agrofoto

Żniwa 2017

Polecane posty

mtz55    75

Dzisiaj widziany pierwszy kombajn w jęczmieniu Dolny śląsk okolice Legnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

U nas płd.-zach kraniec wlkp. również pierwszy kombajn wczoraj, dzisiaj następny pod koniec tego tygodnia pewnie ruszą jęczmienie na dobre tylko, że to  V, VI klasa  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Może Ty nie ;) Ale na pewno są osoby, dla których nie byłoby to problemem. Z pewnością każdy podałby inną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Oziminy w bardzo dobrym stanie. Ale jare to tragedia. Łubin wysechł całkowicie. Owies na 6 klasie miejscami spalony jak po roundapie. Za jakieś 2 tygodnie może mniej przy obecnej pogodzie jeczmienie pod kosę. Niektórzy już widziałem koszą. Na słabszych ziemiach pszenżyto już bieleje. Zaczynamy panowie najlepszy okres w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Będziemy szukać przystawki do kukurydzy :> :ph34r:

 

Sprzedam 8 rzędowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

w  wielkopolsce z jeczmieniem  trzeba juz ruszac  bo ziarno juz twarde


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerwisKop    0

U nas takie roboty za 55 zł sobie ludzie wołają

 

To bardzo niska cena za taką usługę. Tak jak piszą wyżej, ceny około 100 zł

Edytowano przez SerwisKop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

W tym roku nie wiem czy nie jest rekordowy nakład na zboża. Tydzień i rzepak. Później to już trzeba czekać z pszenicą na początek sierpnia może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Zawsze w  lipcu  miałem po żniwach - w tym roku   na 99 %  nic  nie legnie.... do koszenia żyto i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Dzisiaj między Środą Śląską a Lubinem widziałem skoszony rzepak. Jakieś 3-5 ha na oko tam było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Properth jak sie zrobi tylko pogoda i dodatku rzepaki uklepane do ziemi , jeszcze nie pozwala zeby jeczmienie wymocić

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

2 lata temu pszenżyto na piasku już skoszone było. Dobra pogoda i można wjeżdżać w jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

rzepak około 10 ha to już można tylko pogody a reszta do 2 tyg ,pszenżyta w przyszłym tyg pod koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaRemian    1

Na następny tydzień mówią pogode i ponad 30° stopni jak pszenżyto dojdzie to koło środy myślę a pszenice na pisaku to sobota

Edytowano przez MichaRemian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juncyk    0

Witam okolice Środy Śląskiej dziś ruszamy z jęczmieniem browarnym poprzednie tygodnie padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

W kujawsko-pomorskim wszyscy w mojej okolicy  pryskają rzepaki na dosuszanie więc za jakieś 2 tygodnie moze sie wjedzie a zboża to tak za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj