marcin55

Ile wysiewacie jęczmienia jarego na 1ha?

Polecane posty

Renault9514    54

Ja zasiałem 170kg/ha i boje się że będzie za rzadko, na razie minęło 10 dni i nic nie widać...... :mellow:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

My 165 kg/ha, ważna jest obsada na m2 a co za tym idzie MTN, bo każde 150 kg/ha może uzyskać różną obsadę roślin na m2.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobre 10 ha choć nie planowałem nic.Pszenica częściowo wymarzła i coś trzeba było w to miejsce posiać.

Co do odmiany to nie podam.

@piotrekmf3080yt po co Ci takie informacje?Pracujesz w Agencji Nasiennej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

witam chcałbym śie dowiedzieć ile pośaliśće jęczmienia jarego w tym roku i jakiej odmiany smile.gif

Ok. 5ha odmiana Antek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

0.5 ha jeczmienia odmiany nie pamietam ale jest ladny


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

dużo.... ja zasiałem jednego roku 100kg /ha dał około 5t ale to była I klasa i teren o wysokim poziomie wody gruntowej. dostał tylko 60 kg N. ale ogólnie im suchsze pole tym mniej trzeba siać. kolega siał nawet 70 kg/ha. i gonić azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

archeolog.... :)

 

ale jeżeli już odświeżone to napisze swoje obserwacje. Wiem, że jak zasiejesz na słabej glebie rzadko, ładnie się pokrzewi - 6 krzewinek, ale gdy tylko przyjdzie susza to od razu połowa pędów redukuje i usycha pozostawiając po 2 osłabione pędy. Czyli roślina połowę energi i składników, które zużyła traci i tyle z radości krzewienia. Trudno utrzymać odpowiednia obsadę. Inaczej roślina reaguje przy gęstym siewie (optymalnym). Wytwarza 2-3 pędy kłośne i stara się bardzo długo utrzymywać wszystkie te pędy.

 

taką zależność zaobserwowałem po ostatniej wiośnie gdy pojawił się okres około 3-4 tygodni bez deszczu.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

MASZ RACJE TYLKO WTEDY TRZEBA Z AZOTEM I REGULATOREM OSTROŻNIE ŻEBY NIE BYŁO DODATKOWYCH KŁOSÓW KTÓRE TEŻ ZOSTANA ZREDUKOWANE BO SŁABSZE A TYLKO OSŁABIA TE 2-3... JA TAK MIAŁEM. A PRZY GESTYM SIEWIE JEST WIĘCEJ MASY ZIELONEJ ŁODYGI LIŚCIE CO JEDNAK POTRZEBUJE DUŻEJ ILOŚCI WODY.

NO ALE OD TEGO JEST FORUM ŻEBY SIE WYMIENIAĆ DOŚWIADCZENIAMI;)

 

A Cihu jak juz to nie arheolog tylko geolog;) ewentualnie hydrolog:) po ukończonej łopatologi:D

Edytowano przez ben87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

co lepsze jest pod jęczmień jary dać pszed siewem sól potasową czy polifoske 6 saletrzak czy mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ja wczoraj rozsiałem pod jęczmień sól potasową + superfosfat bo wyszło taniej niż polifoska 6, którą zawsze wczesniej siałem. Dziś planuję zasiać odmianę Azit 170kg/ha


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj