tomek97777

Jaki wałek WOM do prasy Krone Kr125

Polecane posty

tomek97777    1

Chciałem zapytać czy wałek do prasy powinien być zawsze ze sprzęgiełkiem przeciążeniowym. Sprzęgiełko w moim obecnym wałku się wyrobiło i nie da dobrze zbić beli bo zaraz przeskakuje. Czy można założyć zamiast tej końcówki  ze sprzęgiełkiem zwykłą końcówkę bez sprzęgła czy lepiej kupić ze sprzęgłem. Nie mogę znaleźć informacji czy w samej prasie Krone Kr125 jest takie sprzęgło na wypadek gdyby coś w prasie np. zablokowało łańcuchy. A jeżeli polecacie założyć końcówkę ze sprzęgiełkiem to na jaki moment obrotowy końcówki szukać ? Ciągnik to C-360 a prasa Krone Kr125 (czerwona). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

w krone 125 powinienes mieć takie zabezpieczenie, mini stop się to nazywa i powinno sie włąsnie załączyc jak coś sie zablokuje lub za duzy opór bedzie, ale moze byc to zaspawane jezeli bylo wyrobione i ktoś to tanim kosztem zrobił, zeby mogł pracować. Po za tym c 360 nic nie zrobisz racczej tej prasie, predzej Ci silnik zdusi albo sprzegło w ciagniku przepusci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie wałek homokinetyczny z zabezpieczeniem ścinanym. Może on pracować pod dużym kątem co ułatwia pracę U mnie w prasie w ciągu 6 lat wymieniłem tylko dwie ścięte śruby, więc takie zabezpieczenie w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek97777    1

Wiem że nic nie zrobię prasie, ale nie chciał bym zrobić czegoś ciągnikowi. Tylko nie wiem czy dokupię samą końcówkę z zabezpieczeniem. A może jest droga że kosztuje prawie tyle co cały wałek ? Chociaż jeżeli w prasie jest zabezpieczenie i nie zaspawane to może to wystarczy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

w krone 125 powinienes mieć takie zabezpieczenie, mini stop się to nazywa i powinno sie włąsnie załączyc jak coś sie zablokuje lub za duzy opór bedzie.

Nie pisz głupot, mini stop to zupełnie coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

A niby co? 3 pracowałem i w każdej było coś takiego
A niby co? 3 pracowałem i w każdej było coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

nie wiem jaki tam masz wałek, ale w zupełności bezapelacyjnie i na pewno wystarczy zwykłe zabezpieczenie na śrubkę zrywalną, zresztą, nie wiem czy taką śrubkę c360 zetnie, bo 80km scina ale mniejszy ciągnik nie mam pojęcia, tak osobiście to nie wyobrażam sobie co to za straszne obciążenie musi być żeby c360 musiała mieć zabezpieczenie przeciążeniowe, takim ciągnikiem krzywdy prasy nie zrobisz, ani c360 nic nie powinno się stać bo i co może się stać najwyżej zadusisz szesćdziesiątkę jak nie zdążysz wysprzęglić jak się będzie dusiła i tyle, zaspawał te zabezpieczenie lub daj zwykłego pół krzyżaka, moc jaka dysponuje c360 to sama działa jak zabezpieczenie, jak byś miał ciągnik ze 100km to o zabezpieczenia trza dbać a tutaj problemu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

A niby co? 3 pracowałem i w każdej było coś takiego

A niby co? 3 pracowałem i w każdej było coś takiego

Trzema Krone? Bo się chwalą że tylko oni to mają:post-176080-0-58477600-1498320108_thumb.png Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

mam krone 130, pracowałem tez dwiema 125 i w tamtych jak było za cięzko to po prostu sprzęgło się załączało przeciązeniowe, i zawsze myslalem ze to jest ten mini stop, a nie jakiś stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Dokladnie w instrukcji obslugi jest to opisane :) i jest bardzo przydatne bo nie trzeba czekać az klapa sie zamknie tylko juz w czasie otwierania ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Vroobel
      Witam! 
      Prawdopodobnie padł rozdzielacz WOM/żółw-zając, rozbieral go ktoś? bo nie wiem czy szukać nowego czy rozbierać ten 
    • Przez zacx18
      Witam mam następujące pytanie  dotyczące obrotów WOM w ciągniku deutz agroplus 100 otóż jeśli mam wybrany wałek 540 eco  to ze wskazań deski rozdzielczej wynika że 540 obrotów osiąga przy około 1500 obrotów silnika  ,ostatnio zauważyłem w instrukcji  że 540 eco powinien osiągnąć przy 1721 obrotów silnika na minutę  i nie wiem czy instrukcja źle podaje ,czy traktor źle liczy obroty wom .
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie czy w renault 75.14 z 84r trzeba wciskać pedał sprzęgła, żeby włączyć i wyłączyć dźwignią wałek wom
    • Przez MfKrystian
      Witam ostatnio z  dnia na dzień przestał mi działać w Mf 3080 Wom jak wlączam wogóle nie reaguje nie drgnie nawet Kontrolka od womu się nie paliła a nawet jak się nie paliła to i tak mi działał I jakoś dziwnym trafem przestał działać
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj