Arni

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

Polecane posty

xsc    56

a wlasanie co jest w tych silnikach ze jedne duzo pala a drugie malo, silnik jak silnik prawie niczym sie nierozni

moze dlatego zetor nierobi innych bo to bardzo trudne?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tez jestem zdania ze paliwo jest najwiekszym kosztem w eksploatacji ciagnika spalanie najbardziej wplywa na koszty ktore ponosimy w ciagu roku na utrzymanie maszyny ja posiadam same rollera 70 i jestem z niego zadowolony poniewaz malo pali oczywiscie znajda sie tacy ktorzy twierdza ze jak ciagnik pali malo to nie ma sily i np do orki sie nie nadaje ale to jakies banialuki mam do zaorania okolo 17 ha i do datkowo 16 ha uzytkow zielonych i jest to idealny ciagnik do takiego gospodarstwa bo w prasie do balotow spali malo do transportu jest bardzo dobry wykonuje nim wiekszosc prac czesto zastepuje on 60 bo wiecej od nich nie spali mam tez mtz ale tylko obornik nim wywoze ( okolo 180 rozrzutnikow )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spalanie zależy od wielu czynników. Bardzo ważny jet rodzaj wtrysku paliwa, ale nie tylko. Kształt komory spalania, ilość zaworów, stopień sprężania, ciśnienie doładowania, kształt kanałów dolotowych ( szczególnie w wolnossących), czas otwarcia zaworów, kąt wyprzedzenia wtrysku itd. Optymalne zestrojenie wszystkich czynników ma ogromny wpływ na osiągi silnika, ale wymaga dużego doświadczenia, dlatego też wielu producentów montuje gotowe silniki. Zetor jak na razie robi proste silniki i dlatego ma słabsze parametry od nowoczesnych konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja tez jestem zdania ze paliwo jest najwiekszym kosztem w eksploatacji ciagnika spalanie najbardziej wplywa na koszty ktore ponosimy w ciagu roku na utrzymanie maszyny ja posiadam same rollera 70 i jestem z niego zadowolony poniewaz malo pali oczywiscie znajda sie tacy ktorzy twierdza ze jak ciagnik pali malo to nie ma sily i np do orki sie nie nadaje ale to jakies banialuki mam do zaorania okolo 17 ha i do datkowo 16 ha uzytkow zielonych i jest to idealny ciagnik do takiego gospodarstwa bo w prasie do balotow spali malo do transportu jest bardzo dobry wykonuje nim wiekszosc prac czesto zastepuje on 60 bo wiecej od nich nie spali mam tez mtz ale tylko obornik nim wywoze ( okolo 180 rozrzutnikow )

Masz tura lub nosisz bele kolcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Ferdek-parę dni temu byłem na pokazie paszowozu Keenan-był zagregowany z takim ciągniczkiem jak Case JX 70-zdaje się że silniczek niewielki,trzycylindrowy ale z turbo ,cena tak też chyba około tych Twoich 100 tysięcy-moim zdaniem ciągnik bardzo prosty-ale w miarę wykonany-zdecydowanie lepiej od Farmtracka-a myślę że z silniczkiem o poj.2,9 l spali nawet mniej niż ten Farmtrack-z tym że z przodu miał kółka 20 calowe-czyli niższe niż w Farmtracku-czasami może to stanowić utrudnienie na jakichś podmokłych łakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@Ferdek-parę dni temu byłem na pokazie paszowozu Keenan-był zagregowany z takim ciągniczkiem jak Case JX 70-zdaje się że silniczek niewielki,trzycylindrowy ale z turbo ,cena tak też chyba około tych Twoich 100 tysięcy-moim zdaniem ciągnik bardzo prosty-ale w miarę wykonany-zdecydowanie lepiej od Farmtracka-a myślę że z silniczkiem o poj.2,9 l spali nawet mniej niż ten Farmtrack-z tym że z przodu miał kółka 20 calowe-czyli niższe niż w Farmtracku-czasami może to stanowić utrudnienie na jakichś podmokłych łakach

No własnie ten case jest bardzo ciekawy tylko ze z kołami chyba 11,2/24 i tył 12,4/36 występuje a jak coś szerokiego to przód 20, w przyszłości chciałbym tura i tu będzie ból,a czy tak dużo lepiej zrobiony od farmtracka>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Masz tura lub nosisz bele kolcem?

nie posiadam przy nim tura a szkoda bo bylby to swietny zestaw jak na moje potrzeby moj znajomy posiada lambo 60 z turem i jest z niego bardzo zadowolony zrobil okolo 3 tys mtg i wymienil tylko lozysko dociskowe od sprzegla ale jak patrze na jego eksploatacje to cud ze ten ciagnik u niego wytrzymuje targa nim baloty sianokiszonki i jak sa naprawde dobrze zbite to przydala by mu sie przeciwaga( robi okolo 600 balotow sianokiszonki ) ale jak wiadomo jest to ciagnik 3 cylindrowy i nie ma co oczekiwac ze bedzie tak stabilny jak jakas 6-ka a co do case jx i nh tdd to uwazam ze jest to tez dobra propozycja w rozsadnej cenie tylko co do spalania za bardzo nie moge sie wypowiadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nie posiadam przy nim tura a szkoda bo bylby to swietny zestaw jak na moje potrzeby moj znajomy posiada lambo 60 z turem i jest z niego bardzo zadowolony zrobil okolo 3 tys mtg i wymienil tylko lozysko dociskowe od sprzegla ale jak patrze na jego eksploatacje to cud ze ten ciagnik u niego wytrzymuje targa nim baloty sianokiszonki i jak sa naprawde dobrze zbite to przydala by mu sie przeciwaga( robi okolo 600 balotow sianokiszonki ) ale jak wiadomo jest to ciagnik 3 cylindrowy i nie ma co oczekiwac ze bedzie tak stabilny jak jakas 6-ka a co do case jx i nh tdd to uwazam ze jest to tez dobra propozycja w rozsadnej cenie tylko co do spalania za bardzo nie moge sie wypowiadac

To bez przeciwwagi pracuje sąsiad, a jakiego ma tura jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
No własnie ten case jest bardzo ciekawy tylko ze z kołami chyba 11,2/24 i tył 12,4/36 występuje a jak coś szerokiego to przód 20, w przyszłości chciałbym tura i tu będzie ból,a czy tak dużo lepiej zrobiony od farmtracka>?

Zdecydowanie lepiej wykonany,tak właściwie myślę że te mniejsze kółka to też nie jest taka tragedia w ciągniczku tej wielkości-jak się będzie sprawował w ładowaczu-ciężko powiedzieć-duży to on nie jest-czyli jakiś krótki ładowacz+przeciwwaga-zdaje się z kolei że jest nieco szerszy od Farmtracka-a to w Turze jest naprawdę ważne-ja Zetorka po takim jednym numerze rozstawiłem na ponad dwa metry szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ferdek jak można porównać case lub inne zachodnie do farmtracka, to tak jak byś porównał malucha do Audi!!!!!!!!!

kup farmtracka i po sprawiebo jak case mało pali to ma za małe koła, a jak mało pali i ma dobre wykinanie to jest za drogi, a jak wykonanie dobre i tani to niewygodny albo cieknie, albo brzydki, może sam sobie zrób lub poczekaj az wymyślą ,,ciągniki doskonałe na wodór"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ferdek jak można porównać case lub inne zachodnie do farmtracka, to tak jak byś porównał malucha do Audi!!!!!!!!!

kup farmtracka i po sprawiebo jak case mało pali to ma za małe koła, a jak mało pali i ma dobre wykinanie to jest za drogi, a jak wykonanie dobre i tani to niewygodny albo cieknie, albo brzydki, może sam sobie zrób lub poczekaj az wymyślą ,,ciągniki doskonałe na wodór"

 

Troche masz racji jak nie to sie nie podoba to to.Przecież idealnego ciągnika nie będziesz miał.

 

 

@jaro- jak ci sie sprawuje zetorek z turem i ile dałeś za tura nowy czy używany? polecił byś mi go do zetorka?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zaraz idelany, naczytałem się w tematach porównujących proxime i td80d jak to zrównaliście z ziemią td i jx, a teraz tak chwalicie, właściwie Panowie to wybór tak jak na wstępie pomiędzy jx/td i farmtrackiem, a czy tak naprawde aż tak porażająca jakość jest etgo jx to sie zastanawiam, bo w porównaniu do jakiegoś fotona owszem, ale w porónaniu do farmtracka to aż takiejprzepaści to nie ma tak mi się wydaje, jx składają we włoszech czy w turcji nie wiem, no a kopyto to napewno ma lepsze farmtrac z tym perkinsem

Poczytałem w działach z mc cormic i landini co ten nowy perkins poprawi wiec myśle ze warto dla samego silnika, ale case też mi sie podoba i ma wałek eco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Troche masz racji jak nie to sie nie podoba to to.Przecież idealnego ciągnika nie będziesz miał.

 

 

@jaro- jak ci sie sprawuje zetorek z turem i ile dałeś za tura nowy czy używany? polecił byś mi go do zetorka?

Adik-za ładowacz to ja dałem zdaje się jakieś 11 tys -za nowy-ale to było sześć lat temu (więc cena z chwytakiem ,łyżką)-ładowacz to Hydramet bez prostowodów ,paskudny do podczepiania (więc cały czas jeździ zaczepiony ;) ),jak stuningowałem Zetorka (w Galerii-ale tam jeszcze nie rozstawiony)-to jest naprawdę ok(jest dosyć krótki-więc czasami na mokrej łące potrafię załadować bele sianokiszonki bez przeciwwagi)-a parę dni temu niestety pękł sworzeń zwrotnicy (a jak się ślicznie błotnik pogiął ;) )-no ale w końcu paręlat w Turze swoje robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

piszesz że chcesz mały ciagnik do obory i lekkich prac to np koła 11,2/24 to za małe to mój zetor ma 12,4/24 i chodzi jako głowny na 60 ha i wystarcza nie wiem czego ty oczekujesz poprostu!! a wykonanie napewno lepsze wsiadz do jd albo farmtracka lub fermera czy nawet zetora. ale jak do małowymagajacych prac do weż se farmtracka bo i tak wszystko sie do niego sprowadza bo jakoś wszyscy próbowali cos doradzić a ty i tak nic do wiadomości nie przyjmujesz. A jd w turcji czy we włoszech raczej składany nie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
To bez przeciwwagi pracuje sąsiad, a jakiego ma tura jakiej firmy?

to nie jest moj sasiad tylko koles z wioski a ja mieszkam na koloni i czasami go widze jak pracuje i sobie gadamy a co do przeciwwagi to pracuje bez niej bo jest to jego jedyny ciagnik w gospodarstwie i najpierw nim prasuje a potem zwozi do owijania baloty a co do tura to nigdy zbytnio nie zwracalem uwagi na to jaka to firma napewno jest polski zdaje mi sie ze ma oznaczenie tur 4 ( moj sasiad posiada proxime 8441 z turem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Adik-za ładowacz to ja dałem zdaje się jakieś 11 tys -za nowy-ale to było sześć lat temu (więc cena z chwytakiem ,łyżką)-ładowacz to Hydramet bez prostowodów ,paskudny do podczepiania (więc cały czas jeździ zaczepiony ;) ),jak stuningowałem Zetorka (w Galerii-ale tam jeszcze nie rozstawiony)-to jest naprawdę ok(jest dosyć krótki-więc czasami na mokrej łące potrafię załadować bele sianokiszonki bez przeciwwagi)-a parę dni temu niestety pękł sworzeń zwrotnicy (a jak się ślicznie błotnik pogiął ;) )-no ale w końcu paręlat w Turze swoje robi...

 

to tanio ja słyszałem że tera 25tyś za nowy a 15 za używano to mnie troche odrzuciło ;/ ile sekcji 3?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
tylko ze z kołami chyba 11,2/24 i tył 12,4/36 występuje a jak coś szerokiego to przód 20

11.2 R24 będą miały taką samą średnice jak 13.6 R20 więc zwróć na to uwage (szerokość opony to 85% wysokości balonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
piszesz że chcesz mały ciagnik do obory i lekkich prac to np koła 11,2/24 to za małe to mój zetor ma 12,4/24 i chodzi jako głowny na 60 ha i wystarcza nie wiem czego ty oczekujesz poprostu!! a wykonanie napewno lepsze wsiadz do jd albo farmtracka lub fermera czy nawet zetora. ale jak do małowymagajacych prac do weż se farmtracka bo i tak wszystko sie do niego sprowadza bo jakoś wszyscy próbowali cos doradzić a ty i tak nic do wiadomości nie przyjmujesz. A jd w turcji czy we włoszech raczej składany nie jest!!!

Rino nie o to tutaj chodzi że nie przyjmuje do wiadomości, ale o jakim jd piszesz ja o NH pisałem i case jx, a ten case całkiem ciekawy, koła chce szerokie bo łaki mokre i będzie rżnoł koleiny, ale nie podoba mi się to że w innych tematach rozpisujecie się jaki to new holland to shit a tutaj jporównujecie do jd, nie ma w okolicy u mnie case jx ani nh td ale jest farmtrac i właściciel bardzo zadowolony jest ma już 3 lata i pracuje z turem więc jak moge się zachwycać case lub nh jak nie mam tego i nie miałem do czynienia siedziałem na wystawie w td80d i dużo bardziej spodobał mi się od proximy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Rino nie o to tutaj chodzi że nie przyjmuje do wiadomości, ale o jakim jd piszesz ja o NH pisałem i case jx, a ten case całkiem ciekawy, koła chce szerokie bo łaki mokre i będzie rżnoł koleiny, ale nie podoba mi się to że w innych tematach rozpisujecie się jaki to new holland to shit a tutaj jporównujecie do jd, nie ma w okolicy u mnie case jx ani nh td ale jest farmtrac i właściciel bardzo zadowolony jest ma już 3 lata i pracuje z turem więc jak moge się zachwycać case lub nh jak nie mam tego i nie miałem do czynienia siedziałem na wystawie w td80d i dużo bardziej spodobał mi się od proximy

 

Weź jaki ci odpowiada i będziesz zadowolony ktoś ci podpowie źle i później będziesz naprawiał ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
11.2 R24 będą miały taką samą średnice jak 13.6 R20 więc zwróć na to uwage (szerokość opony to 85% wysokości balonu)

Fakt sprawdziłem zgadza się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

myslałem ze jx to pomyłka od jd sorki. myślałem ze chcesz usłyszeć coś o case lub innych markach a nie tylko o farmtracku o którym jak piszesz wiesz prawie wszystko. Ja jak pytałem sie o to jaki ciągnik wybrać to jak ktoś zaproponaował mi np claasa lub mf to z nim popisałem jak mu sie sprawuje czemu wybrał itp i sprawdziłem u dealerów. A taki temat że co by nie napisać to itak w końcu piszesz że nie masz z takimi do czynienia i to cie nie interesuje to po co. podejrzewam że i tak kupisz farmtracka, moze i dobrze niewiem. Ja o nim nic nie wiem. mógłbyś zobaczyć np Landini bo też mało pali i silnik perkinsa i nie jest aż taki drogi (chociarz nie wiem jak te mniejsze) ale i tak to pewnie ci nie zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
myslałem ze jx to pomyłka od jd sorki. myślałem ze chcesz usłyszeć coś o case lub innych markach a nie tylko o farmtracku o którym jak piszesz wiesz prawie wszystko. Ja jak pytałem sie o to jaki ciągnik wybrać to jak ktoś zaproponaował mi np claasa lub mf to z nim popisałem jak mu sie sprawuje czemu wybrał itp i sprawdziłem u dealerów. A taki temat że co by nie napisać to itak w końcu piszesz że nie masz z takimi do czynienia i to cie nie interesuje to po co. podejrzewam że i tak kupisz farmtracka, moze i dobrze niewiem. Ja o nim nic nie wiem. mógłbyś zobaczyć np Landini bo też mało pali i silnik perkinsa i nie jest aż taki drogi (chociarz nie wiem jak te mniejsze) ale i tak to pewnie ci nie zainteresuje.

Stary ja chce w jak najmniejszej kasie się wyrobić i żeby tani serwis był, nie bardzo jest z kim popisać na priv bo chyba tylko Zołek ma td60d pozatym nikt małego td ani jx nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

O ile się dobrze orientuje to serwis nh i case do najtańszych nie nalezy. Najtaniej wychodzi MTZ ale tego ciągnika nie chcesz. Nie wiem własnie czy nie warto Ci się zastanowić nad Landini tak jak pisał rino. Ciągnik nie jest zły i wydaje się być solidnie wykonany.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

To ile ten farmtrack kosztuje? az taki tani jest bo nie pisz ze chodzi tylko o spalanie bo na perkinsie pare ciągników jest!!! propozycje nie były takie złe jak df. landi, nh np sam pisałeś ze fartracki to ciekawa propozycja i pytałeś co inni polecają i myśle ze próbowali ci choć troche przedstawić inne modele podobnej ceny bo do 100tys i mocy. I na moje polecali to z czyms chociarz troche mieli do czynienia.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Farmtrac z fordem 59km 92 tyś w tej lepszej wersji z nowszą skrzynią biegów, a z perkinsem (dokładnie tym samym co w landini) 106tyś, nh czy case co najmniej 10 tys drozszy i chyba dopłata za sprężarke no ale wszystko do negocjajcji, a landini czy df to już ze 25 - 30 tyś wiecej

 

Pisałem z koleciem co ma td80d i chwalił bardzo no ale szyby po 1 tyś zł każda pompa paliwowa cała 11 tyś itd więc drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj