Zefir

Skoszona trawa po deszczu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zefir    75

Witam na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem dosyć młodym rolnikiem . Skosiłem trawę ok 4 ha no i wczorajszy deszcz i dzisiejszy nieźle ją zmoczył i teraz pytanie co z nią zrobić ? ma bodajże jutro u mnie nie padac da się to trawę jakoś zebrać ? ma być podawana dla cielaków i ewentualnie koni , czy inne rozwiązanie proponujecie ?

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Jak na zieloną popadało to nic jej nie będzie gorzej jakby to było siano. Jak ma być pogoda to przewróc ją rano lub zgrab na wałki ale lepiej przewrocić bo deszcz pewnie ją wbił w ziemie i od spodu jest mokra, poleży do wieczora słonce poswieci wiatr ją owieje i można zbierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

NIe była wogóle przewracana teren tak byl jak kosiłem dosyć wilgotny między  skoszoną we wtorek a wieczorem w środę przed burzą nie widziałęm różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

To tylko przewrócić z rana kolo 10. a koło 16/17 prasowac lub zabierać.... proste i logiczne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przede wszystkim zebrane ma być na siano , czy na sianokiszonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Człowiek całe życie się uczy i głupi umrze, ale naprawdę ten temat jest na poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Za wielkiej filozofii nie ma-rosa zejdzie to oderwac od ziemi żeby obeschlo, owialo trochę i prasować, jak szybko-to już w zależności jak mocno przesuszone chcesz miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Tylko że miało nie padać u mnie a teraz nawet dziś pada jutro ma być przerwa i własnie chyba spróbuje zebrać jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy po takim czasie to się jeszcze będzie nadawać na sianokiszonkę , bo mi się wydaje że już tylko na siano ? Dodam że sianokiszonek nie robię , a pytam z czystej ciekawości .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

tez zapytam z ciekawosci-czy konie przezyja podanie sianokiszonki ??? a i z malymi cieletami to tez bym nie ryzykowal..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jak ma dzień pogody to i tak z tego siana nie zrobi. Moim zdaniem lepiej słabsza jakościowo kiszonkę niż ma to leżeć w nieskończoność. U mnie ostatnio też już było przesuszone mocno, brakowało pół dnia pogody żeby móc na siano zbierać. Tyle, że zapowiadali deszcz. Wszystko poszło w sianokiszonkę w baloty, a kończyłem owijać już jak padalo. Przesuszone, ale alternatywą było że leżałoby dalej i gniło przybite deszczem do ziemi. Przynajmniej zima nie będzie problemu, że baloty zamarzniete i trzeba będzie siekiera ciąć :)
Nie wiem co dla Ciebie znaczy mały cielak. U nas takim najmniejszym to się nie daje, ale już troszkę odchowane dostają po troszkę i nie ma problemu. Teraz jeszcze dwa mocno wyschnięte baloty poszły do stodoły bez owijania i parę rządków musieliśmy luzem, bo prasa padła to to będą dostawać na początek. Takiej prawdziwej sianokiszonki nigdy dla mniejszych sztuk nie podawaliśmy. A konie to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

Koniom podają sucha sianokiszonkę, takie prawie siano tyle ze sie nie kurzy i pachnie trochę kiszonka :) podobno jest lepsze od siana dla koni sportowych bo kurz nie idzie na płuca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Mam dość sporo użytków zielonych i sprzedaje bele sianokiszonki i siana. Potwierdzam wypowiedź Kolegi wyżej - coraz więcej hodowców koni pyta o podsuszoną sianokiszonkę z traw.

W tym roku z sianem ciężko tj. w czerwcu trochę narobiliśmy ale teraz masakra. Akurat pierwszy raz w życiu przetrząsałem siano 4ry razy, a jutro 5ty i mam nadzieję, że uda się zebrać...

Co do tego przesuszonego materiału co ktoś wyżej pytał. Ja ogólnie jak tak wyjdzie to daje ciut więcej zakiszacza i owijam czarną folią. Ogólnie owijam czarną folią wszystko motylkowe (lucerny, koniczyny) i późnojesienne zbiory. Oczywiście jest to normalna folia kiszonkarska a nie stretch opakowaniowy czy worek na śmieci ;)

 


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drypek    0

U mnie dwa dni temu łąka skoszona wczoraj popadało dzisiaj podeschnie, jutro przewrócę i ze dwa dni na pasy i w kostki :D i dla koników pikuś beluś będą :) smaczniejsze dla konia będzie jak to mówią siano bez deszczu to nie siano gorycz wymyje :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj