Skocz do zawartości

Polecane posty

Traceur    0

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym się dowiedzieć wszyskiego o uprawie pokrzywy zwyczajnej. Chodzi mi o to jak to siać, czym zbierać, jak oddzielić listki od reszty czy jest do tego jakaś maszyna, czy można to pryskać a jak tak to czym, czy jest to opłacalne na 4 hektarach i czy wiąże się z dużym nakładem pracy i jakie są koszty początkowe przy zakładaniu takiej plantacji?? Chce się dowiedzieć wszyskiego o tej uprawie żeby się nie władować w coś z czego nie ma żadnego zarobku. Mam nadzieję da się zrozumieć o co mi chodzi. ;) Ale widzę że jest tu dużo kumatych ludzi z bardzo dużą wiedzą także dacie radę mam nadzieję. ;) jak jakieś pytania jeszcze przyjdą mi do głowy to napisze. :) Pozdrawiam wszystkich. ;)

corrado    217

Pokrzywę pozyskujesz ze stanu naturalnego, czyli zbierasz pokrzywy tak gdzie są i rozsadzasz. Tniesz taka pokrzywę na odcinki około 5cm-7cm i wsadzasz. Jeśli chodzi o sadzenie to najlepiej wczesną wiosną. Oczywiście wbrew pozorom nie lubi ona kiepskiej nie organicznej gleby więc klasa V i VI raczej odpada. Co do zbiorów to zbierasz ja zanim zakwitnie i jest jeszcze zielona i miękka. Jeśli chodzi o zbieranie to zależy co posiadasz możesz ciąć kosiarką w tym wypadku najlepiej listwową z racji tego że zanim zetniesz i zbierzesz, obeschnie i masz utratę liście które są najcenniejsze. Następnie zbierasz i suszysz w stodole bądź suszarni. Jeśli masz przyczepę zielonkową tą z kosiarka rotacyjną możesz tym zbierać jest o wiele szybciej i oczywiście wygodniej. Ładnie podsuszysz i liście opadają, łodygi też ( o ile są ładne i nie stare ) sprzedaż w niższej cenie.

Traceur    0

Dziękuję bardzo za odpowiedź i za rady. A jak jest z sianiem z nasion?? Bo można je w sumie niedaleko mnie kupić. A jest na pewno szybciej niż z kłączy.

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Z nasion nie wiem, pewnie siewnikiem do buraków dało by rade.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się