Skocz do zawartości
adhock

Drgania osi przy jeździe...

Polecane posty

adhock    1

Czołem koledzy,

Tak jak w temacie, przy szybszej jeździe na drodze ciapek zaczyna mi wpadać w wibracje, ewidentnie od przedniej osi. Ale pojawiają się one tylko przy pewnej prędkości. Powyżej i poniżej niej drgań nie ma.

Oś była regenerowana: wymienione tulejki miedziane na osi i na zwrotnicach.

Z czego to może wynikać? Zła zbieżność? Luzy w ukł. kierowniczym?

Edytowano przez adhock

seweryn20    797

Z czego to może wynikać? Zła zbieżność? Luzy w ukł. kierowniczym?

Dokładnie. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    797

W sensie że trzeba sprawdzić luzy i jeśli są usunąć, ustawić zbieżność i dopiero patrzyć jak się zachowuje. Ale znając życie zakładam że ustąpi.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

adhock    1

W sensie że trzeba sprawdzić luzy i jeśli są usunąć, ustawić zbieżność i dopiero patrzyć jak się zachowuje. Ale znając życie zakładam że ustąpi.

Dzięki  :)

Uziu92    2205

luzy na końcówkach kolego.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maureliusz
      Witam!
      Posiadam C330
      Do skoczenia raz/dwa razy w roku ok. 1,5 hektara
      Obecnie mam kosiarkę rotacyjną, ale wkurza mnie, że zostawia pokosy, co leżą i leża...
      Zastanawiam się nad zakupem kosiarki bijakowe. I tu nasuwają się pytania:
      -Czy C330 da radę?
      - jaką? 120cm czy może coś szerszego troszkę?
      -czy będę musiał kosić... na dwójce czy da radę na 3-4 biegu?
      - jaki model / tani polecacie do takiego koszenia od święta?
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krystiab
      Witam chcę zamontowac daszek do swojego wladimirca ,ale nie mam mam do niego plandeki i zastanawiam się czy ta od c330 będzie pasować bez większych przeróbek

• Przez KamilMaj
      Chciałbym się wam poradzić gdyż w zime wzieliśmy się za c330 i mieliśmy problem z opadaniem podnośnika i tura także brat oddał dolny rozdzielacz (pod siedzeniem) do regeneracji, i wszystko fajnie tylko że cena tej regeneracji nie spodobała mi się bo wyszło ino 100zł, przyszła wiosna, podczepiłem pługa 3 małego grudziądza i okazało się że opada nawet z taką lekką maszyną, no to odrazu padło że cylinder porysowany lecz pod pieliśmy ostatnio tura i tur tez opada i tak się przypatrzyłem i gdy podnosze tura to podnosi się minimalnie podnośnik i pytanie czy moja diagnoza dobra że rozdzielacz dziadosko zrobiony? Mamy się za to brać i od czegoś trzeba zacząć, i dodam że słabo podnosi, ma rozdzielacz coś do tego?
    • Przez Luki1988
      Witam panowie.
      Chce dołożyć wyjście do przyczepy do ciapka. Sprawa niby prosta jeśli ma się wolne miejsce w rozdzielaczu pod siedzeniem.
      Ale ja w tym miejscu mam podpiętego tura (na błotniku nie mam żadnego rozdzielacza). Pomyślałem o takim rozwiązaniu żeby spiąć te dwie rurki do kupy a na rurkę od tura założyć zwykły zawór kulowy żeby do pracy tylnym wyjściem hydraulicznym zamykać go i na odwrót.
      Będzie to działać?
    • Przez SebastianP
      Witam.
      W maju zakupiłem ładowacz Agromax. z którego jestem nawet zadowolony.
      Posiada on 3 sekcje, jednak panowie monterzy podłączyli go pod rozdzielacz na błotniku, gdyż tak wskazuje producent w instrukcji.
      Niestety podczas pracy ładowaczem często "brakuje rąk", gdyż trzeba obsługiwać oba rozdzielacze na raz.
      Dodam także, że ciągnik nieraz współpracuje z przyczepą wywrotką i muszę mieć wolne wyjścia.
      Czy ktoś mógłby mi wskazać gdzie który wąż podpiąć i co będę musiał zakupić?
      Niedługo dodam zdjęcia.

Dziękuję i pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.