griga

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

Polecane posty

antech    1

Dobra odmiana, to dająca dobre efekty w konkretnych warunkach. Majętny nie jestem więc mnie nie stać na wysokie koszty i dobieram odmiany dobre ale średnio intensywne. Dwa lata eksperymentowałem uprawiając poletka prawie doświadczalne - na jednym polu z kilkoma odmianami. Stosuję te z PDO http://www.coboru.pl/DR/rekomendacja_woj.aspx . Nie eksperymentuję z "ciekawostkami" ze świata. Można sobie zrobić krzywdę jak w 2012. Ze swoich porównań wybrałem te najlepiej plonujące u mnie i teraz to kontynuuję, a nowe odmiany próbnie sieję i porównuję. Tanie koszty dla mnie to oszczędności na opryskach i nawozach.

Co to znaczy "pisz na PW"?

Pozew z załacznikami liczy ze 200 stron. Tego jest kupa papierów. Oni powołują się tylko na art.23a ustawy o ochronie prawnej odmian

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031371300

ZPO nie musi być, aby było traktowane doręczenie skuteczne. Ochrona danych osobowych jest nieskuteczna, bo ustawa o ochronie odmian zezwala na ich przetwarzanie, mieli zresztą kontrolę giodo, bez zastrzeżeń - to wiem od prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A nie wiesz czy idzie od nich wymusić aby podali skąd wzięli nasze dane osobowe? Jaka firma im udostępniła? Bo jak nie arimr to któraś z firm zajmujących się obrotem nawozami, nasionami i ŚOR.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

PW - prywatna wiadomość (w prawym górnym rogu tam gdzie się wylogowujesz masz kopertę - komunikator i powiadomienia)

 

ZPO musi być. Do mnie ciągle przysyłają abym wypełnił i właśnie ZPO. Dla mnie jak ktoś przysyła z ZPO to znaczy że ma ukryty cel.

Dziwne że powołali się tylko na ustawę, nie przytoczyli żadnej sygnatury - tacy pewni są.

200 stron przysłali Ci pocztą?????Jaka karmelarnia prawna??? Jedno jest pewne że oni nie aktualizują tych danych osobowych. U mnie w regionie ciągle przysyłają do tych samych osób a oni już z pięć lat nie mają ani grama ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Ja mam pytanie:

W AGNAS w tabeli D.3. co trzeba wpisać?

W 2013 roku brałem z centrali 2 odmiany jęczmienia. Tam jest napisane tak:

"Dane zbywcy kwalifikowanego materiału siewnego wykorzystanego w 2014 roku sezon WIOSNA".

To ja mam wpisać tutaj gdzie ja kupiłem te 2 odmiany jęczmienia w 2013 roku?? czy mam wpisać jakie wziąłem nowe odmiany w 2014 roku z centrali ?

Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

nie, no wypełnię, dużo kasy nie wyszło mi do zapłaty. Ale pomoże ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

masz wpisać dane zbywcy- firma gdzie kupiłeś

skoro pisze sezon 2014 r to piszesz to co siałeś w 2014 r

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przecież to naganiacz z firmy prawniczej. A podejrzewam że nawet z AN więc straszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camaro666a    0

sam jestes naganiacz

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/aktualnosci/agencja-nasienna-wygrala-z-rolnikami,35978.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie mam takie pytanko, w ubiegłym roku na 5,7 ha wysiałem żyto hybrydowe i wystąpiłem o zwrot . W tym roku planuje zasiać na 2,8 ha pszenice i reszta kukurydza. I teraz moje pytanie jest takie, jakbym chciał zasiać swoją pszenice to ile jest kary? Bo czytam czytam i znaleźć nie mogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

za odstepstwo rolne oplata do agencji nasiennej w lesznie,zdaje sie 10 zl za 100 kg wysianych,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

"Rolnicy posiadający mniej niż 25 ha są zwolnieni z opłaty hodowlanej" taką znalazłem informację ale nigdzie nie mogę doszukać się o jakie hektary chodzi. Wchodzą w to wszystkie grunty? Pola, łąki, lasy-to chyba nie :D ? a dzierżawy? Czy określane jest to na podstawie dopłat bezpośrednich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pewnie wchodza wszystkie ;)

Rowy, łąki, stawy/nieużytki mimo że na nich uprawiać się nie da tych roślin objętych opłatą handlową.

 

Zwolniony jesteś z opłaty ale nie ze składania informacji - no chyba że coś pokręciłem ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jakiś absurd ta AN i cala ustawa, która tego dotyczy.

Po-pierwsze: już ktoś przede mną pisał, że AN roszczą sobie prawa do odmian wyhodowanych w PRL-u, a po-drugie kupując materiał kwalifikowany, już raz płacimy za licencję, więc to co man rośnie - to nasza sprawa. Na chłopski rozum to tak: kupujesz krowę jakiejś rasy i musisz zapłacić komuś haracz za każdego cielaka, którego ta krowa urodzi  :wacko:  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Mam 20 ha czyli jestem zwolniony z opłaty za wykorzystanie materiału z własnego zbioru wszystkich roślin oprócz ziemniaków ?

Jeżeli nie znam odmiany sadzeniaka to wpisuję odmiana nieznana i też jestem zwolniony z opłaty ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Piszę o dopłaty do materiału siewnego. Część posiałem kwalifikatem, a część swoją C2. Wychodzić przed szereg i uiszczać opłatę licencyjną, czy czekać aż sami się upomną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ile masz ha w gospodarstwie ? W poprzednich latach przysyłali Tobie druki z AN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj