Skocz do zawartości
News
quxfrix

Brak możliwości wrzucenia wstecznego lub biegu do przodu (na drugiej wajsze)

Polecane posty

quxfrix    1

Tak jak w temacie mam następujący problem ze swoim władimircem: Kiedy ciągnik popracuje około godziny, dwóch wówczas czasami zdarza się, że nie można wrzucić jazdy do przodu lub do tyłu na drugiej wajsze. Jeśli zgaszę traktor wówczas da się zmienić kierunek jazdy i po odpaleniu ciągnik jedzie zgodnie z wrzuconym biegiem. Proszę o pomoc w czym może tkwić problem? Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam

Qux frix

Edytowano przez quxfrix

szaman1    41

Niestety chyba skrzynia vario się chyba kończy. Zmieniłeś olej i filtry? :lol:

wieslaw16    49

Tak jak w temacie mam następujący problem ze swoim władimircem: Kiedy ciągnik popracuje około godziny, dwóch wówczas czasami zdarza się, że nie można wrzucić jazdy do przodu lub do tyłu na drugiej wajsze. Jeśli zgaszę traktor wówczas da się zmienić kierunek jazdy i po odpaleniu ciągnik jedzie zgodnie z wrzuconym biegiem. Proszę o pomoc w czym może tkwić problem? Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam

Qux frix

Sprawdż czy masz stan oleju w skrzyni i czy w ogóle coś oleju jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

OKEY    154

Po prawej stronie skrzyni na wałku od sprzęgła masz taką dźwigienkę z łącznikiem do drugiego wałka sprawdź czy ta dźwigienka nie poluzowała sie na wałku lub wyreguluj długość łącznika. To jest ruska maszyna i tam nic nie możne być  normalne :)

quxfrix    1

Panowie olej w skrzyni jest, może delikatnie zużyty, ale jego poziom jest na odpowiednim poziomie. Kiedyś miałem problem z biegami przód/tył, ale polegał on na tym, że nie było praktycznie można wrzucić biegów do przodu/do tyłu - nie było biegów. Rozwiązałem go w następujący sposób: pod podłogą na wajsze rewersu podkręciłem nakrętkę, która się tam znajduje i wszystko zaczęło działać w odpowiedni sposób, do chwili obecnej ;( Może podkręcić tą nakrętkę i coś to pomoże?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel6200
      Witam,
      Podczas wciśniętego sprzęgła gdy na biegu włączam rewers do przodu ciągnik robi szarpnięcie do przodu ok kilku cm, (co może być przyczyną, czy miał ktoś podobną sytułacje???)
      Zetor forterra 115 z 2012 roku 1200 motogodzin link do opisu ciągnika...     https://www.agrotesty.pl/zetor-forterra-115-dane-techniczne/
    • Przez Arasowsky
      Cześć. Czy spotkał się ktoś z przerywanym klaksonem w swoim Władimircu? Założyłem trąbke z malucha, gdzie działała, natomiast tutaj przerywa i działa bardzo cicho. Nagrałem film:
      Spotkał się ktoś z taką sytuacją?
    • Przez tomek44
      Witam jestem właścicielem MF 4235 od niedawna. Mam problem z rewersem mechanicznym otóż przy przesuwaniu dźwigni rewersu do przodu od czasu do czasu (średnio co 5 przesunięcie) występuje zgrzyt , przesuwając dźwignie do tyłu nie dzieje się nic, wchodzi ładnie. Czy jest to zużyty synchronizator czy problem tkwi gdzie indziej a może po prostu taka już jego uroda... Z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez tomek44
      Witam jestem właścicielem MF 4235 od niedawna. Mam problem z rewersem mechanicznym otóż przy przesuwaniu dźwigni rewersu do przodu od czasu do czasu (średnio co 5 przesunięcie) występuje zgrzyt , przesuwając dźwignie do tyłu nie dzieje się nic, wchodzi ładnie. Czy jest to zużyty synchronizator czy problem tkwi gdzie indziej a może po prostu taka już jego uroda... Z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez Arasowsky
      Cześć! Rozebrałem całą deskę, ponieważ wymieniam instalację i pod włącznikami świateł jest takie coś z dwoma wyjściami, do czego szedł przewód ze stacyjki, ten który idzie do rozrusznika. Ale ten przewód jest teraz luźny po poprzedni właściciel coś modził. Teraz ze stacyjki idzie bezpośrednio przewód do rozrusznika i działa. Więc pytanie czy to jest przekaźnik rozrusznika?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.