griga

Agencja nasienna - opłaty za wysiew własnego materiału siewnego

Polecane posty

griga    1076

Kilka dni temu otrzymaliśmy druki z wyżej wymienionej agencji, odnośnie opłaty za wysiew nasion konkretnej odmiany pochodzących z własnego rozmnożenia. W piśmie tym wymienione są praktycznie wszystkie firmy zajmujące sie sprzedażą materiału siewnego jak i hodowcy które dały prawo pobierania opłat przez agencję nasienną która będzie przekazywać wniesione opłaty konkretnym właścicielą danej odmiany. Czy ktoś jeszcze dostał takie pismo? Co w ogóle o tym sądzicie? Podam kilka przykładów opłat za kg wysianego nasienia. Pszenice: mewa- 0,060zł netto cubus- 0,1zł netto jęczmienie jare ok 0,060zł netto

 

ps jak ktoś chce to mogę podesłać skany tego co przyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jak na moje to kompletnie bez sensu. Płacić komuś za to że swoje ziarno wysiewasz.

 

No ale muszą sobie odbić to że dopłecają to orginalnego materiału siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Jak na moje to kompletnie bez sensu. Płacić komuś za to że swoje ziarno wysiewasz.
Pochwal się jaką odmianę stworzyłeś ;) Przecież ktoś musiał te odmiany wychodować, a to nie są małe pieniądze.

To jest dokładnie tak samo jak z programami komputerowymi, tylko każdy rozumie że skopiowanie będzie piractwem ;)

 

Bolesne te opłaty, ale hodowcy też się coś należy. Problem taki kto naprawdę te opłaty zgarnie :angry:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tylko że jak do tej pory to tych opłat nie było i jakoś nowe odmiany powstawały ;) . A gdyby im się nie opłacało to by ich nie hodowali ;)

 

Kasa i tak pewnie trafi do rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

@griga jak nie kłopot to i ja poproszę te skany kizo@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Tylko że jak do tej pory to tych opłat nie było i jakoś nowe odmiany powstawały ;) . A gdyby im się nie opłacało to by ich nie hodowali ;)

 

Kasa i tak pewnie trafi do rządu.

Polskie firmy hodowlane są w większości państwowe i jadą na dotacjach.

Nie wiem czy ta ustawa to nie jest nawet wymogiem UE, przecież dużo odmian jest zagranicznych, a oni tego nie odpuszczą :angry:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

OK wysłałem tym którzy chcieli. Sorki za jakość ale nie chciałem wysyłać 20MB pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

słyszałem już o tym kilka lat temu i jestem bardzo ciekawy kto będzie kontrolował gospodarstwa oraz kto podejmie się karkołomnego pobierania opłat od rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

powstaną specjalne agencje nasienne, upoważnione do kontrolowania.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

słyszałem kiedyś o tym. Miało być że jak ktoś ma ponad 20 ha to będzie musiał płacić ;) . Jak to się skończyło to nie wiem.

Jeśli to nie problem to ja też proszę andrzejjabl@wp.pl

 

 

Dzięki

Trochę słaba wersja ale da się odczytać.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

ja także poproszę na krakerb@wp.pl z góry dzięks ;)


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Kurde a ja myślałem ze to bujda jest :/ ciekawe jak sie to potoczy dalej......


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja już dostałem pismo z agencji o tym, że jak się z nimi nie rozliczę to zapłacę 5000zł kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ciekawe kiedy to wejdzie, pewnie lepiej będzie kupić ziarno z centrali niż im płacić za swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

jeśli można to chętnie zobacze ten druk tomaszvip@onet.eu z góry dzięki. ale z tego co wiem to płacić mają tylko rolnicy krórych gospodarstwo jest wieksze niż 10 ha ci do 10 nie bedą musieli.

ponoć jest sposób podać inną odmianę niż ta w tabeli odmian chronionych


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

w tym naszym kraju to wszyscy tylko sie rolników czepiają i mają jedne haslo rolniku płać płać a te mieszczychy ci powiedzą jeszcze jak to rolnicy sie dobrze mają bo dostają dopłaty. szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

spokojnie sami się upomną. Jeśli brałeś rok temu nasiona z centrali a w tym nie to duże prawdopodobieństwo że się do Ciebie odezwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@AGRObomula

a nasiona to gdzie sie hoduje co ?? w mieście ?? - przecież hodowcy odmian to firmy typowo rolnicze borykajace się z ta samą rzeczywistoscia rolniczą co pozostali polscy rolnicy

 

opłaty za stosowanie materiału siewnego zostały wprowadzone z tego powodu ze po wejsciu do unii polski rzad nie moze dotować ani w zaden inny sposób wspierać hodowli nowych odmian stad pomysł aby wprowadzic takie opłaty - pomysł nie jest nowy bo stosowany jest w całej unii i jakoś rolnicy z tego powodu nie zbankrutowali - a posrednim celem tego typu działań jest zwiększenie zainteresowania rolników kwalifikowanym materiałem nasiennym - dodatkowo obowiazek nie bedzie nałozony na wszystkich tylko na rolników powyzej o ile dobze pamietam 10 ha więc tych najbiedniejszych ta sprawa nie dotyczy

 

@MTZ1

jesli nie chcesz mieć problemów z agencją nasienną to radził bym zapłacic i tak płacisz 50% opłaty licencyjnej więc lepiej odzałowac pare złotych i mieć problem z głowy a tak jak sie ktoś przyczepi mozna mieć nieprzyjemnosci - koszt tych 50% opłaty licencyjnej to jakieś 10 zł/q nasion więc nie są o jakieś niebotyczne opłaty


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Były dwa podobne tematy, więc połączyłem ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

ostatnio już drugi raz mi przysłali druki, poprzednie zignorowałem i z tymi zrobimy to samo. Każdy żąda pieniedzy bez ponoszenia kosztów np abonament jak telekomunikacja wodociągi kanalizacja i smieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj