Skocz do zawartości
kamiltorrent

Maliny - jaka ilość mocznika na 100 l oprysku. Pilne!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maliny
andrzej78    13

W czasie kwitnienia nie pryskamy , należy o tym pamiętać.  Bezpieczne stężenie to max 1-2 kg  na 100l. Kidyś opryskałem 3% roztworem to delikatnie zbrązowiały obrzeża liści na poczatku rzędu gdzie zatrzymywałem się aby wzrosło ciśnienie w na pompie dalej było ok .Przy mieszaniu roztworu mocznika z odżywkami dzielimy dawkę. Lepiej częściej pryskac a słabszym roztworem i pamietać o temperaturze cieczy ( zblizona do temp. otoczenia) i w godzinach wieczornych.

Andrzej 78 w jakich odstępach czasowych. A jeśli chciałbym mocznik dodać do nawodnienia za pomocą lin kroplujacych, to jakie sterzenie???? Ile na 1000litrow wody??

Wiadomość z agroFakt.pl

Czyli jeśli chodzi o oprysk to daje, na 100 litrów wody 2 kg mocznika, 100ml Asashi , Aminovigor 1l , i do tego srodek np. od robaka lub od grzyba(jedno albo drugie). Czy to będzie za mocne?? 

kubaguzik    133

1kg/100 l to już dużo, a co dopiero 3kg

ja na jabłonie przy kwitnieniu dawałem 2.5kg, ale to na 1000l

andrzej78    13
Napisano (edytowany)

Napisałem ,że przy kwitnieniu nie pryskamy . Jeżeli dodajemy odżywki i inne preparaty to dzielimy dawkę czyli w twoim przypadku max 1kg na 100l .Co do nawadniania ,to większośc nawozów przy fertygacji podawana jest w stężeniu ok 0,05 -0,1% czyli 0,5- 1 kg na 1000 litrów wody. Nie wiem tego dokładnie jak z mocznikiem , ale producenci nawozów dolistnych zalecaja odstep ok 7 dni między zabiegami.

Edytowano przez andrzej78

gwozd    101

We wtorek pryskałem polane i glena 7,5kg mocznika 15kg siarczanu Mg 0,6l asahi i 3kg kristalonu niebieskiego na 300l wody i nie ma żadnych uszkodzeń. Ale oprysk po 20 i następny dzień był chłodny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się