOR1984    1

U mnie malina (Polana) już zaczyna owocować. Bardzo nierównomiernie. Wydaje mi się, że to wina wiosennych przymrozków. Rośnie tak jakby w dwóch warstwach. Ta niższa już owocuje (praktycznie wszystkie owoce dojrzałe), ta wyższa dopiero pokazuje kwiaty. Na szczęście tej niższej jest niewiele. Jaką cenę przewidujecie na skupach?

gwozd    101

Wczoraj z polesia sadzonego jesienią zjadłem kilka owoców. Polana zaczyna owocować, pojawiają się czerwone owoce, dużo jest zielonych i masa kwiatów i zapylaczy

KACZOR1984    1

Pierwsza partia zaowocowała i dojrzała. Już myślałem, że tak wcześnie się zacznie zbiór, ale nie...

Skończyły się dojrzałe, za to jest dużo kwiatu i niedojrzałych owoców. 

Malinobranie odroczone w czasie :)

Ansja    309

U mnie polna już w czerwcu miewa owoce.
Owocowanie maliny Polnej zależy od wysokości na jaką jest scinana,im niżej tym później owoce się pojawiają i kwitnienie.

Ansja    309

Tak ,pisze o polnej ..swoje przycinam na jesień tak nie niżej niż 50cm ,wówczas wiosna szybciej zaczynają wegetację i owocują.

marluk    29

Malina "polna" masz na myśli polanę?

każda malina jest polna. W domu raczej nikt nie hoduje malin :D

KACZOR1984    1

Ale jeśli się zostawi wysoko przycięta malinę jesienną (jeśli piszesz "polna" i masz na myśli Polanę) to może i owoce będą wcześniej, ale za to będą mniejsze.

Chyba jutro startujemy z pierwszym zbiorem. Dość wcześnie, szczególnie, że jeszcze żniwa nie skończone.

Cena na skupie 4,20. Jaka u was?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się