Skocz do zawartości
griga

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

Polecane posty

Brykal    0

kolego ktory pisales o tej przegranej sprawie AN z leszna, we wrocku mam nadzieje ze napiszesz cos wiecej na ten temat jak bd cos wiedzial... (jakie kolwiek szczegoly) moze jest jakas szansa zeby wybrnac jakos z tego... pzdr

Vril    1

Słyszeliście coś o wnioskach do Agencji Nasiennej o zwrotach kasy od firm nasiennych od których kupiło się kwalifikat w wyniku

tegorocznego złego przezimowania .Dziś słyszałem o tych wnioskach ,że podobno można je pobrać na stronie ale nic nie znalazłem .

Podobno można je składać do końca tygodnia. -zasłyszane od sąsiada po rozmowie z obsługą telefoniczną AN w Lesznie.

kartofelz    3

A to ciekawa sprawa, ten rok dobrze pokazuje, że ustawa o .... czymś tam, to totalna dziura/bzdura.

Ja te bagno omijam z daleka ;)

Jak tu wielu pisało, kupując płytę z powiedzmy muzyką/programem (chociaż teraz częściej - transfer/opłata przez net). No, ale do rzeczy:

Kupiłem "płytę" (materiał siewny, zakup powiedzmy w sierpniu), włożyłem ją posłuchać (zasiać na pole, siew powiedzmy we wrześniu), ale dopiero po 7-8 m-cach - usłyszałem (przez te 7-8mcy, płyta "się kręciła"), że to "płyta czysta". (G... warta).

Czyżby kolejna ustawa do dojenia chłopów :D Krów już nie doją, UE się (w zasadzie) skończyła, a doić trza ;)

A i jeszcze jedno: Jestem przeciwny całej tej ustawie o ...... Ropa drży? Węgiel drży? Łupki się zesrały.

Edytowano przez kartofelz

Wiadomość z agroFakt.pl

Arturos21    4

Witam mam pytanie jak to w tej chwili jest z dopłata do materiału siewnego dam przykład zasiałem pszenice ozimą ziarno z centrali nasiennej i to wymarzło ikupiłem jeczmien na przesianie też z centrali i jak teraz zrobic z dopłata do materiału dostane zwrot tylko za pszenice ozima czy na jare też można składać?? Jesli tak to co czeba zrobić aby to otrzymac ???

r4v    0

Ciekawe jaki dokładnie był wyrok sądu i czy nałożył na rolników dodatkowe kary

david85    1

Zna może ktoś jakieś odmiany zbóż nie objęte opłatą? Chodzi o pszenicę ozimą, jęczmień jary i łubin

saszeta    73

wycwanili się. Poleconym w końcu przysłali. Na szczęście niektóre ziemniaki są nie chronione :D

Nikita_Bennet    100

no a ja niestety byłem poza domem i listonosz dwa razy awizo zostawił ale co ja biedny żuczek mogę zrobić jak na urlopie byłem poza miejscem gospodarowania i zamieszkania ;)

Niech zapłacą jeszcze raz za polecony, my i tak rozpisaliśmy tak ziemie abym miał poniżej 25ha wszystkiego a reszta jest na tatę.

kozulek2    228

no to się zdziwisz bo ja dostałem w tamtym tygodniu za potwierdzeniem,a dokładnie to żona odebrała..schytrzyli się i wysyłają poleconym,ja tam i tak olewam bo od kilku lat sieję nasionami kwalifikowanymi ...trzeba będzie teraz niestety wypełnić i odesłać.

Edytowano przez kozulek2

Nikita_Bennet    100

ależ ja im to odsyłam jak ktoś odbierze ale pism do mnie nikt poza mną nie odbiera, natną się na podwójne wysłanie do każdego to zobaczą jakie to koszta.

Ja jak pocztylion przyniesie to odbiorę a że mnie w chacie nie ma to przyślą jeszcze raz, im zależy czy mi?

@kartofelz - masz rację ;)

saszeta    73

nie zdążyłem powiedzieć żeby nie odbierali. A jak zobaczyłem że polecony to pierwsza myśl że do sądu mnie podali bo nigdy im nie odesłałem

Jasminum    0

no może nie będzie tak źle z tym sądem, ale tak szczerze powiedziawszy w kwestii listów z agencji nasiennej i tego, co grozi za ich nie przyjęcie, to jak macie jakieś wątpliwości z tym związane, dużo odpowiedzi na najwięcej wątpliwości możecie znaleźć bezpośrednio na stronie Agencji Nasiennej. Tam jest taka zakładka pytania i odpowiedzi. Więc myślę warto zajrzeć i poczytać dowiedzieć się co i jak.

Lukrolny    0

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy słyszał ktoś jakie są wyroki sądowe w sprawach AN przeciwko rolnikom za brak opłat za odstępstwo rolne?

Asia87    9

Z tego co mi wiadomo to zazwyczaj rolnik przegrywa. Wyrok to zapłata za lata ubiegłe (chyba 4 wstecz) za licencjonowane zboże.

saszeta    73

a skąd AN wie co sialiśmy skoro tego się nie zgłasza a uzupełniające są także do ugorów. Jedyną pewność ma po zwrocie dopłaty z ARR ale w cenie kwalifikatu jest już opłata licencyjna

kozulek2    228

Z tego co mi wiadomo to zazwyczaj rolnik przegrywa. Wyrok to zapłata za lata ubiegłe (chyba 4 wstecz) za licencjonowane zboże.

Wyrok to tylko kara za nie zgłoszenie plus koszty sądowe ,nikt nie naliczy czegoś czego nie zgłoszono bo niby na jakiej podstawie.

Pantera    32

dla swiętego spokoju płacę im po przeczytaniu w gazetach jak rolnicy przegrali, tylko ciekawi mnie jak wysyłam im że odmiana nie znana to za to niema faktury

maroon    63

A jesli ktoś napisze im że posiał odmiany za które nie trzeba płacić a faktycznie ma posianą inna odmianę? Nawet jak dojdą to jakim prawem mogliby ukarać rolnika za to że nie zna odmiany jaką posiał? A jeśli ktoś na targu wprowadzi go w błąd to za też można zostać ukaranym?

ochen    28

Oficjalnie siać można tylko kwalfikat lub nasiona z własnej uprawy. Nasion z targu czy od sąsiada nie wolno.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.