MF_3095

Prasa John Deere 590 nie pokazuje rozmiaru bel.

Polecane posty

MF_3095    2

pomocy (z góry sorki za błędy ) mam problem z tą presą gdyż przestała mi pokazywać rozmiar balota oraz po wciśnięciu przycisku auto sterownik nie reaguje wgl nie mg ustawić rozmiaru beli jak by nie było połączenia . jest początek sezonu a ja nie mg wyjechać w pole 

zaznaczę że mój sprzęt to MF 3095

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Sprawdź połączenia przewodów najpierw, poczyść wtyczki itp. Ciężko coś poradzić tak na odległość.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

sprawdzałem kable pryskałęm @40 i nic komputer  (panel sterujący w ciągniku) dalej nie pokazuje żadnej informacji na temat rozmiaru balota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

sprawdziłem u innego właściciela czy sterownik ma z tym coś wspolnego i okazało się że w innej presie działa dobrze. macie jakieś pomysły co to może byc zaprzyczyna ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

mam pytanie czy prasa John deere model f440e sprawdzi się w małym gospodarstwie? właściciel twierdzi ze jest ona łańcuchowa. pytałem kilku gości mówili ze nie ma samych łańcuchowych tylko jak coś to walxowo łańcuchowa. Kakoe jest wasze zdanie? ma ktoś taka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

ogółem niby dobra prasa f440e i niby dla małych gospodarstw ale bedziesz potrzebował porządny ciągnik bo inaczej bele wgl nie będą  wychodzić oraz będzie ci gasł ciągnik no i z tego co słyszałem od ludzi w okół to mają problemy z tg typu belami gdyż po czasie i uzytku wgl nie obracają beli w komorze i się zapycha wrzystko ale poim zdaniem najbardziej jest to spowodowane ciagnikiem ktore maja bo muszą miec siłęzeby scisnac pożadnie bele . Ale bardzo bym chciał zeby ktos mi pomogł z moją presą bo nie pokazuje mi rozmiaru balota i nwm do tej pory co jest nie tak ;(

sorki za błędy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

wszystkie kable sprawdzałem i jest oki  rozbierałem wtyczki od ciagnika i od presy ZEBY ZOBACZYC CZY SA ODPowiednie KABLE I NIE MA  zastrzeżeń więc tona pewno nie kable 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

A moze w ciagniku coś nie halo? Bo jak sprawdzałeś sterownik u kogoś to podłączyłeś do innego traktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

nie ciągnik tu nie ma nic do rzeczy on tylko daje zasilanie z akumulatora a same ustawienia presy są w komputerze zamontowane w niej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Podłącz sterownik do innego ciągnika, w razie jakby działał to winy musiałbyś szukać w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

sterownik działa tylko gdy podłącze pod inną prese to znaczy że jest coś nie tak z presą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_3095    2

mogł byś mi tą instrukcje rozjaśnic mniej więcej bo czytam ją kilka razy i nie zabardzo wiem co należy zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

Tutaj tylko pokazałem gdzie znajduje się ten czujnik, ta instrukcja przedstawia jak zdiagnozować i ustawić ten czujnik w trybie ''diagnostic mode'' ale to działa tylko kiedy sterownik posiada przycisk ze znaczkiem "jelenia" (prasy z numerem seryjnym od 322400 do 330999 powinny go mieć)

Natomiast aby sprawdzić czy czujnik działa trzeba wziąć miernik i sprawdzić omomierzem czy wartość się zmienia gdy otwieramy i zamykamy komorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98
Dnia 17.07.2017 o 23:25, MF_3095 napisał:

oki sprawdzę czy czujnik działa . tylko co jeżeli on jest sprawny ?

 

 

Witam. Dzisiaj stało mi się dokładnie to samo. Co było winne? Jak rozwiazaliscie ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesszef    2
Dnia 12.05.2022 o 12:23, dudek998 napisał:

Witam. Dzisiaj stało mi się dokładnie to samo. Co było winne? Jak rozwiazaliscie ten problem?

U mnie winna była wtyczka przy prasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj