wonda

szukam pługa obrotowego

Polecane posty

DanielFarmer    1379
tylko co wybrać z tych 4? kverneland?kuhn? overum?czy coś innego używanego? tak w okolicy 20tu paru tyś jest duży wybór.I jakie zabezpieczenie na kamienie? Resor czy hydrauliczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Mój Overum CX na śrubach ma przechodzone jakieś 600ha. i właśnie zdarłem pierwsze dłuta i drugi komplet lemieszy. Pług dość prosty do ustawienia kryje OK  o ile orze się na co najmniej 25 cm. Ponoć lekki w uciągu względem  Kuhna na tym samym polu szerokości i głębokości roboczej. Pług raczej lekki ale wystarczająco wytrzymały dla 150km. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Ja to osobiście chyba nie będę się bawił w używki. Nowy pług Agro-masz PoR 4 wyniesie mnie do 30k brutto, a chyba teraz pługi tego producenta nie są głupim wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
Witam, mam do wyboru Akpila KM 80 3+1 oraz Unia Ibis L Long 3+1, co byście wybrali ? pługi mam do kupienia w tych samych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Witam ,jestem zainteresowany kupnem nowego pługa kverneland 150 s będę nim orał na około 110 ha traktorem o mocy 130 km. Gleby to głównie 4,5,6 klasa ,uprawiane same zboża i rzepak słoma cała rozdrobniona i pozostaje na polach , duże rozdrobnienie pól. Mam pytanie najlepiej do użytkowników tych pługów jak sprawuje się system variomat  gdyż jestem nim zainteresowany ze względu na odorywnie od granic gdyż mam dużą ilość pól czy warto do niego dopłacać . Dodatkowa zastanawiam się nad odstępem miedzy korpusami czy odleglosc 85 cm   wystarzczy czy jednak 100 cm brać ,również jaki   prześwit 70 czy jednak 75 cm. Odkładnice mysle ze będę dobre nr 28 czy brac kolo kopiujące  szersze  oraz czy lepiej aby było zamontowane do ramy z boku czy na końcu ,dodatkowo zastanawiam się nad iloscia piór w resorze czy w sciezkach nie jest potrzebna wieksza ich ilość aby pług nie wychodził .Czekam na wszystkie sugestie oraz może ktoś kupował ostatnio taki pług  i podzieli się opinia .Rozwazalem również  pług kuhn  zabezpieczenia hydrauliczne  z którego zrezygnowałem  ze względu na 2 metrowa szerokość orki w plugu kverneland oraz zabezpieczenia mechaniczne non stop które uważam za trwalsze  .Do tej pory użytkowałem pług rabewerk zabezpieczenia non stop (które sa bezawaryjne -zadnych broblemów z nimi nie miałem nigdy )  z którego jestem bardzo zadowolony tylko szerokość orki ma 160 cm i dlatego musze wymienić go na szerszy pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jaki masz rodzaj gleby, korpus nr 28 super sprawdzi się na zwięzłych glebach ( gliniastych ), na piachu może nie dosypywać ( charakterystyczne rowki na polu ). Umożliwia też orkę z większą prędkością ale może stawiać nieznacznie większy opór.

Resor - kwestia gleby, na piaszczyste nic nie zmieniasz, na zwięzłych gliniastych może okazać się że standardowy to za mało ( szczególnie po ścieżkach ) - tylko tu masz zawsze możliwość dołożenia piór.

Rozstaw między korpusami - co uprawiasz? Kuku na ziarno to wiadome że lepiej 100 cm, jak nie masz dużo resztek to wg. mnie lepiej jak najkrótszy. 

Prześwit 70 czy 75 cm to raczej bez większej różnicy, jak masz dużo resztek i wykonujesz głęboką orkę to wybierz 75 cm.

Zabezpieczenia hydrauliczne są lepsze od mechanicznych, możesz regulować siłę docisku, płynniejsza praca. Wiadome, że nie będą tak trwałe jak mechaniczne ale przy nowym pługu to kupa ha przed jednymi i drugimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Dzieki za odp kuku nie uprawiam wiec rozstaw 85 mi już na pewno powinien  wystarczyć ,gleby raczej piaszczyste wiec może lepiej odkladnice nr 8 ,w sciezkach jak orzę to jest bardzo twardo wiec zastanawiam się czy od razu nie dolozyc piór aby potem nie szukać .Wybór raczej na kvernelanda gdyż przy czterech skibach ma szerokość orki 2 metry a kuhn 180 cm wydaje mi się ze kv chyba lżej orza . Zastanawiam się jeszcze nad variomatem czy warto dopłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @PRIMO wszystko jasne, czy coś wytłumaczyć?

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Chciałem pomóc, ale widać już nie potrzebujesz.

  • Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@AlaCapone źle odczytałem twoje intencje sorki. Jeśli możesz to powiedz mi ilu calowe są odkładnie w tym pługu z linku wyżej bo facet nie wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Powinien mieć 16” (cali), ale wg tabliczki znamionowej ma 14”.

Tabliczka znamionowa: RB 41 314 160 90

model: R41, typ: RB 41

B – zabezpieczenie śrubowe wzmocnione

3 – ilość korpusów

14 – szerokość lemiesza (w calach)

160 – wysokość

90 – rozstaw korpusów

  • Thanks 4

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Dnia 3.12.2017 o 11:31, akmaly napisał:

Jaki masz rodzaj gleby, korpus nr 28 super sprawdzi się na zwięzłych glebach ( gliniastych ), na piachu może nie dosypywać ( charakterystyczne rowki na polu ). Umożliwia też orkę z większą prędkością ale może stawiać nieznacznie większy opór.

Resor - kwestia gleby, na piaszczyste nic nie zmieniasz, na zwięzłych gliniastych może okazać się że standardowy to za mało ( szczególnie po ścieżkach ) - tylko tu masz zawsze możliwość dołożenia piór.

Rozstaw między korpusami - co uprawiasz? Kuku na ziarno to wiadome że lepiej 100 cm, jak nie masz dużo resztek to wg. mnie lepiej jak najkrótszy. 

Prześwit 70 czy 75 cm to raczej bez większej różnicy, jak masz dużo resztek i wykonujesz głęboką orkę to wybierz 75 cm.

Zabezpieczenia hydrauliczne są lepsze od mechanicznych, możesz regulować siłę docisku, płynniejsza praca. Wiadome, że nie będą tak trwałe jak mechaniczne ale przy nowym pługu to kupa ha przed jednymi i drugimi.

Chciałbym sprostować i uzupełnić moją wypowiedź:)

Wg. kverneland korpus nr. 28 ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc ( z pośród ich korpusów, mniejszą od nr. 9)

Właściwości: szersza bruzda, mniejsza siła uciągu, mniejsze zużycie paliwa, lepsze odwracanie w ciężkich glebach, dłuższa żywotność.

Wiem, że jest to ogólnodostępna informacja ale wyżej napisałem sprzeczną informację i nie chciałbym nikogo w błąd wprowadzać.

Dziwne jest tylko to, że ogólnie uważany za stawiający najmniejsze opory korpus ażurowy, wg. KV ma je największe ( jak się nie mylę to jest korpus nr. 30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.11.2017 o 17:28, wojtekkmc napisał:

Witam, mam do wyboru Akpila KM 80 3+1 oraz Unia Ibis L Long 3+1, co byście wybrali ? pługi mam do kupienia w tych samych pieniądzach.

Jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
8 godzin temu, akmaly napisał:

Chciałbym sprostować i uzupełnić moją wypowiedź:)

Wg. kverneland korpus nr. 28 ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc ( z pośród ich korpusów, mniejszą od nr. 9)

Właściwości: szersza bruzda, mniejsza siła uciągu, mniejsze zużycie paliwa, lepsze odwracanie w ciężkich glebach, dłuższa żywotność.

Wiem, że jest to ogólnodostępna informacja ale wyżej napisałem sprzeczną informację i nie chciałbym nikogo w błąd wprowadzać.

Dziwne jest tylko to, że ogólnie uważany za stawiający najmniejsze opory korpus ażurowy, wg. KV ma je największe ( jak się nie mylę to jest korpus nr. 30)

Nic dziwnego w tym nie ma, dla kogoś, kto wie o co chodzi.
Kiedyś a nawet niedawno zadałem dwukrotnie pytanie: Czy ktoś wie dlaczego "polskie pługi" idą ciężej od "zachodnich"? Pierwszy raz nikt nie potrafił odpowiedzieć, zaś za drugim coś ktoś rzeźbił, ktoś był dość blisko, ale nikt tak naprawdę nie wiedział dlaczego i nie potrafił odpowiedzieć poprawnie. Dziś już nie mam złudzeń, że ktoś wie. Nie chodzi o to, że ażur tylko o coś innego.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
21 godzin temu, AlaCapone napisał:

Nic dziwnego w tym nie ma, dla kogoś, kto wie o co chodzi.
Kiedyś a nawet niedawno zadałem dwukrotnie pytanie: Czy ktoś wie dlaczego "polskie pługi" idą ciężej od "zachodnich"? Pierwszy raz nikt nie potrafił odpowiedzieć, zaś za drugim coś ktoś rzeźbił, ktoś był dość blisko, ale nikt tak naprawdę nie wiedział dlaczego i nie potrafił odpowiedzieć poprawnie. Dziś już nie mam złudzeń, że ktoś wie. Nie chodzi o to, że ażur tylko o coś innego.

Nie baw się w zgadywanki tylko wykładaj kawę na ławę bo mnie skręca z ciekawości i nie tylko mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
23 godziny temu, AlaCapone napisał:

Nic dziwnego w tym nie ma, dla kogoś, kto wie o co chodzi.
Kiedyś a nawet niedawno zadałem dwukrotnie pytanie: Czy ktoś wie dlaczego "polskie pługi" idą ciężej od "zachodnich"? Pierwszy raz nikt nie potrafił odpowiedzieć, zaś za drugim coś ktoś rzeźbił, ktoś był dość blisko, ale nikt tak naprawdę nie wiedział dlaczego i nie potrafił odpowiedzieć poprawnie. Dziś już nie mam złudzeń, że ktoś wie. Nie chodzi o to, że ażur tylko o coś innego.

hehe nie ktoś tylko ja rzeźbiłem, a właściwie odpowiedziałem na Twoje pytanie ,lecz było trochę inaczej sformułowane i odpowiedziałem w temacie ,ale spoko ,wiedze mam ,lecz nie wiem wszystkiego i chylę czoła ucząc się dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Idą cieżko bo ci którzy mają zachodnie pługi przechwalają się że ich idą lżej.:D Nie mam doświadczeń z rodzimymi pługami ale z rozmów wynika że w ostatnich 6-7 latach znacznie  udoskonalono konstrukcje i jeśli ktoś orze do 50 ha rocznie to będzie mu taka maszyna długo słuzyć


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj