Skocz do zawartości
Arni

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Balzak    2

jak za troszkie 100 tyś to będziesz miał nową Proximę 8441(106 tyś), a jak dołożysz jeszcze troszkie to będziesz miał już lepiej wyposażona Proxime "plus" 8441. a tej ceny ci nie powiem bo nie wiem .

Pozdrawiam Balzak

Matey    431

Jak już postawiłeś na Zetory, to w tych cenach masz nowe, więc używane się nie opłaca :D

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik3232    0

Witam

Obecnie zastanawiam się nad wyborem Nowego ciągnika o mocy ok 80KM w cenie ok 100tys zł. Ciągnik będzie służył jako drugi (c360) w gospodarstwie o powierzchni 14ha.

Bardzo bym prosił was o rady który najlepiej w tej cenie wybrać a które omijać szerokim łukiem :P

Głównie myślałem nad Zetorem (8441) ale oczywiście w grę wchodzą także inne marki.

Najbardziej zależy mi na sprzęcie niezawodnym (i mało palącym a z tego co słyszałem to zetor lubi sobie wypić :D )

Czy warto się zainteresować takimi ciągnikami jak Pronar, Mtz, New Holland (właśnie jak przedstawiają się ceny tego ciągnika o mocy 80 KM)

Pozdrawiam

Ferdek07    62
Witam

Obecnie zastanawiam się nad wyborem Nowego ciągnika o mocy ok 80KM w cenie ok 100tys zł. Ciągnik będzie służył jako drugi (c360) w gospodarstwie o powierzchni 14ha.

Bardzo bym prosił was o rady który najlepiej w tej cenie wybrać a które omijać szerokim łukiem :P

Głównie myślałem nad Zetorem (8441) ale oczywiście w grę wchodzą także inne marki.

Najbardziej zależy mi na sprzęcie niezawodnym (i mało palącym a z tego co słyszałem to zetor lubi sobie wypić :D )

Czy warto się zainteresować takimi ciągnikami jak Pronar, Mtz, New Holland (właśnie jak przedstawiają się ceny tego ciągnika o mocy 80 KM)

Pozdrawiam

Ale ta proximapodstawowa 110 tyś plus 2 tyś obciążniki jakiś rewers i nawet z upustem ze 105 wyjdzie a moze i wiecej a po nowym roku zetor zapowiada podwyżki, nie wiem czy na 100% ale po nowym roku ciągniki z euro 1 nie da się już kupić więc mtz odpada, new holland też chyba 100 z kawałkiem wyniesie, nic ciekawego za 100 tyś 80 km nie ma no moze ta proxima pali więcej moze od mtz ale ile więcej już od jakiegoś czasu próbuje się dowiedzieć na tym forum i nic, jak już ktoś poda to na mtg a tam mtg jest chyba krótka i też inne wartosci mogą to być :D

Ferdek07    62
mtz nie odpada bo sa pronary 2generacji gdie zastosowano intercooler i turbosprezarke w mtz ^_^

Taa i są jeszcze droższe od proximy, może i kabina fajna ale dalej to ta sama pokopana chydraulika i skrzynia biegów, a w dodatku z tym inetrcoolerem i turbo spalanie też moze być nie niższe jak w proxi :P , zamiast tego pronara II ja bym przyżał się bliżej farmtracowi 685dt ( 82 km z perkinsa i to bez turbo :D ), ciekawe tylko ile podskoczy cena proximy mają być zmiany mocowania akumulatora wyciszenia i chyba euro 3 ma być tak ( gdzieś to tutaj wyczytałem więc nie czepiajcie się jeśli to nie prawda :D )

rolnik3232    0

co do ceny to napisałem ok 100tys zł wolałem zaniżyć cenę bo znając życie zawsze trochę zabraknie na wyższy model ale oczywiście nie należy przesadzać myślę ze 120tys zł to max choć nie wiem czy i to będzie realne :P

PIOTR281    1

no drozszy jest ten nowy pronio gdzies o 20 tys od starszej wersji ale i ciezejsze o 1 tone z hamulcami uruchaminymi hydraulicznie z sprzeglem uruchamianym i wspomaganym tez hydraulicznie tylko ciekawe jak to bedzie sie sprawowac :P

Chota    1

a mzoze belarus 820 we wsi jeżdzi takich 3 i ciągniki nie nalezą do najlpeszych ale robia to co maja robic

Ferdek07    62

Jak ma być tani to ja bym ryzykował na tego zefira, napęd new holland a silnik ricardo zrobiło (andorie też ricardo opracowało), duża masa duze koła może być ciekawa propozycja, belarusa sam niewiem bo jakość i konstrukcja daleko w tyle a ciągnik kupuje się 4 razy rzadziej jak samochód i dopiero za 10 - 15 lat przekonasz się czy bdobrze wybrałeś.

Rozsądek nakazywał by proxime ( tylko ile to pali tak naprawde na godz zegarową?), ale bardziej podoba się case xj 80, lub new holland td80d - ile dokłądnie te ciągniki kosztują w podstawowych wersjach i wyposarzenie ktoś zna?

Ferdek07    62

No ale poza proximą to ja widze tylko new hollanda 80d za prawie 120 tyś, ( podobno oszczędny) no i tego farmtracka ( niezłe wyposarzeniei szybka skrzynia), jest jeszcze pronar p7 ( silnik iveco mosty carraro równieższybka skrzynia, tylko te koła 20'tki z przodu mi się nie podobają i nowość niewiadomo jak się udał)

Kamyk514    0

Ursus za ta cenę powinno być lepsze wyposażenie lepsze grzanie radio szczelniejsza i lepiej wyciszona kabina ciągnik fajny ale z postępem mało

PronarekP5    25
Witam

Pozdrawiam

PRONAR małe spalanie nawet Zefir by był fajny i to za nie całę 90tyś. :D

rolnik3232    0
........... ale po nowym roku ciągniki z euro 1 nie da się już kupić więc mtz odpada

A skąd takie wiadomości posiadasz i czy to jest pewne ?

I co to w ogóle znaczy to euro 1 i euro 2 ?

Ferdek07    62

Witam!

Jaki najlepszy ciągnik można kupić w cenie do 100 tyś ważne żeby miał 4x4 i ponad 60km był mało awaryjny i mało palił, wydaje mi się ze najlepszą propozycją są farmtracki, macie inne propozycje?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi.