luki9610

Spadek mocy po dłuższej pracy MF 6262

Polecane posty

luki9610    204

Witam mam nietypowy problem.
Massey ferguson 6265
Rocznik 2001
Godzin 6700 mth
Kupiony w lutym 2017 roku.
Ciągnik ma nowe filty i olej w silniku u nas zrobił juz na tym 70 mth po wymianie.
Pracuje głównie tylko z kosiarka bijakowa 2.5 m gdzie średnia prędkość robocza to 6.5 km/h
A w momencie spadku mocy możliwe tylko 3.5 km/h i cignik sie dusi. Występowało to nam tylko 2 x taki spadek mocy.
Kosilismy po 13 godzin i ciągnik chodził przez 10 h non stop z małymi przerwami nie bylo problem a po czym nagle zaczał po 10 h słabnać i nierówno pracować.
To samo następnego dnia ale juz po 5 godzinach pracy tez zaczął słabnac. A przez 5 h było wszystko okej.
Dodam jeszcze że przez te 70 mth ubyło okolo 0.5 l oleju w silniku.
A podczas tych 13 godziny pracy okolo 2 l płynu chłodniczego.
W oleju nie widać żeby było cos płynu. Może po prostu wywaliło bo bylo gorąco.
Może strata mocy występuje według mnie tak myślę przez:
1. Filt paliwa zapchany (sprawdzałem jest czysty)
2. Problem z pompa wtyskowa
3. Turbo (ciągnik po otwarciu na siłę zawory na turbo przy max obrotach przymula od razu czyli turbo funkcjonuje normalnie i daje ciśnienie)
4. Pompka paliwa cos szwankuje
5. Wina paliwa ze nagrzalo sie w baku lub coś innego jakości jest dobrej. Kupowane na stacji benzynowy na której nie bylo nigdy problemu z jakością.

Caly problem z spadkiem mocy znika jeżeli zgasi sie ciągnik na około pół minuty i odpali na nowo to przez 10-15 min jest okej i znów sie zaczyna.
Tak samo jeżeli ciągnik ostygnie to też nie ma problemu.
I to wszystko występuje dopiero od tych ostatnich 2 dni tak to od początku jak jest u nas przez 5t h nie bylo w ogóle takiego problemu zawsze to był wariat mocy.

Proszę was o POMOC bo tak sie nie da pracować jak sie tak dzieje.
Założyłem nowy temat ponieważ nie znalazłem podobneho a temat jest obszerny. Pozdrawiam

Edytowano przez luki9610

Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Teraz jak pojedziesz pracować to wez banke 5 litrów wody. Jak oslabnie szybko polej pompę wtryskowa i jezeli na chwile odżyje to pompa do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

sprawdź jak koledzy piszą, a jak nie pomoże to może jakaś blacha sprawa i np coś przytyka w zbiorniku dopływ paliwa, jakiś paproch, a co do płynu chłodniczego to sprawdź czy nie masz wycieku gdzieś, jak nie znajdziesz to koniecznie test uszczelki pod głowica, 2 litrów nie powinno wygonic, w zasadzie nic nie powinno bo jest zbiornik wyrównawczy, to nie c 360 że wywali przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Właśnie jestem na polu dziś po 1 h roboty starcił moc. Wracam do domu wymienię filtry i wyczyszcze przewody. Bo jak nie da to nic to dzwonie po serwis


EDIT:
Polanie pompy wodą nie dało nic. Dalej pracował tak samo ze obroty skakały i przyduszał.

Edytowano przez luki9610

Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wymień pompke zasilająca. Koszt ok 100 zl. W jednym mf mialem podobnie jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

To tak przeczyscilem i przedmuchalem caly układ paliwowy węże do zbiornika i filty.
Zauważyłem tez ze jeżeli ręcznie sie pompuje pompka to wówczas obroty na biegu jałowym nie faluja i tak samo ciągnik nie gaśnie w momencie jak gwałtownie zmniejszy mu sie obroty.
Też sprawdzałem kilku krotnie polewnie pompy wtryskowej nie daje nic.
Najprawdopodobniej wymienię pompke zasilająca a jak co to dopiero bede szukał mechanika lub serwis


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

wymień te pompke skoro jak ręcznie pompujesz to jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Sprawdz zaworek wpompie gdzie wpływa paliwo ten z sitkiem [4] post-29431-0-81567500-1498920620_thumb.jpg

post-29431-0-09717200-1498920714_thumb.jpg

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jak wyżej, a w następnej kolejności poleciałbym sprawdzić czy nie nadłamała się dźwignia w pompce, którą popycha rozrząd.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Przyczya była pompka zasilająca. Na jej wejściu było zatkane sitko. Sama tez miała wrobioną dźwignię napędową. Plus do tego wejście i wyjście bylo przez poprzedniego właściciela uszczelnione silikonem a nie oringami i to dodatkowo przytykało.


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj