Skocz do zawartości
SzymoooN

Roztrząsacz sianokiszonki/ równacz do pryzm

Polecane posty

SzymoooN    0

Witam :D

2 lata temu zastanawialiśmy się nad tym jak sprawniej rozrzucać wały, usypane przez przyczepę samozbierającą na pryzmie. Profesjonalna maszyna kosztowała wtedy 25 tyś, jak jest teraz nie wiem. Rozmawialiśmy z posiadaczem jednej z nich i okazało się, że po paru latach napęd nie wytrzymał. Dlatego postanowiliśmy wykonać taką maszynę samodzielnie, na bazie mostu od półciężarówki, który przy roztrząsaczu jest po prostu nie do zajechania. Teraz chcemy wyprodukować taki na zamówienie. Wyposażenie można sobie wybrać do woli od szerokości i średnicy, kończąc na tym czy przetrząsacz ma być stały czy przegubowy, oraz przystosowany na przedni tuz. Cena w zależności od wyposażenia ok 14 tys. Dołączam również zdjęcia jednego z naszych produktów. Istnieje możliwość zobaczenie przetrząsacza w woj. świętokrzyskim. Zainteresowanych proszę o kontakt priv.

post-172095-0-99503800-1499287586_thumb.jpg

post-172095-0-57639800-1499287602_thumb.jpg

post-172095-0-64841500-1499287629_thumb.jpg

post-172095-0-40437200-1499287650_thumb.jpg

kali2107    50

majsterki! maszyna świetna. wykonanie i podzespoły również. ale czy jak na garazowy wyrób to nie za drogo? od dawna mnie kusi coś takiego. ale nie ten budzet ;)

gotchisc    51

bez przesady inwestować w cos takiego przyczepy teraz idealnie sypia równo nic tylko ciągnikiem wjechać i ubijac nie te czasy ze cala rodzina stała i widłami szarpała.

Wiadomość z agroFakt.pl

SzymoooN    0

@kali2107 wiesz moim skromnym zdaniem jesli cos kosztuje 25 tys, a ja oferuje produkt lepszy, bo nie ma obawy o uszkodenie napędu za 14 tys, to nie jest to aż tak wygórowana cena, a w ogole pisałem że nie jest to cena ostateczna, ponieważ jest uzależniona od kilku czynników, więc jak bys chciał to można sie jakos dogadać :D
@gotchisc masz rację można ubijać bezpośrednio po przyczepie, ale nigdy to nie wyjdzie za równo, a tak to przejedziesz 2 razy i masz rozgarniete, dzieki czemu znacznie lepiej sie ubija kiszonka. Do tego jak ktos kupuje nową przyczepę to wałki dozujace są znacznie droższe od tej maszyny, wiec nawet można na tym zaoszczedzić. A co do wideł to ja za mlodego znacznie bardziej wolałem robic to recznie ;)

SzymoooN    0

Most i wałek przenoszacy napęd pochodzi od półciężarowki Mercesesa, sfożeń z miedziana tuleją był wykonywany na zamówienie, siłownik taki jak widać na zdieciu i łożyska które musialy wejśc na most, wiec sa na tyle duże, że przy takim obciążeniu są że tak powiem wieczne :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Już czerwiec, a nie ma jeszcze tematu o sianokosach. Sianokiszonka, pryzma, czy zbieracie na siano? Pogoda nie przeszkodziła, jak nawoziliście? Zapraszam do dyskusji.

Trochę zdjęć z galerii z sianokosów

• Przez tedek2
      Witam jestem zainteresowany zakupem bel sianokiszonki tegorocznej po rozsądnej cenie z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Proszę pisać najpierw na priv.
    • Przez bocecek087
      witam chcem kupić termometr rolniczy który bedzie słuzył mi do pomiaru temperatury zboża w pryżmie. Czy ktoś moze mie coś polecić ???
    • Przez mazanek1
      Witam. Chce zrobić pryzmę pod kiszonke z kukurydzy i nie wiem jaką folie rozłożyć na spód pryzmy czy musi być to jakaś specjalna folia czy może być zwykła czarna folia budowana?
    • Przez nightmare
      Witam,  sprawa wygląda tak, 5 dni temu skosiłem kukurydze nakryłem folia i obsypałem, dziś na pryzme wbiegly jalowki, i oczywiście zrobily dziury w foli i dolki w pryzmie,  zrzuciłem ziemie, kupiłem nowa folie, nalozylem na ta podziurawiona i przysypałem ziemia,  pytanie czy duże straty będą przez cos takieg? a może miał ktoś podobny przypadek