Skocz do zawartości
Roman2

Problem z podawaniem siatki. Prasa John Deere 582.

Polecane posty

Roman2    0

Kupiłem w tym roku prasę John Deere 582 używaną i mam z nią pewien problem.

Mianowicie przy podawaniu siatki, zostaje ona owinięta na wałku gumowym, a nie podana na snopek. 

W czym tkwi problem? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

:)  

zacx18    1
Napisano (edytowany)

Posyp i wetrzyj talk na ten walek gumowy powinno pomóc. (chodzi o talk do zasypywania opon )

Edytowano przez zacx18

Ziomal20084    25

albo zmień siatke . te prasy nie lubią "elektryzujacych" się siatek. podobno juta idzie bez problemu

Wiadomość z agroFakt.pl

Skwarus    2

U mnie kilka razy nawinelo, ale podkręciłem po obu stronach śrubkę ze sprężyna która dociska wałek

Roman2    0

Koledzy, dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zastosowałem pewne wskazówki, które pomogły mi z tym problemem. Mogą się one komuś przydać, więc oto one:
-jak już pisał wcześniej zacx18, posypałem wałek gumowy talkiem, który zmniejszył prawdopodobieństwo przyklejenia się siatki do niego. Również przykleiłem super glue powstałą wcześniej zadrę, na wałku, by nic nie haczyło.

-jednak największy problem stanowił podajnik siatki, który w pewnym miejscu był odkształcony. Wyprostowałem i oszlifowałem na gładko. 

Ogólnie była to zabawa z poznaniem mechanizmu prasy. Skwarus, z tym dokręceniem śrub to również dobry pomysł, spróbuję następnym razem! 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hubert12011
      Witam, w mojej valtrze wyskoczyły 2 kody błędu 
      001639--31--000
      i 008019--08-003
      Valtra seria t 183 2011r czekam na odp. z góry dzieki 
    • Przez proxima64
      Witam kolegów i użytkowników pras Vicon rv 157/187. Jestem posiadaczem prasy Vicon rv 157 z 97r. Od kilku miesięcy przekopuję internet w poszukiwaniu adaptera do siatki do tejże prasy gdyż moja nie była w niego wyposażona ale jak na razie bezskutecznie . I tu moje pytanie : czy nie orientuje się ktoś lub nie ma do sprzedania takiegoż adaptera od prasy na części lub po spaleniu? Będę wdzięczny za każdą informację   .
    • Przez danielhaker
      Mam na sprzedaż trochę gadżetów John Deere. Wszelkie info na PW
      Pasek 80zł

Długopisy 10zł/szt

Tablica/szyld metalowy 65zł

Smycz 10zł

Brelok/zawieszka 10zł

Czapka 65zł

Zawieszka do kluczyków 10zł

• Przez dexter00
      Witam. Posiadam elektrozawory i mam problem w 2 parami wyjść hydraulicznych dokładniej to podłączone przewody wyskakuja. Kiedy bez przewodów poruszam przyciskami  otwierającymi zawory widzę że gniazda są wypychane co zapewne sprawia że przewody wyskakują, Nawet gdy uruchamiam 1 gniazdo to wypycha też to z drugiej pary. 3 para działa ok.Proszę o pomoc
    • Przez grzesik65
      Witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika John deere 6220 skrzynia 4 polbiegi przełączanie dźwignią plus 4 zakresy a.b.c.d rewers obok kierownicy hydrauliczny mechaniczny na ewno nie elektro hydrauliczny. Ciągnik z 2006 roku. Otóż mam taki problem ruszając do przodu że sprzęgła czy też z samego rewers bez użycia sprzęgła ciągnik rusza pięknie wręcz książkowo bez żadnych szarpniec sprzęgło bierze i puszcza w połowie długości tak jak powinno być natomiast gdy chcemy jechać do tyłu i tu zaczyna się problem ciągnik jak by nie miał sprzęgła padał do samej podłogi i puszczając nawet delikatnie on już jedzie wręcz zrywa i na rewersie jest tak samo jak rewersem się wrzuci do tyłu to też zrywa wręcz od razu jedzie bardzo mnie to denerwuje wiem że tak nie powinno być raczej kalibracja tu nie pomoże bo tu nie ma żadnej elektryki czyżby to coś w skrzyni ?