pawelec1997

Ursus 1222 na jakiej firmy częściach zrobić remont skrzyni?

Polecane posty

pawelec1997    30

Witam.W ursusie 1222 zaczęła wyskakiwać mi 4 i 3,więc wziąłem się za rozbieranie skrzyni i zobaczyłem,że nie które części są do wymiany,i tu nasuwa się pytanie na jakiej firmy częściach zrobić ten remont żeby to pochodziło chociaż kilka lat?wiadomo,że nie wytrzyma tyle co orginał,ale żeby chociaż z 10 lat to wytrzymało,bo kiedyś włożyłem koło zębate do skrzyni do ursusa c 330 to po roku czasy tak się zęby wytarły,że to koło było do wymiany.Nie chcę popełnić tego samego błędu więc się pytam tutaj,jeśli był taki temat to proszę o przeniesienie,a nie widzi mi się po roku czasu w tym klocu skrzyni wyjmować ;[ .Z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Hehe pójdziesz do sklepu to sprzedawca napewno Ci powie kto jest producentem tryba a już na pewno się dowiesz że nikt reklamacji niezglaszał więc nie wiem co Ci da założenie tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Sprzedawcy w sklepach to wszytko wychwalają aby tylko opchnąć,jeden tak wychwalał tryb Crytal sierpce a po roku  zęby w drugą stronę się powyginały,więc się pytam na jakich częściach to złożyć żeby to pochodziło,są jeszcze orginalne części ursus i chciał bym się dowiedzieć czy ktoś już składał skrzynię na tych częściach i jak to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

najlepiej to do Czech jechać ale podobno tam już też sprzedają chińczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

To tylko chyba pozostaje Ursus.A co złego jest w korus Warszawa? u nas w ciapku jest wałek pierwszego stopnia Korus,to już chyba z 4 lata chodzi i nic się z nim nie dzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Co złego w Korus . był robiony zetor 7011 skrzynia oczywiście po taniości padło na korus o jakości i wykonaniu nie wspomnę górny wałek gdzie koło czwartego biegu obraca się swobodnie się zatarło po 4 min od odpalenia i niestety syzyfowa praca dodam że wałek był reklamowany i nie uznali . części do c-330 i c-360 z korus też zawsze ząk .Jak już to zestaw Zetor polska do tego 1222 tylko wałki pomierz na długości bo bywają różne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Z tą gwarancją to różnie bywa,ale przeważnie nigdy jej nie uznają bo powiedzą,że to z twojej winy, a jakość dzisiejszych części do ursusów i zetorów to szkoda gadać takie dziadostwo robią, u nas w agromie nie mają zetorowskich trybów tylko ursusowskie, więc będe musiał zamówić ursusowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

poszukaj w necie danrol sklep z Ząbkowic śląskich. pni z Czech targają cześć dużo i pogadaj z nimi na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Dzięki za rady.Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia to niech pisze na jakich częściach to składać,będzie to przestroga dla innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w danrolu tez chiny czesi nie robią kół tylko biora z korusa warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Teraz to praktycznie wszędzie są chiny,za takie słabej jakości części powinny być jakieś kary pieniężne.Chełmno chyba nie robi części zamiennych do skrzyni do ursusa 1222? 


Teraz to praktycznie wszędzie są chiny,za takie słabej jakości części powinny być jakieś kary pieniężne.Chełmno chyba nie robi części zamiennych do skrzyni do ursusa 1222? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolmar ma w ofercie ale te z korusa nie sa złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Ja zakupiłem z Ursusa wyglądają na solidne,zobaczymy jak to będzie chodzić w praktyce ,narazie wszystko ładnie pasuje o efektach dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z ursusa to z rolmaru tylko ze wszystkich nieidzie kupic niemaja dobrego produceta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Chciałem kupić z Crystal Sierpce ale dużo osób mi odradziło,pojechałem do Agromy to facet mi sciągnął części ursus prosto od Waryńskiego,i powiedział,że już się trafiają podróbki ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Zapraszam na stronę, gdzie znajdziesz pełną ofertę oryginalnych części Ursus:

https://jacekmocny.pl/oryginalne-czesci-ursus

 

oraz mapę sklepów rolniczych oferujących części Ursus/Waryński:

https://jacekmocny.pl/gdzie-kupic

 

pozdrawiam,

JM

 

 

 

 

 


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj