Skocz do zawartości
News
quxfrix

Brak możliwości wrzucenia wstecznego lub biegu do przodu (na drugiej wajsze)

Polecane posty

quxfrix    1

Tak jak w temacie mam następujący problem ze swoim władimircem: Kiedy ciągnik popracuje około godziny, dwóch wówczas czasami zdarza się, że nie można wrzucić jazdy do przodu lub do tyłu na drugiej wajsze. Jeśli zgaszę traktor wówczas da się zmienić kierunek jazdy i po odpaleniu ciągnik jedzie zgodnie z wrzuconym biegiem. Proszę o pomoc w czym może tkwić problem? Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam

Qux frix

Edytowano przez quxfrix

szaman1    38

Niestety chyba skrzynia vario się chyba kończy. Zmieniłeś olej i filtry? :lol:

wieslaw16    46

Tak jak w temacie mam następujący problem ze swoim władimircem: Kiedy ciągnik popracuje około godziny, dwóch wówczas czasami zdarza się, że nie można wrzucić jazdy do przodu lub do tyłu na drugiej wajsze. Jeśli zgaszę traktor wówczas da się zmienić kierunek jazdy i po odpaleniu ciągnik jedzie zgodnie z wrzuconym biegiem. Proszę o pomoc w czym może tkwić problem? Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam

Qux frix

Sprawdż czy masz stan oleju w skrzyni i czy w ogóle coś oleju jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

OKEY    154

Po prawej stronie skrzyni na wałku od sprzęgła masz taką dźwigienkę z łącznikiem do drugiego wałka sprawdź czy ta dźwigienka nie poluzowała sie na wałku lub wyreguluj długość łącznika. To jest ruska maszyna i tam nic nie możne być  normalne :)

quxfrix    1

Panowie olej w skrzyni jest, może delikatnie zużyty, ale jego poziom jest na odpowiednim poziomie. Kiedyś miałem problem z biegami przód/tył, ale polegał on na tym, że nie było praktycznie można wrzucić biegów do przodu/do tyłu - nie było biegów. Rozwiązałem go w następujący sposób: pod podłogą na wajsze rewersu podkręciłem nakrętkę, która się tam znajduje i wszystko zaczęło działać w odpowiedni sposób, do chwili obecnej ;( Może podkręcić tą nakrętkę i coś to pomoże?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez LukaszSZCZ999
      witam, czy moze mi ktos wytłumczyc skad w tych mf-ach 32 biegi... co przez co mnozyc zeby tyle wyszło... podajcie mi ile jest biegów głównych, czym zmieniam zółw-zajac i co to jest A i B???
    • Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez piciaj
      Witam.
      Mam prosbe do was forumowicze, moj ferdek po 3 latach prawie bez awaryjnej pracy zaczal mi swirowac ze skrzynia, zaczelo mi sie to dziać jak siałem zboże, agr upr-siewn , wrzuce jedynke szosowa niezaleznie czy mam polbieg czy nie i wypycha dzwignie, ciągnik staje, ale dwojka jest , a czasami na odwrot jak jest jedynka to dwojke gubi,I mam teraz takie pytanie, czy nie stanie sie nic wiecej jak jeszcze troche na tej awarii pojeżdze?? mam do zaorania pare hektarow i dopiero pozniej bede naprawiac bo i tak orze na 4 polowej, drugie pytanie jest typowe, co to może byc czy ktos to juz miał? czy trudno i drogo jest to naprawic??? chodzi mi chociaz o jakies informacje ktore moga mi to przyblizyc, bo i tak chce zdjac boczna pokrywe z dzwigniami biegów
      za informacjwe dziekuje, pozdrawiam
    • Przez lukasz0920
      Witam jakis rok temu kupilem mf 3085 i nic sie z nim nie dzialo. Tak na wiosne np. jak jechalem 1 A to nangle się przełancza na D a reszta (ABC) mrugaja Gdy przełanczam na inne to brak reakcji.Zeby to naprawic to wystarczy odkręcić kleme od akumulatora i przykręcić po chwili przystko wraca do porządku.Na wiosne kilka razy tak się zdarzyło od tego czasu zrobilem jakies 400 mth i nic sie nie dzialo a teraz na jesien zaczeło znowu się to robić.Nieraz odkręcenie klem odrazy nic niedawalo itp. Niewiem czemu tak się dzieje ale przypuszczam że mam za mały akumulator i sie to zawiesza. Akumulator jaki byl przynim to jest bardzo mały np. przy pelnym oswietleniu sie żarzy lampka od ładowania.na akumulatorze niepisze jaki mocny. A jaki akumulator byłby najleprzy do tego modelu,jeśli akumulator ma wine.prosze o pomoc
    • Przez 828
      Witam mam problem ze skrzynią biegów.Na biegach B jedzie 100m.i się zatrzyma samoczynnie.Jaka może być przyczyna tego problemu