Skocz do zawartości
Sofik2

Olej w układzie chłodzenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Sofik2    0

<p>Witajcie! Mam w swoim Zetorze 7011 problem, który już nie raz był przerabiany na tym forum: olej w chłodnicy. Jestem pewny, że to olej, bo widzę i czuję jego zapach. Olej ma kolor rudy, jasnobrązowy, robi się rosół i cały czas go przybywa, bo mimo płukania układu, olej nadal się pojawia. Zatyka chłodnicę i silnik się grzeje. Myślałem, że to uszczelka pod którąś głowicą, ale uszczelki jak nowe (głowice już ściągnięte i raczej szczelne) Tuleje też powinny być całe (są prawie nowe, jeszcze ślady są po honowaniu). Dodam, że obieg wody jest spokojny, bez bulgotów. Dawniej był zalewany wodą, ale teraz chodzi na płynie. Może gdzieś przegnił blok. Niewiem, dlatego proszę Was o pomoc.</p>
<p>P.S. Wody nie ma w oleju!</p>

piotrb14    186

sprawdzałeś głowicę czy na oko mówisz że szczelna? uszczelka też może wyglądać jak nowa a może przepuszczać, w przypadku pękniętej tulei czesciej miałbyś wodę w oleju i przy zapalaniu traktor dymiłby Ci na biało.

Sofik2    0
Napisano (edytowany)

<p>Ale nawet jak głowica pęknięta, to nie powinno czasem mi bulgotać w chłodnicy?</p>
<p>EDIT: Głowice były u specjalisty i są dobre. Ale to i tak przyczyna nie leży w głowicach ani uszczelkach, bo tam nie ma oleju pod ciśnieniem, który mógłby się przeciskać do wody/płynu. Będę jeszcze patrzył kamerką do bloku. Jak macie jakieś pomysły to piszcie.</p>

Edytowano przez Sofik2

Wiadomość z agroFakt.pl

klj    36

A uszczelniacze między tuleją a blokiem nie puszczają gdzieś ?

Tylko nie wiem czy wtedy woda do oleju nie pójdzie a nie jak u ciebie na odwrót.

Sofik2    0
Napisano (edytowany)

Wtedy woda by szła do oleju. Ale prawdopodobnie zlokalizowałem przeciek. Otóż jak jest kranik w bloku do spustu płynu z układu to pod nim pod kątem 90° przebiega magistrala olejowa, a traktor był prawdopodobnie rozmrożony i jeździł na wodzie, więc ten wypust rozmroziło, a że jeździł na wodzie to przegniło i teraz z tej magistrali olej pcha się do wody, bo chyba nie ma innego miejsca w tym silniku gdzie olej pod ciśnieniem spotyka się bezpośrednio z wodą. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

EDIT: Problem zażegnany. Potwierdziły się moje przypuszczenia. Ścianka wypustu została uszczelniona i olej już nie idzie do wody. Dziękuję za pomoc. Temat wyczerpany.

Edytowano przez Sofik2

DarekD    56
Napisano (edytowany)

mieliśmy ten i sam problem z olejem w w układzie chłodzenia (zetor 5011)  ,ale  wywalało płyn przez korek . U nas przegniły tuleje ( chodził wcześniej tylko na wodzie ) i to była przyczyna .

W jaki sposób uszczelniłeś ten wypust ????

Edytowano przez DarekD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się