Skocz do zawartości
rolnikhghf

Zakup pola bez merioracji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
pola
rolnikhghf    0

Witam planuje zakup ziemi około 3 ha tylko problem w tym ze pole nie ma merioracji i nie ma możliwości jej podłączenia pod inne pola bo tam cała wieś jej nie ma. A bez nie to raczej mało opłacalny interes bo to ziemia 3 klasy  więc woda tak szybko jak na piaskach nie przesiąknie w głębsze warstwy.Jedynym wyjsciem jest wykopanie stwawu i do niego podłączyć merioracje. Czy wie ktoś może jakie są koszty merioracji?

Chyba ze macie jakieś inne metody uprawy na takich glebach to proszę o podpowiedzi tata chciał wykopać rów przez całą szerokość pola ale ten rów ciągnął by się tylko przez nasze pole wiec woda pewnie stała by w nim ciągle wiec to pewnie za dużo nie da no ale co o tym myślicie. 

przemek28_28    41

A po co ci melioracja? To jest jakiś niski teren? Woda tam stoi wiosna, wymiękają uprawy? 3 klasa nie świadczy ze bedziesz miał tam bajoro. Zależy od poziomu wód gruntowych i czy to nie jest jakiś dolek

rolnikhghf    0

A po co ci melioracja? To jest jakiś niski teren? Woda tam stoi wiosna, wymiękają uprawy? 3 klasa nie świadczy ze bedziesz miał tam bajoro. Zależy od poziomu wód gruntowych i czy to nie jest jakiś dolek

Nie nie jest to dołek ale rolnicy z tej wsi mają problem z wejściem wiosną na pole jak mokry rok tak jak teraz to udaje się tam tylko kukurydza bo robi się sucho już po terminie siewu zburz .A jak chciałem tam siać zborze

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    196

Naprawdę nie wiesz do czego melioracja?? Dołek czy niski teren nie potrzebny żeby utopić ciągnik, akurat mam działki że na samych górkach idą żyły gdzie jest mokro. 

tomek73    189

Uprawa bez orkowa pomoże,ale w 3 roku widać efekty.

przemek28_28    41

Kolego wiem do czego melioracja. Ale nie przesadzajmy ze każde pole tego potrzebuje jak ma 3 klasę. Tez mam 1 pole gdzie na dobrej ziemi w rzepaku przejechałem a gdzie słaba to ciagnik usiadł. Ale dla pola 3 ha nie opłaca sie kopać stawu bo ile taki staw zajmie nam tego pola? Ja w 1 kolejności przyjechałbym gleboszem bo moze sie okazać ze jest problem bo pod spodem skala

rolnikhghf    0

Uprawa bez orkowa pomoże,ale w 3 roku widać efekty.

Jak może pomóc uprawa bez orkowa?

Kolego wiem do czego melioracja. Ale nie przesadzajmy ze każde pole tego potrzebuje jak ma 3 klasę. Tez mam 1 pole gdzie na dobrej ziemi w rzepaku przejechałem a gdzie słaba to ciagnik usiadł. Ale dla pola 3 ha nie opłaca sie kopać stawu bo ile taki staw zajmie nam tego pola? Ja w 1 kolejności przyjechałbym gleboszem bo moze sie okazać ze jest problem bo pod spodem skala

Też myślałem nad głęboszowaniem tylko ze zrobić to tak ze siać na wiosnę. A na jesieni zrobić to głęboszem po rżysku i zostawić na zimie woda powinna szybciej wsiąknąć i dopiero orka. Kusi mnie ta ziemia bo jest w okazyjnej cenie ale nie chce też wyrzucić pieniędzy w błoto i mieć 3 h ugoru. 

Elektro2015    41

Umnie całą wieś jest bez melioracji i jakoś dajemy radę, a woda czasami stoi tak że przez miesiąc nie idzie przejechać

kali2107    51

my czasami ponad kilometr sączka kładziemy jak nie ma gdzie wypuścić. i zbieraki-rowy też się kopie jak na prawdę nie ma gdzie wypuścić.
ale się zaorałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?