Skocz do zawartości
johnyrs

Agrotron 200 hydraulika Buczy, Brzęczy, Hałasuje co jest?

Polecane posty

johnyrs    20
Napisano (edytowany)

Wyrwało mi "plecak" w Agrotronie 200, wymieniłem go i po poskładaniu, gdy używam hydrauliki (skręcanie kołami, podnoszenie, złącza hydrauliczne) to zaczyna wydobywać się bardzo głośny dźwięk - buczenie, brzęczenie takie metaliczne i rurki hydrauliczne bardzo drgają. Co może być powodem takiej awarii? Jakiś zawór przeciążeniowy? Jak odpalę i nic nie ruszam to kilka sekund brzęczy bardzo cicho, potem z minutę nic nie brzęczy, a po minucie zaczyna tak samo jak bym używał hydrauliki. Pomocy.

Film na Youtube https://youtu.be/wrdheDpLdzo

Edytowano przez johnyrs

corrado    217

Wygląda na jakiś zawór, sam plecak zmieniałeś? Sprawdź raz jeszcze może coś uszkodzone więcej było i nie dopatrzyłeś. 

johnyrs    20

Wymieniłem plecak z siłownikiem centralnym, ale dlaczego rozsadziło plecak? Może to ma związek z tym buczeniem?

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Myślałem że wyrwało Ci go od jakieś maszyny jeśli nie to sprawdź zawór bezpieczeństwa bo może pompa cały czas bije CI ciśnienie do bólu i zaraz nastąpi to samo.

corrado    217

I to jest pytanie na które nie znam odpowiedzi gdzie jest zawór bezpieczeństwa/przelewy  itp. bo na moje oko od tego trzeba zacząć i to jak najszybciej. Katalog by się przydał bądź ktoś kto posiada taki model i wie gdzie to może być.

coffey23    16

jeśli masz pompe tłoczkową to ona tak halasuje jeśli nie ma oleju to taki dźwięk jest i stukanie rurek

johnyrs    20

Ale oleju nalałem stan może zapowietrzony układ?

Bo straty oleju podczas awarii były raczej duże

corrado    217

Kilka postów wyżej napisałeś ( przynajmniej ja tak zrozumiałem) że te wycie i brzęk był przed awarią. Skoro olej jest sprawdził bym jeszcze ciśnienie w hydraulicy może to na coś naprowadzi.

johnyrs    20
Napisano (edytowany)

A co jest przyczyną?

Po awarii ciągnik był odpalony by wjechać pod dach i było ok. Podejrzewam że ciągnie lewe powietrze w układ, bo jak rozsadziło plecak to ponaciągały się rurki i musiałem je naginać na gorąco by pasowały i pewnie gdzieś stożek nie jest szczelny.

Edytowano przez johnyrs

iron    389

jak sprawdzisz szczelność i podkręcaj mocowania rurek , podejrzewam ze przez to ze są naprężone to idzie taki rezonans , ja mam od nowości ciągnik i czasami też takie brzęczenie się pojawia podczas używania hydrauliki , po prostu rurki pod ciśnieniem naprezaja się i zaczynają drgać i wtedy wydają takie dźwięki , ja przynajmniej tak uważam

johnyrs    20

Problem buczenia rozwiązany! Układ był zapowietrzony i dodatkowo jeden filtr był zabity. Wymieniłem wszystkie filtry i podłączyłem się do wtyczki wolnego spływu przewodem hydraulicznym, a koniec umieściłem w miejscu nalewania oleju. Po odpaleniu najpierw leciała piana, później zburzony olej i olej normalny. Układ przestał buczeć i wszystko działa, jeszcze tylko muszę wyregulować potencjometr przy cięgnach.

mikon71    6

A czym rozerwałes plecak w skrzyni pewnie był mus a nie olej heh

johnyrs    20

Olej był ok. Przyczyną było nie rozłączenie pompy w max. położeniu. Po awarii naleciało trochę zanieczyszczeń więc płukanie mostu, nowy olej i filtry.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się