krzys924

pewna dzwignia w mercatorze od czego ona jest???

Polecane posty

krzys924    0

witam... pytam o dźwignie umieszczoną obok siedzenia po prawej stronie na dole taka z podziałka stopniowa... od czego ona jest??? :D a i jeszcze jedno jak zrobić żeby młockarnia i heder lekko sie załączały bo u mnie trzeba użyć dwóch rak żeby to włączyć? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Dzwignia jest od regulacji szczeliny między klepiskiem a cepami młocarni.To drugie to nasmaruj tam gdzie trzeba jak nie pomorze to sprawdż czy sprężyny nie są za mocno naciągnięte.U mnie też dość ciężko chodziło ale jedną ręką dałem rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

a taka dzwignia za kołem przednim prawym patrzac od przodu ,zaras przy wizjerze, taka krótka i gdzy ja opuscimy w dół to ona sama sie podnosi od czego ona jest????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

zrob zdjecie tej dzwigni


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

pewnie chodzi o kłosownik(przedłużenie klepiska)do góry-załączony ,na dół-wyłączony,ale żeby sama powracała to ja tak nie mam


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

A ta dźwignia do kłosownika to w jakiej pozycji powinna być ustawiona?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

jęczmienie,len,koniczyna,lucerna,trawy trudno wymłacalne ewentualnie załączony/czyli do góry/, pozostałe wyłączony kłosownik/na dół/


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

@ferdek1 dzięki za informację, przez 7 lat nie wiedziałem do czego ona służy :D , jeszcze raz dzięki.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Jak regulujecie szczelinę między klepiskiem a cepami tzn. czy przy przestawianiu dźwigni luzujecie nakrętki (śruby) boczne klepiska, czy są cały czas dokręcone na lekko z niewielkim luzem. U mnie jak dokręcę mocno nakrętki boczne klepiska to o regulacji dźwignią w kabinie nie ma mowy. Jak nie dokręcę to dźwignią reguluje ale klepisko nie jest na sztywno. Robię tak, że przed ustawieniem dźwigni na dziurkę, luzuję nakrętki, przestawiam dźwignią na jakąś dziurkę, dokręcam nakrętki. Jest to kłopotliwe. Czy robicie tak samo, czy ja mam coś zwalone.

 

Cytowanie poprzedniego posta +1 pkt

Edytowano przez fza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś jest nie tak z tą regulacją u Ciebie albo masz sporo śmiecia między klepiskiem a ściankami. Tą dźwignią najłatwiej jest przestawiać klepisko po włączeniu zespołu młócącego, drgania i jakieś tam wibracje ułatwiają przestawianie bez konieczności luzowania nakrętek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj