YeLoN3

Problem z podnosnikiem 385

Polecane posty

YeLoN3    1

Witam. Od jesieni mecze sie z hydraulika. Podnosnik skacze bardzo powoli podnosi a ciezszych sprzetow praktycznie na 10cm czy na wolnych czy duzych obrotach jednakowo. Zawor bezpieczenstwa i uszczelnienie tloka cylindra wienione. Cisnienie na pompie kiprze i podnosniku sprawdzone zegarem jest ok. Po podlaczeniu cylindra pod kiper ta sama reakcja co z podnosnika. Juz nie wiemnco to moze byc. Film https://m.youtube.com/watch?v=6WZgbWfjLo4&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

 

piszesz : Cisnienie na pompie kiprze i podnosniku sprawdzone zegarem jest ok.

 

czyli jakie? podłaczałęś zegar i ile ci pokazało?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Mysle ze jak cisnienie wszedzie jeat ok to i rozdzielacz tez czyli na pompie ponad 170 dalej balem sie trzymac bo przewody elastyczne az sie prostowaly na kiprze 175 a podnosniku 190
Jeszcze dodam ze tez sprawdzalem sam regulator sily opadania i tez jest dobrze. Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia czy cisnienie skacze podczas podnoszenia czegos ale powinno i wtedy skakac kiedy podepne sam zegar

Edytowano przez YeLoN3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wyczyść filtry na zasilaniu na dole pod schodkami jak masz rozbieralne a jak wymienne to wymień bo widać że pompa nie ma oleju do podnoszenia a filtry są na zasilaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Sa czyste wklady mylem je. I olej tez jest

Edytowano przez YeLoN3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No to podstaw czyste wiaderko i odkręć zasilanie pompy od filtrów czy leci olej czy jak krew z nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Tez tak zrobilem i jest ok w sumie moglem zmierzyc czas napelnienia ale napewno sadzilo dobrze. A gdyby nie nadazala pompa pobierac oleju to cisnienie by skakalo i pokazalo to na manometrze a skazowka idzie rowno do momentu orwarcia zaworo bezpieczenstwa wtedy lekko skacze ale to zawor zbija

Edytowano przez YeLoN3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

To on jest w srodku rozdzielacza za ta rurka wygieta na denko tloka to to jest przelew? Czy taki dlugi kruciec z miekka sprezynka w srodku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Ale mysle ze gdyby sie zacinal ten zawor to i na zegarze tez by pokazywal spadek cisnienie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To jest zawór w rozdzielaczu tak zwany suwak popychany przez główny suwak o regulacji podnoszenia a co do ciśnienia to sprawdzałeś na wywrocie a podepnij zegar w miejsce zaworu zakręcanego ręcznie na plecaku taki grzyb który wkręca się po podniesieniu maszyny na długie przejazdy tak zwana blokada podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No a zapinałeś ciężką maszynę ze piszesz ze sprawdzałeś na podnośniku bo bez maszyny nie sprawdzisz bo suwak dochodzi do ogranicznika który go cofa z pozycję 0 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

No nie podpiolem podnosnik i sprawdzilem go tak jak kiper czyli uklad byl zamkniety do momentu otwarcia zaworu bezpieczenstwa. Czyli zegar podpiac pod ten regulator opadania w ten korek co jest w nim czy tam jest jakis zawor zwrotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No właśnie wykręć ten króciec tego regulatora opuszczania tak jest kulka ze sprężyną tak zwany zawór zwrotny czy tam nie nawaliło jakiegoś syfu i blokuje tylko musisz wykręcić króciec z tego pierdolnika  tej kostki.A po między kanałami na tym króćcu jest oring mógł się wepchnąć w kanały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Oring, sprezynka i kulka sa ok tylko gniazdo tej kulki jest jakby wybite i moze nie trzymac czy moze to byc przez to? bo ten zawor otwiera sie jak olej wraca z cylindra a zamyka jak go napelnia przy podniesieniu? Jak podlacze bez tego legulatora zeby sprawdzic to moze rozsadzic cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nic się nie stanie to jest tylko regulacja przepływu oleju.W jedną stronę ciśnie przez tą kulkę a wraca drugim kanałem.Jak będzie działać bez kulki i sprężyny to za słaba jest sprężyna i dociska kulkę do króćca podczas podnoszenia co zmniejsza przepływ olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Czyli jak wyjme kulke i sprezynke i bedzie podnosic dobrze to wina tego zaworka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak a dokładnie wina sprężyny zmogła się i przy podawaniu oleju dociska się do oporu przez co mieczy zwojami nie może przecisnąć się olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Rozumiem czyli jak to to trzeba zalozyc twardsza. Jutro to sprawdze i jeszcze podlacze bez calego regulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Podlaczylem cylinder bezposrednio z rozdzielacza bez tego regulatora i nic sie nie zmienilo tylko ze szybciej opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

No to regenerowanego napewno nie bede zakladal bo w mojej okolicy to partactwo wiec zaloze rozdzielacz zewnetrzny z dodatkowo zaworem krancowym jezeli ktos bedzie chcial zobaczyc jak to wyjdzie to przesle zdjecia i opinie. Wstepnie wycenialem to okolo 600zl a regenerowany rozdzielacz u mnie to 750 na wymiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj