ceston

fartuch do kosiarki

Polecane posty

ceston    35

Podarla mi sie juz dosyc plandeka i wlasnie sie zastanawiam czy nie kupic fartucha ktory okrywa cala kosiarke. Moze ktos mial stycznosc i moze powiedziec jak to wytzrymale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

A z góry masz blachę czy ramkę z rurek? bo jak blacha i fartuch tylko na około to plandeka na całą kosiarkę ma inny kształt niż blacha. Ja mam plandekę tą na całej kosiarce Allegro za 80 zł wytrzymała już 2 lata i nic się z nią jeszcze nie dzieje


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Czyli przy zmianie oprócz samej plandeki musiałbyś zakupić stelaż z rurek. Wadą pełnego fartucha jest zbieranie się wody, gdy kosiarka stoi pod chmurką. Niby są otwory odpływowe, ale nigdy cała woda nie spłynie. I wiecznie jest kosiarka upierdzielona pod tym fartuchem (od góry, bo dół i boki będą brudne niezależnie od rodzaju osłony), ciężko jest wyczyścić ramę ze zbierającej się tam ziemi i nasion- potrafi trawa przy otworze na korek oleju wyrosnąć, bo przy koszeniu z rosą robi się tam błoto. Przy blaszanej górze wystarczy szczotką przejechać i czysto- są szpary między blachą a ramą kosiarki.

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

brudzenie się to najmniejszy problem jak masz blachy to się tego trzymaj fartuch z wzmocnieniem u dołu i będzie cacy, ta blandeczka i stelaż z rurek to jedna wielka kicha, bo stara kosiarka zwsze ma jakieś wibracje nie ma takiej co nie ma i od samych wibracji po pewnym czasie te rurki potrafią pekać, blandeczka licha jest bo jest może coś osłoni, jak ktoś dostanie kamieniem gdy będziesz kosił zawsze jesteś kryty bo osłony jakieś tam miałeś, jak dla mnie to te osłony to tylko dla ozdoby żeby jak ktoś przy okazji kamieniem dostanie żeby nie postawili zarzutów i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Kolego my wycielismu plandeki z taśmy co była na snopowiazalce, i trzyma już z 5lat, mocna, aby listewki trzeba było oderwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

miec musze zawsze troche bezpieczniej i nikt sie nie przyczepi. Decyzje podjelem ze kupie taka jaka mam na sam bok. Dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

zrobilbym gdybym mial jakas pod reka. Nie narzekam na ta co mialem bo 5 lat trzymala a kosila nie malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Bez plandeki to jedynie na torfowe łąki na innych warto mieć dla bezpieczeństwa. Każda z tych osłon miała wady i zalety przerabiałem ten temat kiedyś. Te z allegro nie są najgorsze ale od oryginału sporo odbiegają z wytrzymałością.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

poszukaj po firmach transportowych ja kupiłem w zeszłym roku 3mx13m za 100zł bo wymieniali w całym taborze


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj