Mathieu92

Jaki opryskiwacz 500l ?

Polecane posty

Mathieu92    122

Witam, noszę się z zamiarem wymiany swojego 300l opryskiwacza na 500l, zainteresowałem się biardzkim ponieważ jest w moim zasięgu cenowym...Wstępnie u bliskiego dealera wyliczyłem swojego biardzkiego na kwotę  5300zł brutto. Najważniejsze parametry: pojemność 500l, belka 12m, wyższa wieżyczka do pryskania rzepaku, rozdzielacz/belka dzielona na 5 sekcji, rozwadniacz boczny, stabilizacja hydrauliczna. Co uważacie że warto dobrać ? A może wybrałem coś niepotrzebnie?  Muszę zwracać uwagę na wagę opryskiwacza gdyż będzie współpracował z Władimircem...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie napisałeś jaki zawór wybrałeś.Zwykły czy stałociśnieniowy?Zdecydowanie polecam ten drugi,przy zamykaniu poszczególnych sekcji będziesz miał takie samo ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A tak... Zapomniałem, oczywiście zawór stałociśnieniowy też chcę i był w mojej wycenie zawarty.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

500l i belka 15 to już będzie za dużo jak na Władka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

15m belka to o wiele za dużo jak na Władka...

 

Zrezygnuje jedynie z rozwadniacza bocznego, koszt 550zł netto który jest nieco za wysoki moim zdaniem.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli chcesz brykać Władziem z Biardzkim 500 po polu to musisz wzmocnić tylni TUZ bo w przeciwnym razie będzie się wszystko urywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Powiem Ci ze w 500l nie trzeba rozwadniacza ja mam 600l jak opuscisz go na ziemie to i tak spokojnie mozna wlac srodki, czy tez wsypac mocznik, siarczan i wlaczyc dysze w rozwadniaczu sitowym i tez jest fajnie ;) Ogolnie polecam popryskalem nim tej wiosny ponad 30ha, nawet sie ani razu nie zapchal, tylko przed wyjazdem w pole podokrecaj sobie opaski i srubki, zlej olej z pompy i wlej nowy ;)

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Belka 15m odpada ze względu na niektóre pola i przede wszystkim wagę.

przy 500l jeszcze nie powinien się załamać, 400l moim zdaniem będzie delikatnie za mały, areał ostatnio mocno się powiększył, stary opryskiwacz nie jest precyzyjny i wygodny. Sprayer to taka rzecz która w dużej mierze decyduje o kondycji roślin w gospodarstwie dlatego nie chcę pryskać klamotem.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ja pryskalem starym pilmetem z 90roku to roznica jest ogromna nic mi nie pulsuje, cisnienie nie skacze, koncowki niebieskie przy cisnieniu 2 bar daja fajne male kropelki, pryszcze na chwasta fungi na robaka nimi i wszystko w jak najlepszym porzadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

I na pewno tak jest.
Co do pryskania to chcę zrobić jeszcze jakiś prowizoryczny front tank/kosz na zbiorniki żeby móc wlać ze 100l wody


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

władek tego nie dźwignie, znaczy się dźwignie, ale jechać będziesz na tylnych kołach, bo przód pójdzie w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Na AF byli i tacy agenci co 600l zapinali i pryskali nimi także o 500l się nie obawiam, obciążenie przodu to dla mnie nie problem-mam dodatkowe obciążniki.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Chcesz dokładać tank, a rezygnujesz z belki 15m, przecież zakładanie ścieżek na 12m to porażka. Rozwadniacz o ile dobry to nie rezygnowałbym, jak sama nazwa wskazuje do czego służy to tego nie zrobisz przez właz górny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj