Gość

Pole w dzierżawę

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam z góry przepraszam jeżeli pomyliłem działy i powielam temat. Mam okazję wziąć pole w dzierżawę, z racji tego że nigdy się w coś takiego nie bawiłem i mam dopiero 19lat niewiem jak się za to zabrać. Czy mógł by mi ktoś napisać co po kolei zrobić tak, aby to miało ręce i nogi. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A kiedy ma nabrac tego doswiadczenia jak nie teraz fakt jak nie ma sprzetu to bedzie ciezko ale moze akurat sie uda.
Probuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam 5ha pola swojego maszyn nie mam nowoczesnych bo ursusa c-330 ale wszystko do niego mam a to pole dlatego biorę w dzierżawę bo jest 10m od mojego domu a obecny właściciel kosi je tylko raz do roku. Nie wiąże przyszłości z gospodarstwem ma zamiar iść do pracy po szkole a to co mam to dam radę to uprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

No na pewno umowa na chodziarz 5 lat i wszystko wypisane bo możesz mieć co roku podwyżki czynszu , ja przy 10 letnich umowach mam trzy letni okres wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I z podpisaną umową mam się udać do Agencji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Nie no po co, dwa egzemplarze dla ciebie i właściciela a w agencji możesz tylko zatwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha. A jak z dopłatą bo obiecał mi że mi da a ja zwrócę za podatek pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym to nie będzie problem bo to mój wujek. Jak by mi nie dał dopłaty to bym się za to nie brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Spisz umowę jak kolega wyżej radzi min 5 lat
Zluz wniosek o dopłaty na dzierżawę i najlepiej jak sam zapłacisz za całość podatek gruntowy
Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziękuję. Z tego co wiem to właściciel złożył już wniosek o dopłatę także muszę czekać aż on ją dostanie i mi przekaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Dobrego masz wujka znam przypadki gdzie jeden z właścicieli ziemi bez przeprowadzonego postepowania spadkowego z 20lat bierze dopłaty akcyzę za paliwo pół świniaka na rok i 10metrow drzewa na opał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On dlatego to pole kosi raz do roku i go nie uprawia z tego względu że mieszka spory kawałek od niego i chodząc do pracy i mając jeszcze dużo innego pola obok domu nie jest wstanie. A ja mam 10m do tego pola
Też znam takie przypadki u nas w okolicy był mały pgr jak upadł to facet który był prezesem kupił ten cały pgr wraz z maszynami maszyny wziął do siebie bo ma swojego pola sporo budynki wydzierżawił a 30ha pola stoi koszone raz na rok bo dopłaty nie da chce zwrot pieniędzy za podatek i 300zl czynszu od 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

po pierwsze żeby było dobrze to jak pod piszesz umowę dzierżawy to ty składasz wniosek na dopłaty a nie właściciel tak to wygląda w świetle prawa ze dopłaty są dla użytkownika a nie właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha czyli muszę iść z tą mapką od tego pola do Agencji wraz ze swoimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Witam :) Moj temat jest odnośnie dzierżawy lecz nie do końca :D  wziąłem 5 ha pola rok temu w dzierzawe ustna bo ustna ( na ile chce byle krzaki nie rosły i podatek oddac i moje) do wczoraj , wiadomo ze są rolnicy , pseudo rolnicy i XXXje...  w mojej okolicy jest tkz głód ziemi.... Do sedna jeden rolnik jest tak pazerny na hektary ze jak by mógł zabrał by wszytko wszystkim :D no i zabral mi te 5 ha .... dogadał sie tak ze wlasciciel bierze doplaty a on sobie uprawia ................ :] Pytanie takie co moge zrobić w takiej sytucaji? zwpanowalem pole nawozu nie żałowałem bo po bobiku pszenica jak malowana...  Poprostu doprowadziłem do używalności... Może na koniec prysnąć jakimś środkiem żeby nic nie rosło ? troche sie wkurzyłem .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Noooo , i później do kościoła w pierwszą ławkę ... . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj