Skocz do zawartości
gapiw

ziemniaki - przycinanie łodyg i kwiatów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gapiw    0

Witam,

Podobno w Holandii i  w Niemczech urywa się kwiaty i przycina łodygi żeby ziemniak na nie nie "pracował" a pracował na bulwe? To prawda wiecie cos na temat?

Proszę o odpowiedz,

Gabrysia

dysydent    18

Można kwiaty to później owoców się nie ma z czego nawiązać.

Trochę zbaraniałem po tytule tematu bo pierwsze słyszę a zaręczam wiele rzeczy dziwnych widziałem i słyszałem o tym dopiero teraz.

....i oni to tak ręcznie czy jakie maszyny już wymyślili?

Z tego co wiem bo znajomy jest "naganiaczem polskiej siły roboczej" dla szwabów i temu bauerowi nawet obsypnika używać się nie opłaca tylko sadzarka herbicydy kombajn taśma z kilkorgiem - teraz bardziej Rumunów i supermarket.

U mnie z kolei na odmianie Lord i Denar kwiatki usuwa stonka jeśli jej w porę nie skasuję i źreć od kwiatów zaczyna.

Logicznie to - zgadza się - część asymilatów powstałych w zielonych częściach roślin zamiast zamieniać w skrobię i magazynować w bulwach taki ziemniaczysko rozrzutnie lokuje w jagodach i jeśli kto już chce go generatywnych potomków pozbawić niech tak i robi byle liści nie zrywał żadnych bo w nich właśnie cukry na świetle powstają a z nich skrobia dla bulwy.

Zauważyłem że na krzakach z uszkodzoną nacią podczas różnych zabiegów odrasta nowa i ta dłużej pozostaje nie porażona zarazą i może to być jaki sposób na uniknięcie tej choroby na plantacjach ekologicznych ale opóźniający i obniżający plonowanie gdy powierzchnię asymilacyjną usuwać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się