Zaloguj się, aby obserwować  
sap

widły- manipulator do big bagów

Polecane posty

sap    5

witam chciałbym samemu wykonać widły do big bagów  coś podobnego do tego https://www.manitou.com/pl/a/VFjwDDIAADEA7fVB

. czy ktoś posiada coś podobnego? Jaki przekrój pręta/rury/profilu potrzeby jest aby wykonać coś podobnego? Udźwig na jedną widłe 2 big bagi czyli ok 1200kg. Może ktoś posiada coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17

Według mnie lepiej zrobić paleciak, jest praktyczniejszy, a po odwróceniu wideł o 180° masz praktycznie taki sam nosnik jak ten z linku.


nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ja mam dorobione do tura z paleciakiem to nie robota za nisko podnosi. co raz przekładaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wolno obracać wideł od palceciaka bo was pozabija jak pęknie. napisz na priw jutro ci foto wyśle. ja mam na jednego bb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wrzuciłem w galerie zdjecie  moich wideł. Profil 80x40x3  bo taki miałem dodatkowo wzmocniłem, ramka jest z paleciaka Metal Fach do paleciaka robiłem nową ramę z pełnych wałków. Roztaw 90 cm pod big bega wożę  po 2 big na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

Paleciaka mam ale on się nie nadaje do rozładunku z firanki big bagów. tomek73 Ty bierzesz po 2 big bagi na jedną stronę czy łącznie 2?. potrzebuję coś takiego jak ty zrobiłeś tylko o łącznej ładowności 2,4t  czyli 4 big bagi.

Edytowano przez sap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Łącznie 2 czyli 1 tonę bo więcej ciągnik nie podniesie, nie ma co ryzykować.

Mój nie jest bardzo mocny ze względu że ta ramka z paleciaka to rura i to już jest słabe. Miałem ją powyginaną więc coś musiałem robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

zapytam jeszcze czy worki zakładasz na sam koniec widły czy  starasz się jak najbliżej ramki. jakiej długości masz widły? bo 3mm grubości profil to niewiele jak dla mnie.

Edytowano przez sap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na koniec przeważnie. Taki miałem profil, nie kupowałem go specjalnie, leżał  w domu, kolega ma 50x50x3 w raku i setki ton przerzuca.Ale po 500 na jedną stronę, czyli do 1 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

Na koniec przeważnie. Taki miałem profil, nie kupowałem go specjalnie, leżał  w domu, kolega ma 50x50x3 w raku i setki ton przerzuca.Ale po 500 na jedną stronę, czyli do 1 tony.

to już chyba wiem wszystko na składzie widziałem profil 80x80x6 więc powinien chyba wystarczyć tym bardziej że 1 worek będzie zawsze przy samej ramce a drugi na końcu. dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj