Skocz do zawartości
Arni

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    62
Prawda jest taka, że w cenie ok 120 tys brutto jeśli conajmniej 70% wykonywanych prac będzie w polu(czyli orka, agregat, gruber) to najlepszym rozwiązaniem jest zetor i nikt mnie nie przekona do czego innego, ale jeśli ma to być ciągnik typowo pomocniczy lub pracujący w polu ok. 50% mtg, to farmtrack mógłby być lepszy niż zetor, ale ja wolałbym wziąć kredytu trochę i kupić coś z koncernu SDF.

No właśnie u mnie ze 30% może mniej w polu robi a tak to łąki transport i jeszcze raz lekki transport wywożenie gnoju, gnojówki noszenie bel pod obore i jeszcze raz lekki transport więc zetor odpada

miko    0

W takim razie kup coś z SDF, co prawda cena wyższa ale spalanie co chyba dla ciebie jest priorytetem z tego co czytałem jest na niskim poziomie, komfort bardzo dobry, w miarę lekkie więc chyba dobrze na użytki zielone, a co do trwałości to na pewno wytrzymają więcej niż farmtrack, do którego nie jestem przekonany, ponieważ mało kto zrobił tym sprzętem 5 tys mtg i nie można nic powiedzięc o jego wytrzymałości a sprowadzają deutze co mają ok 8,9 lat i 7000 mtg i chodzą elegancko bez najmniejszych problemów. Farmtrack może pali mało ale czy warto przez to rezygnować z pewności marki i komfortu? Ja bym nie zaryzykował, dołożył kasę i kupił SAME, chociaż to faktycznie spora różnica, ale to tylko moje subiektywne zdanie.

rino    1

do miko: Już sporo osób mu takie zeczy pisało i tek farmtrack jest najlepszy(wg ferdka) tylko że pytałem ile ma ha, ze az tak dużo ma nim robić ale nie wiadomo. hehe

Wiadomość z agroFakt.pl

Silver    0

To jest roller/lampo 70w tylko ma być coś nowego r2 chyba po nowym roku jakaś modernizacja wiecie coś na ten temat?

rino    1

Ferdek dlaczego nie napisałeś ze chodzi ci o głowny ciągnik do gospodarstwa bo tak wynika z postu miraska:Agregat uprawowy 2,7m, bierny z

hydropakiem, to ile ty masz bydła na 15 ha ze robisz 1000 balotów???????? przecierz fak ze masz 15ha i chcesz ciągnik to przecierz nie jest wstyd chyba????

chyba ze sie myle to mnie popraw ale tak wynika z tamtego postu

zbigi123    4

Ferdek czytając twoje posty doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie koń. Dasz mu wody to ci tanio wyjdzie, bo nie musisz tankować ON i jeszcze nawóz będziesz miał. Takie rozwiązanie może być alternatywną dla nowych ciągników przyszłości na wodór.

Adik_ziel    3
Ferdek czytając twoje posty doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie koń. Dasz mu wody to ci tanio wyjdzie, bo nie musisz tankować ON i jeszcze nawóz będziesz miał. Takie rozwiązanie może być alternatywną dla nowych ciągników przyszłości na wodór.

Zbigi już nie dogryzaj jak Ferdek będzie wszystko przeliczał na spalnie to wkońcu nic nie kupi ;/

rino    1

Dajmy mu spokój bo sie jeszcze chłopak zamknie w sobie i klucz zgubi. I tak już się nie odzywa.

zbigi123    4

Jak nie na temat? Jak polecać mu jakis ciągnik to każdy za dużo pali. Jezeli za wszelką cenę upiera się przy farmtracu to po co taki temat? Pozatym i tak ostatnio Ferdek nie udziela ię do tematu.

Ferdek07    62
Ferdek dlaczego nie napisałeś ze chodzi ci o głowny ciągnik do gospodarstwa bo tak wynika z postu miraska:Agregat uprawowy 2,7m, bierny z

hydropakiem, to ile ty masz bydła na 15 ha ze robisz 1000 balotów???????? przecierz fak ze masz 15ha i chcesz ciągnik to przecierz nie jest wstyd chyba????

chyba ze sie myle to mnie popraw ale tak wynika z tamtego postu

Skąd zarwałeś że mam 15ha? Mam 15 ha łąk i 15 ha pola do tego 4 ha dzierżawy, do tego dochodzi około 7 -10 ha łąk od znajomych którzy oddają łąki do skoszenia aby tylko dopłaty dostać, więc jak się trafia dobra łąka i urodzajny rok to nawet do 1000 bel ze słomą bywa, bo zawsze następny rok może być susza i wole się zabespieczyć wink.gif .

Co do spalania to ciągnik u mnie w pracuje głównie w lekkich pracach w sezonie po 12 do 16 godz dziennie więc każdy litr ropy się liczy.

Czy ja napisałem że wszystkie ciągniki dużo palą na początku tematu pisałem że biore pod uwagę farmtracka i case jx a Wy tu wyjeżdzacie z niewiadomo czym i naczytaliście się co wipisywałem w innych tematach!!! :angry:

Wiem wiem, Przepraszam że napisałem że mtz jest po**bany, a zetora wogóle nie biore pod uwagę!!!

Co do wypowiedzi o sprzęcie kolegi lub znajomego, to też przepraszam bo najlepiej pisać o tym co się ma, a jak już się ma c360 i żadnego innego ciągnika to pewnie że jest dla tego kogoś najlepsza na świecie (w końcu przestał ten ktoś za koniem chodzić jak sobie kupił!!!)

Chłopaki tak dla jasności w temacie pytałem o case jx i farmtracka i h*j mnie obchodzą wasze zetory mtz i belarusy,

farmtrack po nodze wam przejechał czy jakiś inny perkins że tak się czepiacie?

rino    1
Witam!

Jaki najlepszy ciągnik można kupić w cenie do 100 tyś ważne żeby miał 4x4 i ponad 60km był mało awaryjny i mało palił, wydaje mi się ze najlepszą propozycją są farmtracki, macie inne propozycje?

Sorki ale je tu widze tylko farmtracka a case nie widzę. A nie chodzi o to że nie lubie fartracka lub perkinsa, tylko odpowiadaliśmy na twoje pytanie tzn ,,macie inne propozycje", porprostu farmtarck nie jest taki tani jak myślałem w porównaniu do zachodnich. A jak tam z jego serwisem naprawde jest taki tani bo przecierz w większości to itak zachodnie podzespoły???

Ja opieram sie na własnych doświadczeniach a nie na kolegach czy znajomych bo sie przekonałem że koledzy potrafia celowo źle doradzić.

Pozdro

Ferdek07    62

Rino o case mniej wiem więc mniej pisałem, a co do farmtracka, kabina jest polska i napweno jeszcze jakieś elementy, już nie chodzi o cene samych szyb, co jest ważne w moim przypadku, ale np. carraro ma tańsze części bo jest bardziej popularnew Polsce również silniki perkinsa są bardzo popularne w wielu maszynach od ładowarek po kombajny itp, cóż mógł bym liczyć tylko na to że za kilka lat case stanie się bardziej popularny w polsce i ceny troche spadną.

Jest jeszcze roller/lampo, ale czy to prawda że po nowym roku nie będą dostępne? bo coś mi się wydaje że mają silniki euro 1 i wprowadzić mają lambo r2.

rino    1

o sampo/roller nic nie wiem to czy maja silniki euro 1, ale powinny miec juz euro2 ale nie wiem. Ale chyba dostępne będa tylko ze już euro 2 no i droższe co za tym idzie.

DJBOMBA12    10
Ferdek a powiedz mi czemu ty wszystko przeliczasz na spalanie.......Ja bym patrzył na awaryjność a nie na spalanie...

no to sie chyba pomyliłes z ta awaryjnoscią!! ja tak jak ferdek... patrzył bym na spalanie, komfort i jeszcze awaryjnosć!!!

wojtas    73

no to powiem wam coś o nhtd80. niedawno gośc mi mówił że jego nh podczas orki z czteroskibowym pługiem to nie wyrabia się w 10 l na mtg. więc gadanie dilerów że palą 5 można sobie między bajki włożyć. myślę też że i inne marki reklamujące się baaardzo niskim spalaniem nie zawsze będą spełniać oczekiwania klientów., i gadanie że jakaś marka spali 3 l wydaję się bardzo smieszna. w rosji podobno wyprodukowali taki ciągnik w którym podczas pracy przybywa paliwa, więc dla bardzo oszczędnych godny polecenia

Ferdek07    62
no to sie chyba pomyliłes z ta awaryjnoscią!! ja tak jak ferdek... patrzył bym na spalanie, komfort i jeszcze awaryjnosć!!!

W końcu ktoś myśli poprawnie, przecież nowy sprzęt ma się spłacać nie tylko wydajnością ale kosztami eksploatacji czyli najważniejsze mniejsze spalanie i lepszy komfort pracy, no i awaryjność, bo spalanie to są codzienne koszty najbardziej odczuwalne, a to że się coś popsuje kazdy dieler odpowiada to tylko maszyny i właściwie nie ma reguły który ma wiecej awarii, który mniej a po to jest gwarancja.

Czasy taniego kombinowanego paliwa odchodzą bezpowrotnie więc trzeba stawiać na oszczędność, niższe spalanie na poziomie 2 l/godz to jest 60 -80 zł dziennie a tyle dochodu to nie mam z gospodarstwa.

Nie wiem czy ktoś czytał artykół w Fokusie o Rokefelerze, oszczędzał nawet na kroplach cyny do lutowania beczek z ropą, z 40 kazał zejsć do 38 jak beczki ciekły stoswali 39 po latach uzbierał się niezły majatek na tej jednej kropli cyny ;)

wojtas    73

oj ferdek ty po prostu jesteś chyba strasznym dusigroszem. napewno nie będziesz rokefelerem skoro mówisz że nie masz 60 zł dziennego dochodu z gospodarstwa. niestety podzielam zdanie zbiga - koń -jedyne rozwiązanie

Ferdek07    62
60-80zł dziennej różnicy w spalaniu to co ty ciągnika na noc nie gasisz

Koniec sierpnia i początek września odpalam o 6 rano do kopaczki ziemniaczanej i kilka godz na zarobek potem ładowacz do gnoju i rozrzutnik i orka do 22 -23 oczywiście mam zmienników ale mf 255 czasami jest nie gaszony przez cały dzień no ale bez przesady to tylko kilkanaście dni w roku,a tak normalnie to rotacyjna zgrabiarka i zworzenie i ukłądanie bel też schodzi samo układanie do 21 -22 bo jak nie są za suche to muszą poleżakować na powietrzu i po tygodniu dopiero skłądam do stodoły lub w stogi,więc dużo godzin pracuje u mnie ciągnik a w sumie to są same lekkie prace

oj ferdek ty po prostu jesteś chyba strasznym dusigroszem. napewno nie będziesz rokefelerem skoro mówisz że nie masz 60 zł dziennego dochodu z gospodarstwa. niestety podzielam zdanie zbiga - koń -jedyne rozwiązanie

Po odliczeniu wszystkich kosztów to się poważnie zastanawiam czy jest wogóle 60zł netto dziennie

DJBOMBA12    10
no to powiem wam coś o nhtd80. niedawno gośc mi mówił że jego nh podczas orki z czteroskibowym pługiem to nie wyrabia się w 10 l na mtg. więc gadanie dilerów że palą 5 można sobie między bajki włożyć. myślę też że i inne marki reklamujące się baaardzo niskim spalaniem nie zawsze będą spełniać oczekiwania klientów., i gadanie że jakaś marka spali 3 l wydaję się bardzo smieszna. w rosji podobno wyprodukowali taki ciągnik w którym podczas pracy przybywa paliwa, więc dla bardzo oszczędnych godny polecenia

ja jakoś mam TL90A i pali mi z 4x40 4L na motogodzine!!!

timasz    52

to powiedz mi kolego ile u ciebie trwa motogodzina i ile motogodzin lub godzin orzesz hektar bo z takim zuzyciem zanosi sie na rekord

jaro    163

Dobra -to ile tych mth potrzebujesz na zaoranie jednego ha ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi.