Skocz do zawartości
adamek1942

kopcenie proximy 90 przez 30 sekund

Polecane posty

adamek1942    2

witam ciągnik mi nagle zaczął kopcić w połowie drogi na aż taki zaniosły dym siwy i bardzo śmierdzący jakby olej się spalał z silnika,po chwili ustało i niema ani dymka, silnik z dpf, zauważyłem ze tłumik na koću wydechu zrobił się troszkę mokry ale już wszystko ustało, co sie do cholery dzieje to jest nowy ciągnik pomocyy, pracowałem co prawda troszke na wolnych obrotach i morze tego dpfa przypchało.

pp1208    424

1200 zl i pozbędziesz sie tego dpf'a. zapytaj o to serwis

Wiadomość z agroFakt.pl

kitowiak    320

Tylko DPF manualnie sie ustawia żeby go wypalić, Zamiast tego filtra dają jedynie pustą obudowa i ciągnik inny sie zaraz staje...

Pierwszy71    1

Inny to znaczy jaki? Bo widze że oferują usuwanie DPF, ale nie mam pojęcia co to daje w praktyce

jonek98    872

Inny jak inny po prostu, przy lekkich pracach ten syf się nie z apcha i nie będzie tworzyć nie potrzebnych problemów

adamek1942    2

No to pocieszyliście mnie bo już myślałem ze rypło, ale to jest po prostu śmieszne to wyglądało jakby ktoś zapalił oponę w piecu aż taki dym z tego idzie, przecież jak mnie ludzie zobaczą to powiedzą ze jakiś złom to jest i chla olej, ciągnik ma 6 mtg ja pytałem o to jak kupowałem ciągnik to gadali ze 800 zł zamiennik kosztuje ale jak ominąć komputer. Zielona kontrola od dpf świeci dopiero przy 2000obr/min a kto tak będzie cały czas jeździł ....????

adamek1942    2

a wam co ile mtg się załączają te dpf ??kitowiak napisał ze to sie manualnie włacza to dlaczego u mnie tak sam od siebie zaczyna kopcic ,czyli się załancza

DPF da się wywalić ale niestety tylko po gwarancji (przynajmniej u mnie serwis powiedział ze nie uzna gwarancji jeśli zrobimy to w jej trakcie). Po wymianie DPF ciągnik nie jest już tak mułowaty jak był przed wymianą. W zetorach komputer nie jest mocno skomplikowany, jeśli wymienisz wkład filtra DPF wystarczy wyciągnąć bezpiecznik żeby na desce nie świeciły kontrolki od DPF i żeby nie piszczał (po prawej stronie masz taki komputerek gdzie sprawdzasz zapełnienie tego filtra, jesli jest pełny to zaczyna piszczeć). Ogólnie polecam wymienić ten wkład. Sprawdzaj poziom oleju bo niestety jeśli ten filtr będzie ciągle zapchany to lubi trochę brać.. 

adamek1942    2

Ja dzwoniłem do serwisu to powiedzieli ze jak oni to zrobią tam z kąd kupowałem ciągnik, to będzie dalej gwarancja czyli po czym mam poznać ze ten filtr jest już przytkany i będzie jego wypalanie lada chwila ???olej kontroluje co odpalenie z rana, jest w porządku.Ale dolany do max.

Po prawej stronie tam gdzie masz gaz ręczny, odkręć ten plastik masz tam komputerek zapal ciągnik i jeśli będzie chyba powyżej 10 barów (nie jestem pewny, do jednostki tez nie) to jest zapchany, jeśli na panelu świeci Ci się czerwona lampka to znaczy ze musisz pracować na wysokich obrotach żeby Ci się wypaliło. Jeśli serwis powiedział Ci że nadal będzie gwarancja to wywal tego DPF, odczujesz różnice.  

adamek1942    2

Być morze i to ustrojstwo wywale strasznie to jest uciążliwe ,a nie dało by się po prostu środek filtra wyciągnąć i odłączyć ten komputer ?? nie bedzie problemów?

monix    3

wkład servisowy iwyjac bezpiecznik od kontrolek i po problemie

Mi tez proxima tak dymiła bo pracowała długo na wolnych obrotach a przy normalnej pracy wypala się bez żadnego dymienia a po gwaranci kupie wkład serwisowy taki 

https://www.olx.pl/oferta/wklad-filtra-czastek-stalych-dpf-zetor-zamiennik-CID757-IDn3NTv.html#74ce152ace a komputer się odłącza odpinając kabel podobny do telefonicznego  i do tego zaślepię EGR 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się