agrofoto

Żniwa 2017

Polecane posty

mesi    20

Kiedy moge pryskać mienszanke jeczmień z pszenicą randapem , jest sporo chwastu i perzu i musze pryskać przed zbiorem pszenica jeszcze jest zielonkawa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

ile wołacie za usługę koszenia zboża bizonem z58?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

u nas po 300 wołają to ja nie będe gorszy :) tyle że u mnie 3 klasa najsłabsze gleby w okolicy , i na niektóre to jak wjedziesz kombajnem to możesz nie wyjechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Po długiej suszy u mnie też popadało,jak dobrze pójdzie to w poniedziałek ruszamy w pszenice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

też najprawdopodobniej po niedzieli trzeba wjezdzać w pszenice a poźniej w groch chyba że bedzie padać to się przedłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gdyby dziś nie padało to jutro kosiłbym groch. Poniedziałek, może wtorek jęczmień jary. A tak to się wszystko przeciągnie. Pszenica jeszcze miękka i zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andez    2

Południowy-zachód kujawsko-pomorskiego.

Wczoraj kosiłem gorczycę 1 tona/ha i pszenżyto na IV 5,5 tony/ha, trafiały się już porosty.

A tak na ogół to z rzepakami jeszcze się uwijają na okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Patrzyłem dziś na jęczmień i ma ok 13.5 procent myślę że jutro zacznę wkoncu te żniwa. Pszenica jeszcze z jeden dwa dni i też będzie dobra. Najważniejsze żeby pogoda dopisała i nie było żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erami    0

ile wołacie za usługę koszenia zboża bizonem z58.?

Ja nie biorę więcej jak 280zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U wuja większa połowa już pokoszona :-) jeszcze tylko 3 ha pszenicy jarej i bele stoją jeszcze na jednym polu


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomoże...
Mam problem z prasą Vicon RV187. Podczas owijania sznurem bela blokuje się cykl na środkowym owijaniu i nie chce dalej ruszyc. Po przecięciu sznurka bel zostanie owinięty. Jednak po około 4 zwinięciach problem nawraca. Czasami po zresetowaniu komputera ustępuje jednak czasami zalokuje się i nic nie pomaga. Musze wtedy zostawić nieosznurowany i zacząć nowy.
Bardzo proszę o pomoc bo ja już nie mam pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weź przestań . Chyba wie lepiej ile wujo wykosił :ph34r:;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wilgotność? Stechlizny nie zlikwidujesz. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wilgotnościomierza. Narazie sie suszy w stodole. Czy taka pszenica nadaje sie na siew i dla zwierzat?
Ps. A jak daja zboze do silosow to nie pryskaja je wvzesniej czyms niekiedy? Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Koledzy ziarno z tegorocznych zbiorów sprzedajecie czy magazynujecie? Licząc na wzrost cen

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jaki koszt ochrony, nawozów w łubinie / może lepiej wyjdzie niż inne, tylko czy łatwo sprzedać??

Prawie czysto od tygodnia, ale widziałem wczoraj nieskoszony rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj