Skocz do zawartości
Arni

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

katator    115

a te 100 tys to cena netto ma być? bo jesli tak to sporo szersze pole manewru w wyborze ciągnika.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62
Jezeli nowy to tylko Belarus. Z Farmtrackiem to bym raczej nie ryzykował.

Nowy ma być tak jak w temacie i w cenie brutto a nie ryzykował bym z belarusem, bez urazy ale tak poj*banego ciągnika jak mtz to nikt nie wymyslił a farmtrac ma silnik perkinsa taki sam jak landi czy mc cormic i napędy carraro a teraz jest nowa kabina z metal fachu,

ps. nawet o belarusie nie wspominajcie bo mam swoje zdanie oparte na doświarczeniach znajomych na temat cigników ze wschodu ;)

tommy66692    10

Tyle że Ferdek07 twierdzi że zetory dużo pala ;) ;) B)

On by chciał żeby ciągnik na wodę chodził a najlepiej na powietrze :);)

zbigi123    4
 ps. nawet o belarusie nie wspominajcie bo mam swoje zdanie oparte na doświarczeniach znajomych na temat cigników ze wschodu ;)

Nie to nie twoja sprawa, tylko chciałem Ci powiedzieć ze polecam Belarusa dlatego ze mam doświadczenie z uzytkowania takiego ciągnika.

rino    1

Jak chcesz sie męczyć to kup ursusa hehe. A belarus nie jest pojebany tylko jak ktoś nie ma pojęcia jak nim robić to się tak najeb... i nic nie zrobi tym ciągnikiem. mój sąsiad tak samo negatywnie wypowiadał się o bardzo dobrej marce jakim jest john deere, jak kupił jednego nowego 80 konnego JD to jak się zapytałem czy jest zadowolony to powiedział że jest drogi w utrzymaniu, dużo pali, itp i że drugi raz już napewno nie kupi JD a za 2 lata kupił 120 konnego jelonka. Z tego wniosek że nie zawsze można wierzyć nawet sąsiadom. Może powiedział tak dlatego że ja też wtedy rozglądałem sie za nowym ciagnikiem i pewnie nie chciał zebym kupił taki dobry jak on ma.

Ferdek07    62
Ja bym Ci polecil Zetora Proxime 6441 kosztuje one 78 tyś netto

Bardzo długo zastanawiałem się nad 6441 ale ten zetorek super ciągnik poza spalaniem sorry ale 5 l w lekkiej pracy i do 9 - 10 w robocie to przegięcie nawet jak ruskiej ropy naleje to dużo, dlatego woel farmtraki, bo spalanie to bite 2 l na godz mniej, a więc przyy 250 mtg to jest 500 l a więc 2 tys rocznie a ja napewno więcej mtg będe śmigał wiec za dużo na paliwie strace, zwłaszcza dlatego że przy krowach dużo lekkich prac będzie

tommy66692    10

Ferdek a powiedz mi czemu ty wszystko przeliczasz na spalanie.......Ja bym patrzył na awaryjność a nie na spalanie...

Adik_ziel    3
Bardzo długo zastanawiałem się nad 6441 ale ten zetorek super ciągnik poza spalaniem sorry ale 5 l w lekkiej pracy i do 9 - 10 w robocie to przegięcie nawet jak ruskiej ropy naleje to dużo, dlatego woel farmtraki, bo spalanie to bite 2 l na godz mniej, a więc przyy 250 mtg to jest 500 l a więc 2 tys rocznie a ja napewno więcej mtg będe śmigał wiec za dużo na paliwie strace, zwłaszcza dlatego że przy krowach dużo lekkich prac będzie

może i więcej spali ale ile przez ten czas zrobisz i wygoda

Ferdek07    62
Ferdek a powiedz mi czemu ty wszystko przeliczasz na spalanie.......Ja bym patrzył na awaryjność a nie na spalanie...

Mam porównanie do zetora i perkinsa i wcale bardziej awaryjen ursusy serii 4514 nie są od 7245 ani ta cała proxima czy 7341 nie jest lepiej zrobiony od usrsusów wiem to z podwórka,a spalanie w każdej pracy i w polu również jest wyższe o 2 a nawet 3 l na godz pracy, więc jeśli w lżejszych pracach perkins palił będzie 3l/godz a zetor 6l/godz to ja trace rocznie 3 -4 tyś bo zamierzam robic po 500 - 700 mtg, ludze nie ściemniajcie że zetor jest taki super bo zużywa się jak każdy inny ciągnik

tommy66692    10

Nich 4514 wyrobi tyle co niektóry 7245 bez remontu silnika to mogę powiedzieć że jest dobry....

No ale dosyć tego OT....

Ferdek07    62
Jak chcesz sie męczyć to kup ursusa hehe. A belarus nie jest pojebany tylko jak ktoś nie ma pojęcia jak nim robić to się tak najeb... i nic nie zrobi tym ciągnikiem. mój sąsiad tak samo negatywnie wypowiadał się o bardzo dobrej marce jakim jest john deere, jak kupił jednego nowego 80 konnego JD to jak się zapytałem czy jest zadowolony to powiedział że jest drogi w utrzymaniu, dużo pali, itp i że drugi raz już napewno nie kupi JD a za 2 lata kupił 120 konnego jelonka. Z tego wniosek że nie zawsze można wierzyć nawet sąsiadom. Może powiedział tak dlatego że ja też wtedy rozglądałem sie za nowym ciagnikiem i pewnie nie chciał zebym kupił taki dobry jak on ma.

to jak pracować belarusem zwykły głupi zachlany chłop siada i zap*erdala a nie musi się szkolić jak ma robić mtz, dla mnie to awaryjne maszyny z wiecznymi przeciekami nie do opanowania i zgrzytającą skrzynią fakt silnik jest dobry ale ale wcale nie aż taki trwały a reszta to szrot i nic poza tym

tommy66692    10

Tylko Ferdek po co zakładasz temat z pytaniem skoro ty i tak wiesz co kupisz...Co by ci ktoś nie doradził to albo ten za dużo pali albo temu zgrzytają biegi,lub ten to jest złom,ten cieknie....Nie rozumiem twojego podejścia do sprawy B) ;)

Ty chcesz żeby mało palił był bez awaryjny i komfortowy....Ale niestety coś za coś dobry komfort i mała awaryjność w zamian za wyższe spalanie(zetor,choć tylko teoretycznie)Małe spalanie w zamian za tragiczny komfort...... ;) ;)

Ferdek07    62
Tylko Ferdek po co zakładasz temat z pytaniem skoro ty i tak wiesz co kupisz...Co by ci ktoś nie doradził to albo ten za dużo pali albo temu zgrzytają biegi,lub ten to jest złom,ten cieknie....Nie rozumiem twojego podejścia do sprawy B) ;)

Ty chcesz żeby mało palił był bez awaryjny i komfortowy....Ale niestety coś za coś dobry komfort i mała awaryjność w zamian za wyższe spalanie(zetor,choć tylko teoretycznie)Małe spalanie w zamian za tragiczny komfort...... ;) ;)

Tommy nie denerwój się ale zrobiłem dokłądny wywiad ile pali 6441 bo już się na taka napaliłem i stwierdziłem ni h*ja to smok, ursusy już wlaściwie nie istnieją więc nie ma o czym wspominać, mtz to jest jednak cieknący szrot i tyle w tym temacie, a są inne ciągniki New holland td60d, case jx farmtracki,zefir albi p7 z pronaru roller/lampo coś w tym temacie mnie inetersuje.

Zetor zj*bał sprawe na całej lini z tymi slnikami ludzie jak możecie pisać że dużo pali i dużo zrobi jak 8441 z 3x30 wciąga 10 l

tommy66692    10

tyle że z 4x30 też wciągnie 10 l i w tym tkwi rzecz....Ferdek zastanów sie nad jakimś JD ale nie kupisz za taką cene chyba....Choć one podobno też dużo palą(choć i tak w to nie wierze...)

A mam jeszcze pytanie zrobiłeś wywiad z posiadaczami proximy czy z tymi co pisali wszystko"podobno"??

xsc    54
Witam!

Jaki najlepszy ciągnik można kupić w cenie do 100 tyś ważne żeby miał 4x4 i ponad 60km był mało awaryjny i mało palił, wydaje mi się ze najlepszą propozycją są farmtracki, macie inne propozycje?

a w cuda wierzysz? albo sobie wysniles taki ciagnik? moze poczekaj na gwizdke dostaniesz

Ferdek07    62
Ludzie ale spalanie to nie wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Chwalisz zetory bo masz tylko pole ale ja mam wiecej łąk jak pola i dużo dużo lekkich prac wiec bardzo odczuje te spalanie, dlatego nie biore pod uwagę zetora, znajomi którzy przy krowach pokupili zetory strasznie narzekają na spalanie dlatego chce perkinsa albo iveco

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor traci dużo klientów przez swoje silniki, może produkcja jednego silnika jest tania, ale mogli by go bardziej dopracować. Od 30 lat ludzie narzekają, że Zetor dużo pali, a konstruktorzy dalej się nie wysilają i robią silnik 60 KM z 4 litrów turbo ;) . Przy obecnych cenach paliw i opłacalności spalanie jest bardzo ważne przy wyborze ciągnika.Spalanie mniejsze o 1,5 litra/mth przy 400 godzinach rocznie to zaoszczędzone 2500 zł. W tej cenie to chyba najmniej spali farmtrack, przynajmniej w lekkich pracach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi.