augu

simpa z244/1 luźny sznurek

Polecane posty

augu    0

witajcie kupiłem sb simpe z244 test na polu  z byłem właścicielem wszystko w porządku wiązała wszystko  jak ja sie uczyłem prasować puściła 10 i kostki takie sb były krzywe później lepiej drugie pole tylko 4 z mojej winy za dużo siana na raz i puściła tez z lewej  :P ale do  rzeczy

kłopot jaki mam to ze lewy sznurek jest luźny niż prawy jak się stoi przy aparatach   czy to wina napinacza  sznurka ? na  czy może źle ustawiony ścisk na komorze  czy wina lezy po mojej stronie ze jeżdżę za wolno i brakuje materiału (jeżdżę 2 i obroty 1500/1600 traktor c360 i drabinki i przyczepa  )   spr dźwignia nożowa ładnie ociera się o supłacza  jeśli chodzi  o stół to praktycznie nowy staremu właścicielowi  przytrzymywacz sznurka zablokował sie i rozwalił 1 aparat i parę innych części na porcelankach delikatne rowki co jest przyczyna tego luźnego sznurka

czytałem całe forum z simpa   cos tam sie dowiedziałem ale tego problemu nie spotkałem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problemem (jednym z wielu jak widzę) luźnego sznurka jest : prawdopodobnie tępe noże na tłoku i komorze , może być też zbyt duży luz pomiędzy nimi . Ale najbardziej za krzywe kostki (bo chyba tu jest problem) odpowiada ustawienie ramienia nagarniacza .

No i jeszcze jedno - jak puściła to nie pisz że to a twojej winy . Winne jest złe ustawienie , a nie ilość materiału . Jak za dużo materiału to na sprzęgle się przekręci , a ma związać .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
augu    0

bardzo możliwe ze noże na tłoku i komorze  . ramienia nagarniacza raczej nie bo w tamtym roku na teście nie było problemów z tym 

niektóre kostki wychodzą równe a sznurek nadal jest luzny

Edytowano przez augu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właściwie to ramię nagarniacza jest najbardziej odpowiedzialne za ułożenie materiału w kostce , ale z doświadczenia wiem że bywa z tym różnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
augu    0

to jest loteria jakaś na słomie w tamtym roku  wszystko w porządku było a teraz takie cyrki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadna loteria .Inny materiał i inaczej się układa . Trzeba wyregulować , naostrzyć , skasować luzy i wszystko będzie jak trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
augu    0

nożyki naostrzę co do nagarniacza to poprzedni właściciel mówił żebym go nie ruszał    jest dobrze ustawiony  szkody nie zrobi a naciag sznurka nie robi nic na luzny sznurek na kostce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki naciąg . No i jak tak ufasz poprzedniemu właścicielowi , to może do niego się zgłoś . Jak ramie nie poda odpowiedniej ilości materiału , to kostka będzie krzywa , a jeden sznurek luźny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
augu    0

naciąg sznurka tzn te 2 blaszki co trzymają sznurek zaraz po wyjscu z rolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Ty o tym . Powinien tu dawać się wysuwać z lekkim oporem , ale tu chyba nie w tym problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
augu    0

a czy to moze byc wina złej regulacji ścisku kostek tzn rożnych  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyjrzyj się dokładnie w prasie , pomyśl i więcej nie zadaj takich pytań . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

sznurek wychodzący z rolek powinien byś naciągnięty na blachach dociskowych,powinien stawiac opór  nie powinno byc wżerów (rowków ) skreć docisk na spręzynach z tyłu komory jak jest malo masy , ponadto jak jest jej mało to staraj sie jechać tak aby podbieracz bral polos od strony ślimaka , to powoduje wyrównanie podawanej masy do komory ,nagarniacza puki co nie reguluj ,,skup sie na szczelinie na nożach tnących ,tak jak słusznie napisał Zetorki ,{odkręć 4 śruby od tłoka ,te na 19 tke klucz ,naostrz ,podobnie ten od komory ,,jego bez odkręcania całość przy składaniu spasuj tak aby były bez szczeliny ,,regulacja jest na fasolkach , co do większej ilości masy jak puszcza to wystarczy podregulować(dokrecić )chwytacz sznurka ,bo pewnie sie wyślizguje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj