griga

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

Polecane posty

damian40000    86

A do mnie jeszcze nigdy nic nie przyszło. Zboże do siewu kupuję od sąsiada który co roku wymienia. A nikt mi nie udowodni tego że nie jest to to samo zboże tylko co roku nowe. Cała sprawa to szukanie głupich, ja na waszym miejscu nic bym nie odsyłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to znaczy że siejesz byle czym :D co ci sąsiad wsadzi tym siejesz, pretensje trzeba mieć do naszego PAŃSTWA, które zabrało dotacje gospodarstwom nasiennym, a co do tych haraczy to jest ich całe mnóstwo i płacice tylko syczy, np ośrodki doradctwa rolniczego, kiedyś wnioski, biznesplany były za darmo, a teraz co szukają głupich? sami idziecie i płacicie :D przykładow skolko godno, jak by każdy kilkanaście zł wysłał, nic by się nie stało, a tak za kilka lat bedziemy mieli zachodnie odmiany, które czesto w Polsce nie sprawdzaja się, np inny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja tylko sieje niemieckie odmiany bo plonują o wiele lepiej niż polskie, wystarczy ze raz zapłace za materiał siewny w nim jest opłata dla hodowcy, co roku wymieniam 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Tak odsprzedałem w zniwa poczyszczona po 90 a teraz za byle co 95, ot zarobił. Zobaczymy za ile kupisz na wiosnę pszenice jarą, powodzenia.

Tylko że w żniwa nie wiedziałeś że cena skoczy póżniej aż tak wysoko, nie zarobiłeś ale chciałeś na danej odmianie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Ja rozumiem, ale płacąc za materiał 2500zł/t to troche człowieka wku..ia, a jeszcze haracz? Nie chcą niech nie hodują.Ja mam płacic haracz by prezes miał 50tyś wypłaty? Nikt tych firm nie zmusza do istnienia. Pokaż mi jakąś inną dziedzinę w której takie haracze są. Czemu zawsze jeb.ą rolnika i to wszyscy, rolnik musi dać każdemu zarobić , mało, jeszcze nie raz trzeba dać w łape. A widziałeś by rolnik dostał kiedyś łapówkę? Do hodowcy to ja muszę dopłacać by nie był stratny a jak ja wyjde na minus to się ktoś mną przejmie?Ja wiem że to twoja dziedzina pracy, ale bez przesady. Pozdrawiam.

he, he, nawet rolnik rolnikowi, byłem ugadany że przyjeżdża do mnie z własnym transportem po zboże i cena tyle i tyle, po załadowaniu zważeniu wyskakuje mi z ceną niższą , bo on odejmie se za transport, kurcze a ja jak woziłem daleko do skupu to nikt mi za transport nie zwraca,szkoda że nie wyskoczył przed załadowaniem,

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Nie rozumiem w czym ludzie widzą problem. Nie chcecie płacić, nie płaćcie, i żeby być do końca fair wykorzystujcie stare odmiany. Ciekawe jakbyście pogadali, jakby cały proces siewu w gospodarstwie był naprawdę kontrolowany i aby obejść opłaty musielibyście wysiewać stare wyrodzone odmiany. Daleko byście nie zajechali. Jak wychodzi sie na minus to chyba trzeba sie pakowac i nie wchodzic drugi raz w to samo, no nie?

Co powiecie na to, ze np. Monstanto pracuje nad wprowadzeniem odmian, które po zbiorze i kolejnym wysiewie nie będą kiełkować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Zajeżdża grzebaniem w genach i monopolem. Chcą posiadać wyłączność na rozmnażanie roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Zgadza się. Nawet już to robią, bo genetyczna blokada dalszego rozmnażania nasion ma miejsce w przypadku niektórych odmian GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Blokada owszem aby nie było niepożądanych skutków takiego rozmnożenia i krzyżowania się ale nie po to aby mieć monopol na rozmnażanie wszystkich roślin. To co piszesz nasuwa mi filmy SF gdzie firma produkuje wirusa zaraża nim całą populację i aby przeżyć trzeba kupować szczepionki, oczywiście wrogowie jedynej słusznej ideologi pieniądza takiej możliwości nie mają. Może to już nie takie SF o czym świadczy zeszłoroczna propaganda ze świńską i szczepionkami zakupowanymi przez rządy wielu krajów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Z jednej strony nieźle sobie kombinują a z drugiej po co będziesz cos takiego kupował jak będziesz chciał ponownie zasiać to kupisz inną odmianę. No chyba że wykombinują jakiś środek który będzie jakoś osłabiał plnenność kolejnego pokolenia. To ma większy sens po co kombinować przy odmianach jak jest ich od groma.

Ja sieją odmiany których nie ma na listach. A dane dostają pewnie od firm którym w ich imieniu ściągają kasę czyli m.in Danko, Smolice,Strzelce, KWS, S U itd. Jak u nich kupiłeś to zostawiłeś dane do faktury i wtedy mamy Cię.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@darek1972

Myślisz że firmy hodowlane są tak wspaniałomyślne? Pretekst przekrzyżowania jest tylko zasłoną zaspokajającą przeciwników GMO. Sądzisz, że firmę X obchodzi, że ich roślina uległa przekrzyżowaniu? Właśnie monopol, wyłączność, bo tak jak wspomniałem problem będzie dotyczył również i „konwencjonalnych” odmian. SF, powiadasz? Zatem jak można nazwać choćby stonkę ziemniaczaną, czy owies głuchy, o których jeszcze 20-30 lat temu rolnik nie słyszał, jak nie science fiction?

@Grześ

Jeżeli odmiana z blokadą będzie plonowała 30-40% lepiej od tych bez, to właśnie będę kupował ją po to bo to się bardziej opłaci.

Poza tym wcale nie jest powiedziane, że wszyscy hodowcy solidarnie nie wprowadzą tego ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jeżeli kupujesz tyko i wyłacznie kwalifikowany to twój wybór podobnie jak mój ze kupuję tylko 100 kg rozmnażam i sieję na przyszły rok, tak co roku kilka odmian mam porównanie, wybieram najbardziej mi odpowiadającą. A wprowadzenie takiej blokady to bedzie pewnie GMO które jak na razie jest prawnie zabronione. Pozatym to wbrew naturze tak czy owak ona znajdzie wyjście chociażby jak w Parku Jurajskim.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADi33    0

Ja też dostałem pismo z AN z Leszna i to od razu ponaglenie. Przeczytałem uważnie wszystkie posty na ten temat chyba od 2008 roku i rozumiem, że twórcy nowych odmian chcą czerpać profity z ze swojej pracy. Ciekawi mnie jednak sama AN z Leszna. Pismo od nich przyszło zwykłą pocztą, więc jeśłi nie złożę formularza, to i tak nic mi nie zrobią, bo takie wezwanie nie ma mocy prawnej. Musi być wysłane pocztą poleconą lub osobiście z potwierdzeniem odbioru. Następna sprawa, to na piśmie NIKT się nie podpisał. Kolejna wada prawna. I kolejny temat, to na jakiej podstawie AGENCJA NASIENNA SPÓŁKA Z O.o. (prywatna firma, a nie żadna agencja rządowa, np. ARiMR) z siedzibą w Lesznie na ulicy Dekana 6E ma prawo wzywać mnie do wysyłania jakichkolwiek informacji i żadąć ode mnie zapłaty jakichkolwiek pieniędzy?! W piśmie AN powołuje się na przepisy, ale nigdzie nie ma tam zapisane, że właśnie taka firma, ma prawo do tych wszystkich czynności. Z tego wynika następny temat ochrony danych osobowych. Zazwyczaj się to lekceważy, ale to jest dość mocny bat na takie firmy. Skąd mają moje dane i na jakiej podstawie używają moich danych.

 

Ogólnie wygląda mi to straszny kit i naciąganie nie tylko rolników, ale też i firmy hodowlane. Ja nie robię z tym nic. Nie wyrzucę do kosza, ale nie będę wysyłał formularza, nie będę ich prosił o znaczki, ani nie zrobię żadnej innej czynności. To wezwanie, które dostałem, to są ewidentne śmieci. Każdemu szkoda wydać pieniądze na prawników i myślę, że właśnie dlatego firmy takie jak AN z Leszna egzystuje.

 

Jeśli ktoś zna kontretne odpowiedzi (nie plotki zasłyszane gdzieś, od kogoś) na moje pytania, wątpiwości, to bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Też dostałem ponaglenie i do kosza. Jeśli chcą kasę to niech mi udowodnią że to ich odmiany .Jak na razie to olewam zobaczymy co z tego wyniknie


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ADI twoj pierwszy post i bardzo konkretny zgadzam sie z toba tez otrzymalem ponaglenie bez zadnego podpisu pieczatki wysylane jakby z automatu szkoda lasu na takie papiery oni licza ze choc co ktorys zaplaci to dla nich dobrze ja nie mam zamniaru narazie placic bo po pierwsze duzo sieje kwalifikatu a po drugie reszte nasion moglem kupic jakiejs firmy X ktorej nie ma we wykazie wiec pieprze na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dostałem w tamtym roku koperte z wnioskiem na 2 lata i olałem to , wczoraj dostałem ponaglenie w którym to mimo przekroczenia wszelakich terminów na złozenie wniosku to dają mi jeszcze łaskawie 14 dni na złozenie papierów. Oczywiście olewam dalej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja chyba z 5 lat temu dostałem i odesłałem. Później nigdy nie odsyłałem. Raz nawet zadzwoniłem żeby dali mi spokój bo nie sieję zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Witam

 

Mam do was pytanie. Czy ktoś z was dostał pismo z agencji nasiennej z Leszna (www.agnas.pl) wraz z formularzem do zapłaty za wysiew zbóż??? Ja coś takiego dostałem a raczej dostaje już kilka razy. Co z tym zrobić??? Narazie nie płacę bo uważam że to złodziejstwo. Jak wy sobie z tym radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Kupuje materiał siewny,więc opłata mnie nie dotyczy i odsyłam im wypisane zeznanie z zaznaczeniem że nie korzystałem z własnego materiału siewnego.A co do nie płacenia to jeśli już cię mają w bazie danych to kiedyś nastąpi przykry finał finansowy???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Witam. Dziś ojciec dostał pismo z Agencji Nasiennej. Jest to ponaglenie. Dostał takie w zeszłym roku. Próbowałem go przekonać żeby wypełnić zapłacić i mieć święty spokój. Ale jak to ojciec kazał olać sprawę. Zastanawia mnie tylko skąd prywatna spółka ma dane ojca i kto Jej dał prawo do przetwarzania tych danych. Gdzieś przeczytałem że trzeba to wypełnić tylko takie moje małe pytanie (podobne do tego z kilku postów wcześniej) jak to udowodnią że takowe pismo ojciec dostał (bo było w skrzynce) i czy ewentualnie go nie wysłałem i gdzieś na poczcie zaginęło :-) Czy ktoś z was również nie odpowiedział na ponaglenie i jakie ewentualne są konsekwencje takiego olania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Lepiej zapłacić (to nie dużo jest) i mieć spokój, niż mieć jakieś kłopoty w przyszłości. W razie wątpliwości najlepiej zadzwonić do nich i się upewnić co do nieznajomości odmian, które są wysiane. Też uważam, że to złodziejstwo. To tak jakby płacić piekarzowi za to, że we własnym zakresie w domu gospodyni upiecze chleb. Albo płacić wodąciągom za to, że z własnej studni pobieram wodę. Paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

saherb niby nie duzo ale tu chodzi o zasady. Powiedzmy jest to 300 zł to ile rolnik musi pracowac aby te 300zł zarobić. A po drugie to jak sie zgodzimy na takie zasady to za rok każa nam płacić np. za to ze nawoz wysiewamy. Przecież to jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyślij im formularz ze nie korzystasz z odmian zamieszczonych na liście i powinni się odczepić. ja tak zrobiłem i już 2 lata mam spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj