Ferdek07

Ile litrów zużywacie ON na zasianie 1 ha?

Polecane posty

wojtas    75

widzę ferdek że się nudzisz i znów wymyślasz beznadziejne tematy. sam założyłeś juz kilka o spalaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No właśnie brakuje jakiegoś ładu i składu w tym całym spalaniu, chciałem oblukać tematy o spalaniu i same fragmenty, a dlaczego nie mógł by się ktoś pochwalić jakie wyszło spalanie z Poznaniakiem mamy przecież teraz czas siewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

ostatniej jesieni w 4 godz zasiałem 14,5ha gorczycy (dwa kawalki po 5,5 i 9 ha o długości 500m) :blink: ze zbozem idzie troche dłużej bo trzeba nasypywac to wychodzi jakies 30min/ha :D

valtra t140+ares+poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja czasu nie mierze ani spalania. Sieje 3512+ poznaniak 2,7m. Prędkość 2H czyli około 10 km/h


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

JD 3140 + Lely aktywny 3m+ Famarol 3m około 1.5-1.7 ha na godzine w zaleznosci od kawałka, spalanie 7.5 litra na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Lamborghini 130km na przednim tuzie wał croskwil a na tylnem 3m ares i famarol ,prędkość 10km/h ,około 2h/godz spalanie 9l/h.po skibie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Też nie mierzę spalania, ale z siewnikiem po oranym bez walca to z 12km/h a po walcu to nawet do 15 km/h :blink:


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

henry19 ściemę sypiesz i łatwo to udowodnić

zestaw 3m

14,5 ha/ 4 h = 3,625 ha/h

Twoja max wydajność to 12 km/h x 3 m = 3,6 ha/h

a gdzie zawracanie??

 

zestaw U1224 + rototiler + pottinger 3m spala do 15l/ha zależnie od biegu I-3, I-4, II-1

sieje średnio około ha/h, dużo zawracania i przez to mała wydajność

czasem z samym siewnikiem chodzi C360 3P ale żadnych pomiarów nie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
widzę ferdek że się nudzisz i znów wymyślasz beznadziejne tematy. sam założyłeś juz kilka o spalaniu

Masz racje. Bo jak mozna obliczyc spalanie. 330 ma inne, 60tka jeszcze inne no a NH albo JD to juz calkowicie co innego. a czy JD czy innymi ciagnikami to wszyscy sieja a spalanie to kazdy inne ma. Wiec jeden napisze ze spalil 7litrow drugi napisze ze spalil 24 i bedzie dyskusja jak to mozliwe ze Ty spaliles az tyle jak Mi poszlo tylko tyle. A nikt nie napisze jakim traktorem sial.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Proszę o czytanie tematu ze zrozumieniem, pytam ile zużywacie paliwa na zasianie jednego hektara powierzchni, a drugorzędną sprawą jest ajki siewnik i jaki coągnik,

@Banan575 poniędzy c 330 c 360 czy jd na godz jest różnica w spalaniu ale na hektar wykonanej pracy już tej różnicy dużej nie ma i każdy z wymienionych na hektar spali podobne ilości paliwa, z tym że ta c 330 prawdopodobnie spali najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio88    0

A my na hektar siewu spalamy może troche siana i wody ;p bo siewnik ciągnie jeszcze para koni, więc chyba nikt nie ma tak ekonomicznego spalania

 

a wracając do spalania to ilość spalonego paliwa będzie przecież też zależała od tego czy jedziemy z samym siewnikiem na już uprawionej ziemii, czy też siewnikiem z agraegatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jest tak:

Zetor 8045 + rototiller Rabe Werk + Amazone D08 Special. Zestaw o szerokości 2.5 m. 1 ha robimy w 1.30 h, a na słabszych glebach w niecałą 1 h. Spalanie na cięższych to tak 20-25 litrów na ha. Na lżejszych ok. 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Mi w aktywnym agregacie ok 10l/ha. Zależnie od dł pola, kształtu pola, po orce czy nie, jak po orce to czy w świeżo wykonanej czy tydzień przed sianiem, i jeszcze wiele czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
co z tego ze wąski zestaw, zato predkosc jezdy 12km/h i ztond ten czas

ja sieje 8-10km/h i mi wychodzi ok 1.5hektara na godzinę a tobie tylko ciut szybciej i wydajność w okolicy 3.5ha na godzine czyli ponad 2 razy wiecej jak u mnie - dla mnie wniosek jest jeden, fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego aby bawić się na całego.

Takie kity to wciskaj sobie ludziom, którzy twierdzą ze ursusem 6 garowym w orce spalają 6l/ha.

Ja tego nie kupuje

 

a wracając do tematu - zetor 10245 z zestawem 3m biernym / siewnik nabudowany w okolicy 1.5ha/godz zuzycie paliwa ok 11-12l/godzine co daje ok 7.5-8l/ha siane prosto w skibe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19 ściemę sypiesz i łatwo to udowodnić

zestaw 3m

14,5 ha/ 4 h = 3,625 ha/h

Twoja max wydajność to 12 km/h x 3 m = 3,6 ha/h

a gdzie zawracanie??

 

O uzupełnianiu nasion nie wspomne.

 

EDIT. Sorki nie doczytałem że to gorczyca była.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ja wczoraj wziąłem MTZ-82 na test ile spali w zestawie, i wyszło, że na hektar wynik= 6,25 litra(spalił 50l a zasiałem 8ha, tankowanie z dystrybutora) , dodam że prosto w orane, kawałek długi więc kręcenia nie było. Wynik lepszy jak JD ale komfort inny i prędkość mniejsza ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja zasiałem 28,6 ha w ciągu dnia i spaliłem 223 litry paliwa. zestaw to mc cormick 185 i kuhn 4m


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

ja ursusem 1224 do tego agergat Kongskilde Vibro compact 3m + poznaniak mam spalanie niecałe 10l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam JD 2140 agregat uprawowo-siewny bierny rabewerka+siewnik nordsten 3m 1.45h na godzinę spalanie to około 7-8l le pole wcześniej było włukowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj