Anusiak

Ciągnik do lekkich prac polowych

Polecane posty

Anusiak    10

Witam zastanawiam sie nad zakupem traktora do lekkich prac typu opryskiwacz, rozsiewacz itp. traktor byl by na oponach do międzyrzędzi zastanawiam się nad zetorem a nh albo case przedział mocy 60-70KM cos takiego o relatywanie malym spalaniu, malej awaryjnosci ciagnik ma zastapic ursusa 3514. Z gory dzieki za wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Jesli chodzi o spalanie to zetora nie radze brac... Podobno bardzo duzo pala (tak czytalem)... Nie wiem jak NH i Case ale ja bym bral NH ze wzgledu na to ze CASE'ow nadal malo jezdzi po polskich drogach... WIec cos w tym musi byc ze nikt ich prawie nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case i NH to przecież ta sama forma. A Case mało jest bo dopiero od niedawna wzieli się uczciwie do roboty.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Jesli chodzi o spalanie to zetora nie radze brac... Podobno bardzo duzo pala (tak czytalem)... Nie wiem jak NH i Case ale ja bym bral NH ze wzgledu na to ze CASE'ow nadal malo jezdzi po polskich drogach... WIec cos w tym musi byc ze nikt ich prawie nie kupuje

Te nowe zetory są jednymi z najoszczędniejszych ciągników pod względem spalania.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

milanreal1@ na jakiej podstawie tak twierdzisz??? :blink:

Ktoś jakieś testy przeprowadzał (i podał spalanie na papierze)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
........Z gory dzieki za wasze opinie

 

Proszę bardzo - wyedytuj pierwszego posta i zmień duże litery na małe bo pisząc z DUŻEJ litery krzyczysz na nas.

Poczytaj o netykiecie w necie :blink:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jakbym miał zbędne pieniądze na ciagnik pomocniczy to kupiłbym zetorka 5245 lub JD 1640, a jeśli chcesz nowy to polecam NH z seri T.

A straszenie z paleniem zetora bajka "jak nie przeciążysz nie będzie palił"


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ciągle ktoś pisze na forum że zetory palą dużo a prawie zawsze ci co się wypowiadają na ten temat nie posiadają takiego ciągnika :blink: , spali tyle ile musi spalić w wykonywanej pracy . ja posiadam 2 zetory i jakoś i nie narzekam na spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
milanreal1@ na jakiej podstawie tak twierdzisz??? :blink:

Ktoś jakieś testy przeprowadzał (i podał spalanie na papierze)???

No to było na papierze w jakieś gazecie czy broszurce. Robili testy na podstawie kilku ciągników w tej samej pracy i zetor był jednym z najoszczędniejszych. Zajął 2 lub 3 miejsce. Ale co to za gazetka była to już dokładnie nie pamiętam bo dosyć to dawno było.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wszystko jest możliwe, jak byś sobie przypomniał to napisz gdzie to było opisane lub podaj link itp...

a co do spalania, to trudno jest jednoznacznie określić który "ciapek" pali mniej lub wiecej (chodzi mi o iloście niezauważalne gołym okiem, a nie takie jak np. porównanie c-330 w opryskiwaczu 400l do k-700 w opryskiwaczu 400l :blink: to tylko tak dla przykładu, wyobraźnia ponosi :D )

każdy producent silników spalinowych podaje zużycie paliwa w g/kWh, na takiej podstawie np można stwierdzić... lecz to zupełnie co innego

i wszystko zależy również od rozumu operatora i tego jakie buty ubierze (czy ciężkie czy lekkie), bo można tym samym egzemplarzem ciągnika uzyskać bardzo różne wyniki w pomiarze spalania (np. l/ha orki, w trasie z konkretnym ładunkiem lub innej czynności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to proszę podaj link do tego artykułu.

Przypomniało mi się te testy były opisane w broszurce o zetorach. Na początku była opisana pokrótce fabryka zetora dalej wyniki testów a dalej modele zetorów i ich dane.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@gryfel - wrzuć na siakiś rapidshare i podaj linka lub poproszę na nikita_bennet@poczta.onet.pl.

 

Szukając ciągnika dla kumpla znalazłem to: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B73943

NEW HOLLAND TD5020 - właśnie takie coś mi się marzy zamiast C330M.

Wygodne, opryskiwacz podniesie, rozsiewacz też, siewnik także, przyczepę też pociągnie.

 

W zetora bym się na chwilę obecną nie pchał z różnych powodów i nie idzie o spalanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jak na zastępstwo URSUSA C-330M to nawet mógłby być mniejszy... zależy również od potrzeb i ilością pieniedzy jaką miałbyś do przeznaczenia na ten cel

Ten New Holland nie ma jakiś nadzwyczajnych parametrów, wypasów ani żadnych "fajerwerków", ale jeśli kupisz go nowego i bedziesz dbał to pochodzi bardzo długo... A jeśli chodzi o twoją wypowiedź na temat zetora to wcale nie dziwie się czemu tak napiałeś, ponieważ moim zdaniem New Holland to pewniejsza marka i lepiej wykonana... W sumie 100tyś zł brutto to odpowiednia cena jak za ten ciągnik :blink:

Myśle że nie ma co ryzykować kupując jeszcze tańsze i niezbyt solidne ciągniki typu foton itd... (chyba nie musze pisać dlaczego)

 

gryfel@ mógłbyś mi wysłać ten test??? Moj e-mail: daniel.215@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Jeśli kogoś interesuje to posiadam testy ciągników 95-112 KM. W teście brało udział 9 ciągników. Zainteresowanych proszę o podanie emaila to prześle artykuł.

Dzięki, dotarło. Mogę to wystawić na rapidshare żeby każdy mógł sobie sciągnąć i poczytać?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Anusiak@ i co??? mógłbyś sie wypowiedzieć w tym temacie??? co Ci pasuje, a co nie???

Narazie proponuje nic nie pisać, ponieważ nie ma to sensu, jeśli autor nie reaguje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor nie odpowiada ale nie tylko jego może interesować opinia. Moim zdaniem Zetor, bo tani i łatwy w naprawie.

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Po pierwsze napisałem już że lepiej byłoby nie nabijać postów i nie pisać (już wiecej nie bede tutaj pisał, nie ja jestem od tego)

A po drugie, za taką wypowiedź (według regulaminu) możesz dostać %%%

 

I komentarz do tego co napisałeś: jeśli ktoś jeszcze byłby zainteresowany to by napisał i chętnie byśmy doradzili i odpowiedzieli na pytania, a tak... bez sensu ;)

 

 

 

 

 

 

600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj