marcin55

Ile wysiewacie jęczmienia jarego na 1ha?

Polecane posty

Taurus83    889

Ja pryskam puma+chwastox turbo i siada wszystkie ziele co rośnie u mnie.

 

można mieszać te dwa produkty? czy w odstępie, jeśli tak to jakim?

 

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

teoretycznie można mieszać ale w mieszankach puma może mieć mniejszą skuteczność a że nie jest tania to już jadę osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Można mieszać bez żadnych skutków ubocznych tak zaleca producent Pumy i ja też tak robię,efekt jest naprawdę widoczny.

Na oddzielny oprysk szkoda wody,paliwa i niepotrzebnie niszczysz zboże kołami.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104
Napisano (edytowany)

To dlaczego producent na etykiecie w mieszaninach zaleca dawać maksymalną dawkę pumy? I jeszcze żeby "zalecanych mieszanin do jednoczesnego zwalczania owsa głuchego i chwastów dwuliściennych nie stosować później niż w fazie 4liści owsa głuchego"

to tak jakby mieszaniny zmniejszały skuteczność tego herbicydu.

 

 

 

Jeździłem trochę po kraju i zauważyłem że tam gdzie ścieżki technologiczne lepiej widoczne to i zboże lepiej wygląda. Taka luźna obserwacja z drogi ;)

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Napisano (edytowany)

w zeszłym roku optymalnie 157kg, w tym roku było trochę później wyszło około 168kg/ha,

 

a Puma faktycznie, wychodzi na to że lepiej pryskać osobno

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

pryskam zawsze osobno a powód jest prosty ,trzeba poczekać żeby owsik wszędzie powschodził i był w dobrym stadium rozwoju....więc chwasty jak najwcześniej a owsik jak najpózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelman    0

Ja powiem tak siałem w zeszłym roku zboże rozsiewaczem nawozu i plon nie różnił się niczym z 1ha uzyskałem 4t zboża.Więc można bez problemu siać zboże rozsiewaczem nawozu nie ma żadnej różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Bieda sieje jęczmień jary.

 

nie bardzo rozumiem czy mógłbyś się jaśniej wyrazić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku kupiłem kwalifikowany materiał siewny z top farms w postaci jęczmienia ozimego JUP. O ile pamiętam sprzedawca zalecał wysiew 150-170kg/ha. Zasiałem 135-140 i plon był zadowalający ok 6-6,5t/ha podobnie jak hybrydowy zzom.

Wg zaleceń hodowcy nasion obsada powinna wynosić 400-450 nasion na m2. MTZ ważyłem 54gr, siła kiełkowania jest w trakcie ale będzie zapewne 90-95%.

Taka obsada nasion przy mtz 54 to daje ponad 220kg/ha a to chyba sporo za dużo jak na jęczmień?

Ile radzicie wysiać? Myślę, że 150-160 kg było by optymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jest 1 niewiadoma jaką miał MTZ jak siałeś 135-140 kg.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie ważyłem ale muszę poszukać etykiety, może znajdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bo jakbyśmy wiedzieli MTZ to z zwykłej proporcji można policzyć.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja wyliczałem sobie ze wzoru i wyszło mi 185kg a przecież wystarczy silna wola i dobra waga i mtn jest do zrobienia a wzór jest w top agrarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

U mnie teść sieje wszystko poznaniakiem a w tamtym roku 3 ha talerzował bo kiepsko zeszło. Równiej się posieje ręcznie. A co do siania z ręki ja w tym roku posiałem 0,2 ha pszenicy napiszę jak urośnie. Ciekawe kto sieje ogród mechanicznie bo przecież ręcznie siany nie zejdzie np taka marchew czy buraczki toż to trzeba siać punktowym najlepiej taki ma 50 tys. wszystko urośnie bo w każdej roślinie jest siła do życia najważniejsze dobra gleba, wilgoć i ciepło i rośnie jak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

a po co rozsiewaczem do nawozów????

mam siewnik Amazone D7 i zrobiłem mały test... 2 ha pszenicy Muszelki... 1 ha zasiany normalnie amazonką. a Drugi starym siwnikiem konnym (sasiad ma zespawane 2 razem) tylko odjęte redlice... a zamiast nich zainsalowana blacha... tak że nasiona z rurek spadają prosto na blachę i swobodnie rozsypują się po polu... następnie pole przejechałem agregatem (zamiast wałków dałem brony posiewne) efekt piorunujący. pszenica po amazonce oddała 7,8t a ta po konnym... prawie 9t... nawożenie, uprawa, klasa ziemi taka sama...

 

poprostu wykorzystana została cała powierzchnia pola...

 

a podpatrzyłem to u gości z pobliskiego PGRu.... oni mają siewnik: na przednim tuzie idzie coś w rodzaju rozsiewacza...z malymi talerzami a za ciągnikiem jakby mini tależówka... która to przykrywa. sieją po 70kg na ha... i zbierają po 7-8t....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Ja sieje 200kg/ha zbieram 7-8t/ha 

przy odpowiednim nawozeniu i ochronie.

Gwarancja dobrego plonu jest siew mozliwie jak najwczesniej

klasa 4b

przestalem siac ozimy ze wzgledu na to ze zimy sa bez sniegu i lubi wymarzac.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj