Krzysztoflewandowski36

Bizon Z056 super-Obroty młocarni do pszenicy

Polecane posty

tomek2201    51

ja mam 1050. musiałbyś wymienić pas i koło pasowe bo pewnie są już wytarte i dlatego nie możesz już zwiększyć obrotów. ale przecież wystarczy tyle ile masz obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

970 w pszenicy wystarczy w zupełności czasami to aż za dużo nawet jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

W instrukcji obsługi pisze,że obroty bębna młócącego powinny wynosić od 900-1100 obr na min dla pszenicy  ozimej,więc twoje obroty są optymalne,ja pszenicę koszę na 950 obr i takie obroty są w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1200-1300

A czy aby nie za mało?    :P   uważaj bo odfrunie jeszcze       :D 1300 obr.i pewnie jeszcze pas na odrzutniku schowany w kołach    :P  

Zakres obrotów bębna młócącego Bizona to 520 - 1100+-50, żeby osiągnąć pełne obroty, to pas musi wystawać ze 2 mm. ponad koło pasowe jeżeli nie wystaje, to nie ma obrotów powyżej 1000-ca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janioigienio    30

A czy aby nie za mało?    :P   uważaj bo odfrunie jeszcze       :D 1300 obr.i pewnie jeszcze pas na odrzutniku schowany w kołach    :P  

Zakres obrotów bębna młócącego Bizona to 520 - 1100+-50, żeby osiągnąć pełne obroty, to pas musi wystawać ze 2 mm. ponad koło pasowe jeżeli nie wystaje, to nie ma obrotów powyżej 1000-ca.

 

Nie koniecznie, Wystarczy zwiększyć obroty silnika na pompie gdzieś na  2500 rpm. :D Wtedy bez problemu rozbuja maszyne na 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mówimy o poprawianiu fabryki, i po jakie licho takie wysokie obroty bębna? no chyba że ktoś zaraz chce ześrutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Dane zawarte w instrukcji obsługi dotyczące ustawienia kombajnu zgadzają się z ustawieniem w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Dane w instrukcji są danymi orientacyjnymi żebyś wiedział jak mniej więcej ustawić na dane zboże,nie zawsze zgadzają się w praktyce,zawsze lepiej wyjść z kombajnu i zobaczyć czy domłaca i czy czysto młóci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dane w instrukcji jak najbardziej zgadzają się w praktyce, a podany zakres w zupełności wystarcza. Jeśli ma ktoś inaczej to musi sprawdzić stan maszyny lub inne ustawienia. Przeważnie przy zdartych cepach podnosi się obroty ale nie można pisać o teoretyzowaniu w instrukcji. Większy problem to utrzymaniu stałych obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie, wymieniłem pas napędu młocarni, pas ustawiłęm tak ze wystaje troche ponad te koło pasowe a licznik pokazuje tylko 800 obrotów. Jaka moze byc przyczyna ze licznik tak pokazuje ? zepsuty ? czy faktycznie pomimo wymiany pasa obroty dalej mogą być tak niskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jeśli pas wystaje ponad koło to znaczy że na drugim kole chowa się prawie do końca więc muszą być większe obroty. Spróbuj wyczyścić lub podmienić czujnik lub ew. wskaźnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

dobra. dzięki. niedługo sie za to wezme i dam znac czy pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

panowie a w ktora strone trzeba krecic korbka zeby zwiekszyc obroty wentylatora? bo nie mam w moim skali ani wskaznika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj