Gość Muran001

Praca dla mgr inż. rolnika (nie tylko po SGGW)

Polecane posty

k0b    33

Cześć,

@Muran001 znajdziesz spokojnie, praca jest, powiem wiecej jest deficyt ludzi z takim wykształceniem. Dobrze poszukasz znajdziesz 2500-3000 netto na początek. Ale najgorzej na poczatku bez doswiadczenia, potem jest inaczej. Ludzie z nawet kilku letnim stazem w branzy zarabiaja od 4000 netto w górę. Nie rozumiem komentarzy typu, praca w maku itd. Są to jedne z trudniejszych kierunków studiów ale tez obecnie uważam bardzo przyszlosciowy.

Zeby nie było ja też skonczyłem rolnictwo. I pracuje w zawodzie, nie piszę tu o pracy przedstawiciela, choc mozna dobrze trafic wiem po kolegach. Chcesz wiecej info pisz.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Witam wszystkich po nieobecności!

Pracy nadal poszukuję. Praca nie musi być związana koniecznie z rolnictwem i w pierwszej kolejności poszukuję za biurkiem, np. wypełnianie faktur lub sporządzanie dokumentów i pisanie maili. W moim powiatowym urzędzie pracy pod koniec września zarejestrowałem się jako bezrobotny, byłem tam ponownie za 2 tygodnie i następna wizyta 23 listopada. Zaaplikowałem dokumenty o pracę w Mazowieckim Ośrodku Regionalnym ARiMR w Warszawie i nawet byłem na nawet rozmowie kwalifikacyjnej. Starałem się o stanowisko inspektora ds. PROW i dopłat bezpośrednich w Grójcu. Komisja zadała mi 5 trudnych pytań na temat ARiMR. Po rozmowie w przeciągu 2 tygodni miałem dostać telefon, jeśli miałbym przejść rekrutację. Telefonu z ARiMR nie dostałem i nie zostałem zatrudniony. W najgorszym wypadku jeśli pracy nie znajdę, będę się musiał zarejestrować w KRUS-ie jako domownik i automatycznie u siebie zostałbym pracownikiem rolnym, który dostanie udokumentowane doświadczenie zawodowe i zapłaci składki emerytalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milian    2
Dnia 31.10.2017 o 18:34, Muran001 napisał:

Witam wszystkich po nieobecności!

Pracy nadal poszukuję. Praca nie musi być związana koniecznie z rolnictwem i w pierwszej kolejności poszukuję za biurkiem, np. wypełnianie faktur lub sporządzanie dokumentów i pisanie maili. W moim powiatowym urzędzie pracy pod koniec września zarejestrowałem się jako bezrobotny, byłem tam ponownie za 2 tygodnie i następna wizyta 23 listopada. Zaaplikowałem dokumenty o pracę w Mazowieckim Ośrodku Regionalnym ARiMR w Warszawie i nawet byłem na nawet rozmowie kwalifikacyjnej. Starałem się o stanowisko inspektora ds. PROW i dopłat bezpośrednich w Grójcu. Komisja zadała mi 5 trudnych pytań na temat ARiMR. Po rozmowie w przeciągu 2 tygodni miałem dostać telefon, jeśli miałbym przejść rekrutację. Telefonu z ARiMR nie dostałem i nie zostałem zatrudniony. W najgorszym wypadku jeśli pracy nie znajdę, będę się musiał zarejestrować w KRUS-ie jako domownik i automatycznie u siebie zostałbym pracownikiem rolnym, który dostanie udokumentowane doświadczenie zawodowe i zapłaci składki emerytalne.

I jak poszukiwania pracy?! Niby bezrobocie niskie, jest tzw. era pracownika, ale czy i Tobie udał się coś znaleźć?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Próbowałem jeszcze szczęścia w powiatowym urzędzie pracy. Po wielu próbach udało się! Zostałem przyjęty na staż w ZUS-ie, przeszedłem badania lekarskie i zaczynam już 16 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
Dnia 12.04.2018 o 11:45, Muran001 napisał:

Próbowałem jeszcze szczęścia w powiatowym urzędzie pracy. Po wielu próbach udało się! Zostałem przyjęty na staż w ZUS-ie, przeszedłem badania lekarskie i zaczynam już 16 kwietnia.

Fajnie że dostałeś pracę. Trafiłem na ten temat przypadkiem ale powiem co myślę. Czytając Twoje poprzednie posty to Ty chyba trochę za dużo o sobie myślisz ,,glupimi rowiesnikami". Naucz sie ludzi troche szanowac to Ci więcej korzyści w życiu przyniesie niż te studia (ja też mam wyższe rolnicze ale tu nie o tym mowa). To co nauczyciele w szkołach mówią to z realnym życiem nie ma nic wspólnego. Część z nich jest totalnie odklejona od rzeczywistości. W życiu trzeba umieć się dogadać z każdym. Ps co do ludzi po zawodowkach to większość z nich ma lepiej poukładane w głowie niż niby mądrzejsi po studiach doktoranckich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Do Krzychrol

Przecież umiem szanować ludzi! Lecz niestety w większości przypadków trafiłem na nieodpowiednie osoby. Niestety, z każdym się nie nauczę dogadać. Nie przyszedł jeszcze ten, kto by dogodził wszystkim. Wolałbym być pozytywnym egoistą niż negatywnym altruistą.

Co do studiów - magisterka mi wystarczy, nie chcę być doktorem habilitowanym, ani profesorem, który miałby jeszcze gorszą psychikę i byłby snobem. Zgodzę się z tym, że część wykształconych osób to są chamy i prostaki oderwani od rzeczywistości, a pozostała część wykształconych ludzi to dobrzy ludzie.

Nie dyskutuj ze mną i nie oceniaj mnie, bo mnie nie znasz.

 

Do moderatorów i administratorów

Proszę o zamknięcie tematu, a nawet usunięcie (jeśli to jest możliwe).

Edytowano przez Muran001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Dnia 11.07.2017 o 11:51, Muran001 napisał:

Do kolegi Mikad

Dzięki za zrozumienie. W życiu łatwo nie miałem. W edukacji przed studiami (podstawówka, gimnazjum, liceum) dobrze się uczyłem, lecz tylko w gimnazjum dostawałem czerwone paski na świadectwach. Nauczyciele kazali mi iść do najlepszego liceum w mojej okolicy, bo byłem zbyt zdolny, nie nadawałem się do życia z głupimi rówieśnikami w słabych ogólniakach, technikach lub zawodówkach. Chciałem się wyrwać z mojego środowiska, w którym się wychowywałem. W okolicy nie bardzo mam fajnych znajomych w moim lub podobnym wieku. Dochodzi również brak drugiej połowy. Mało kto się interesuje u mnie rolnictwem z prawdziwego zdarzenia.

 

Mikad, czy mógłbym jeszcze w tym temacie napisać o moich zainteresowaniach i innych doświadczeniach pozarolniczych? Może to by pozwoliłoby ukierunkować na inne zajęcia. Słyszałem, że możliwe jest zarabianie pieniędzy na własnym hobby.

czytam i nie wierzę , jakbym widział się w lustrze ,charakter prawie taki sam i postrzeganie otoczena podobne , tylko trochę odmienne koleje losu oraz kierunek edukacji inny i tak daleko nie zaszedłem w edukacji 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Właśnie studia rolnicze fajna sprawa,tylko bez gwarancji czy faktycznie pracę się dostanie 😉

Gratulacje i powodzenia w pracy! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
Dnia 16.07.2018 o 23:05, Muran001 napisał:

Do Krzychrol

Przecież umiem szanować ludzi! Lecz niestety w większości przypadków trafiłem na nieodpowiednie osoby. Niestety, z każdym się nie nauczę dogadać. Nie przyszedł jeszcze ten, kto by dogodził wszystkim. Wolałbym być pozytywnym egoistą niż negatywnym altruistą.

Co do studiów - magisterka mi wystarczy, nie chcę być doktorem habilitowanym, ani profesorem, który miałby jeszcze gorszą psychikę i byłby snobem. Zgodzę się z tym, że część wykształconych osób to są chamy i prostaki oderwani od rzeczywistości, a pozostała część wykształconych ludzi to dobrzy ludzie.

Nie dyskutuj ze mną i nie oceniaj mnie, bo mnie nie znasz.

 

Do moderatorów i administratorów

Proszę o zamknięcie tematu, a nawet usunięcie (jeśli to jest możliwe).

Po tym co napisałeś już można coś o Tobie wiedzieć. A slowa "nie dyskutuj ze mna" to mozesz sobie do dzieci mowic jak bedziesz mial a nie do mnie. Chyba forum jest od dyskusji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Dlaczego robiłeś taki kierunek? On jest specyficzny i nie ma dużo pracy po czymś takim, jedynie zostaje przedstawiciel handlowy, bo do różnych urzędów to dosrwudczebue musi być i to nie byle jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Staż w zusie gówno da. Idź na staż ale do jakieś firmy żywnościowej lub chociaż troche związanej z rolnictwem i jeżeli będziesz okej to cie przyjmą na dłużej, staż w ZUS to wciskają wszystkim w urzędzie pracy. Ja w trakcie studiów miałem na co takiego iść ale podziękował em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam,
      Szukamy pracownika - redaktora prowadzącego do portalu o tematyce maszyn rolniczych z naciskiem na ciągniki rolnicze.
      Chętnych zapraszam na PW.
    • Przez Ostina
      Ma ktoś z Was doświadczenie w zatrudnianiu osób z Ukrainy do gospodarstwa? Może ktoś poleci agencje pracy z którą współpracował przy zatrudnieniu takiej osoby?
    • Przez yacenty
      Witam serdecznie,
      Chciałbym zaprosić Cię na wywiad - rozmowę online.
      Spotykamy się dziś, czyli w środę 08.11 o godzinie 19:00. Link do spotkania: https://meet.google.com/str-jbjo-vhd?hs=122&authuser=2
      Spotykamy się również jutro - czyli w czwartek 09.11 też o godzinie 19:00, Link do spotkania: https://meet.google.com/kfw-xzfx-nfa?hs=122&authuser=2
      Będziemy rozmawiać o ciągnikach rolniczych i nie tylko?
       
      Spotkanie potrwa 60-75 minut.
      Za aktywny udział w wywiadzie oferujemy wynagrodzenie - 150 zł.

      Ilość miejsc ograniczona.
      Chcesz wziąć udział? Odpisz na tę wiadomość.
      Aby wziąć udział w wydarzeniu nie potrzebujesz kamery, wystarczy komputer / laptop/ smartfon z działającym mikrofonem i słuchawkami.
      Masz pytania? Pisz śmiało!
      Pozdrawiam,
      Jacek
    • Przez yacenty
      Organizujemy rozmowę w gronie kilku osób na temat marek i produktów rolniczych. Za udział w rozmowie płacimy wynagrodzenie 150 zł na rękę (przelew na konto). Czas trwania spotkania około godziny.
      Do wyboru godzina spotkania: pierwsze 15:00, drugie 20:00.
      W spotkaniu może wziąć udział max 6 osób.
      Spotkania odbędą się w czwartek oraz piątek.
      UWAGA - spotkanie piątkowe, pierwsza pora to 15:00, druga pora 19:00.
      Zapraszamy rolników niezależnie od profilu produkcji oraz wielkości gospodarstwa.
      Zapisy: wyślij wiadomość prywatną, lub napisz email: jacek@agrofoto.pl
    • Przez yacenty
      Witam serdecznie,
      Chciałbym zaprosić Cię na wywiad - rozmowę online.
      Spotykamy się dziś czyli w środę 27.09 o godzinie 20:00.
      Będziemy rozmawiać o markach rolniczy i nie tylko?
       
      Spotkanie potrwa 60-75 minut.
      Za aktywny udział w wywiadzie oferujemy wynagrodzenie - 150 zł.

      Ilość miejsc ograniczona.
      Chcesz wziąć udział? Odpisz na tę wiadomość.
      Następie dostaniesz zaproszenie do kalendarza z linkiem do wydarzenia.
      Aby wziąć udział w wydarzeniu nie potrzebujesz kamery, wystarczy komputer / laptop/ smartfon z działającym mikrofonem i słuchawkami.
      Masz pytania? Pisz śmiało!
      Pozdrawiam,
      Jacek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj