griga

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

Polecane posty

Brykal    0

kolego ktory pisales o tej przegranej sprawie AN z leszna, we wrocku mam nadzieje ze napiszesz cos wiecej na ten temat jak bd cos wiedzial... (jakie kolwiek szczegoly) moze jest jakas szansa zeby wybrnac jakos z tego... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Słyszeliście coś o wnioskach do Agencji Nasiennej o zwrotach kasy od firm nasiennych od których kupiło się kwalifikat w wyniku

tegorocznego złego przezimowania .Dziś słyszałem o tych wnioskach ,że podobno można je pobrać na stronie ale nic nie znalazłem .

Podobno można je składać do końca tygodnia. -zasłyszane od sąsiada po rozmowie z obsługą telefoniczną AN w Lesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A to ciekawa sprawa, ten rok dobrze pokazuje, że ustawa o .... czymś tam, to totalna dziura/bzdura.

 

Ja te bagno omijam z daleka ;)

 

Jak tu wielu pisało, kupując płytę z powiedzmy muzyką/programem (chociaż teraz częściej - transfer/opłata przez net). No, ale do rzeczy:

Kupiłem "płytę" (materiał siewny, zakup powiedzmy w sierpniu), włożyłem ją posłuchać (zasiać na pole, siew powiedzmy we wrześniu), ale dopiero po 7-8 m-cach - usłyszałem (przez te 7-8mcy, płyta "się kręciła"), że to "płyta czysta". (G... warta).

 

Czyżby kolejna ustawa do dojenia chłopów :D Krów już nie doją, UE się (w zasadzie) skończyła, a doić trza ;)

 

A i jeszcze jedno: Jestem przeciwny całej tej ustawie o ...... Ropa drży? Węgiel drży? Łupki się zesrały.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam mam pytanie jak to w tej chwili jest z dopłata do materiału siewnego dam przykład zasiałem pszenice ozimą ziarno z centrali nasiennej i to wymarzło ikupiłem jeczmien na przesianie też z centrali i jak teraz zrobic z dopłata do materiału dostane zwrot tylko za pszenice ozima czy na jare też można składać?? Jesli tak to co czeba zrobić aby to otrzymac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

a tu cos nie pocieszajacego....

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/agencja-nasienna-wygrala-z-rolnikami,35978.html

Edytowano przez Brykal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

Ciekawe jaki dokładnie był wyrok sądu i czy nałożył na rolników dodatkowe kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/oir-koniecznosc-zmiany-ustawy-o-ochronie-prawnej-odmian-roslin,36123.html

 

swiatelko w tunelu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Zna może ktoś jakieś odmiany zbóż nie objęte opłatą? Chodzi o pszenicę ozimą, jęczmień jary i łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wycwanili się. Poleconym w końcu przysłali. Na szczęście niektóre ziemniaki są nie chronione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no a ja niestety byłem poza domem i listonosz dwa razy awizo zostawił ale co ja biedny żuczek mogę zrobić jak na urlopie byłem poza miejscem gospodarowania i zamieszkania ;)

Niech zapłacą jeszcze raz za polecony, my i tak rozpisaliśmy tak ziemie abym miał poniżej 25ha wszystkiego a reszta jest na tatę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no to się zdziwisz bo ja dostałem w tamtym tygodniu za potwierdzeniem,a dokładnie to żona odebrała..schytrzyli się i wysyłają poleconym,ja tam i tak olewam bo od kilku lat sieję nasionami kwalifikowanymi ...trzeba będzie teraz niestety wypełnić i odesłać.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ależ ja im to odsyłam jak ktoś odbierze ale pism do mnie nikt poza mną nie odbiera, natną się na podwójne wysłanie do każdego to zobaczą jakie to koszta.

Ja jak pocztylion przyniesie to odbiorę a że mnie w chacie nie ma to przyślą jeszcze raz, im zależy czy mi?

 

@kartofelz - masz rację ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie zdążyłem powiedzieć żeby nie odbierali. A jak zobaczyłem że polecony to pierwsza myśl że do sądu mnie podali bo nigdy im nie odesłałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasminum    0

no może nie będzie tak źle z tym sądem, ale tak szczerze powiedziawszy w kwestii listów z agencji nasiennej i tego, co grozi za ich nie przyjęcie, to jak macie jakieś wątpliwości z tym związane, dużo odpowiedzi na najwięcej wątpliwości możecie znaleźć bezpośrednio na stronie Agencji Nasiennej. Tam jest taka zakładka pytania i odpowiedzi. Więc myślę warto zajrzeć i poczytać dowiedzieć się co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy słyszał ktoś jakie są wyroki sądowe w sprawach AN przeciwko rolnikom za brak opłat za odstępstwo rolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Z tego co mi wiadomo to zazwyczaj rolnik przegrywa. Wyrok to zapłata za lata ubiegłe (chyba 4 wstecz) za licencjonowane zboże.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a skąd AN wie co sialiśmy skoro tego się nie zgłasza a uzupełniające są także do ugorów. Jedyną pewność ma po zwrocie dopłaty z ARR ale w cenie kwalifikatu jest już opłata licencyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Z tego co mi wiadomo to zazwyczaj rolnik przegrywa. Wyrok to zapłata za lata ubiegłe (chyba 4 wstecz) za licencjonowane zboże.

Wyrok to tylko kara za nie zgłoszenie plus koszty sądowe ,nikt nie naliczy czegoś czego nie zgłoszono bo niby na jakiej podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

dla swiętego spokoju płacę im po przeczytaniu w gazetach jak rolnicy przegrali, tylko ciekawi mnie jak wysyłam im że odmiana nie znana to za to niema faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A jesli ktoś napisze im że posiał odmiany za które nie trzeba płacić a faktycznie ma posianą inna odmianę? Nawet jak dojdą to jakim prawem mogliby ukarać rolnika za to że nie zna odmiany jaką posiał? A jeśli ktoś na targu wprowadzi go w błąd to za też można zostać ukaranym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Oficjalnie siać można tylko kwalfikat lub nasiona z własnej uprawy. Nasion z targu czy od sąsiada nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj