pupeq

turbina czy turbosprezarka

Polecane posty

pupeq    0

Witam!

 

Co będzie lepsze jeśli tak można powiedzieć... Ciągnik z turbiną czy turbosprężarka z westgate? Jaki wpływ te urządzenia mają na moc, dynamikę i spalanie silnika. Które rozwiązanie wybrać? Ktoś orientuje się może?

 

Dzięks!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przecież to to samo. może chodzi ci o turbo i kompresor. turbo napędzane jest spalinami a kompresor paskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

Witam!

 

Co będzie lepsze jeśli tak można powiedzieć... Ciągnik z turbiną czy turbosprężarka z westgate? Jaki wpływ te urządzenia mają na moc, dynamikę i spalanie silnika. Które rozwiązanie wybrać? Ktoś orientuje się może?

 

Dzięks!

 

a co jest lepsze masło czy masło maślane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Lepsza będzie turbina z zaworem regulacyjnym(rozwiązanie 2) nie zmniejsza obrotów turbiny przy redukcji biegów.

Skomplikowanie większe.

Dynamika większa.

Spalanie takie samo lub odrobinę większe w zależności od jazdy.

Użytkowanie: dodatkowy układ który morze zawieść- choć po przejechaniu 280 tyś. na silniku Audi nie odczułem problemów z tym układem.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Dziękuje za szybkie odpowiedzi i zainteresowanie tematem! Pisać pisać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

nie każda turbosprężarka ma wg, wg mają te które nie mają zmiennej geometri vnt, te z wg na pewno są mniej awaryjne, ale kosztem bezwladnosci , te z kierownicami lepiej wykorzystują energię kinetyczna spalin, ale lubią się zapiekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Każde turbo ma zawór wg.

Nie każda turbosprężarka ma WG.

 

Lepsza będzie turbina z zaworem regulacyjnym(rozwiązanie 2) nie zmniejsza obrotów turbiny przy redukcji biegów.

 

Nie prawda. Turbina z WG efektywnie pracuje już przy niższych obrotach i by nie przeładowywała na wysokich założono zawór który otwiera się przy maksymalnym ustawionym, dopuszczalnym ciśnieniu. Po odpuszczeniu gazu nie ma spalin i turbina wyhamowuje, ciśnienie spada i zawór się nie otworzy.  Tobie pomyliło się z blow off.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

jest wiele możliwości - co to za silnik i co robisz?

 

FTP 4.5l 90-100km z turbiną, 110-140 z trubosprężarką z wg.

 

Ciągnik do wszystkiego. Od lekkich zielonkowych prac po ciężkie polowo - pociągowe.

Edytowano przez pupeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A jaka jest różnica między turbiną a turbosprężarką? Bo analizując budowę to turbosprężarka ma turbinę i sprężarkę.

A sama turbina to co to?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

seweryn - wg otwiera się i zamyka zgodnie z charakterystyką siłownika. Sterowane z części tłoczącej mają delikatny problem z reakcjami przez co siłowniki są leniwe. Sterowane elektrycznie przez przetworniki działają lepiej i chybo o to tu chodzi bo ani wjednym ani w drugim nie znalazłem vtg. Blow off może być niezależnie z regulacją bo jest to bezpiecznik antykawitacyjny - przeważnie w benzyniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ok ok. Tylko jak na razie każdy z was opisuje turbosprężarkę. Kompresor to sprężarka a co poeta miał na myśli pisząc "turbina czy turbosprezarka" to chyba sam nie wie. Chyba że tą turbiną chce napędzać alternator albo coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

seweryn - wg otwiera się i zamyka zgodnie z charakterystyką siłownika. 

Wiem po co i dla czego jest montowany WG. Chodzi mi tylko o fakt że przy odpuszczaniu gazu on nic specjalnie nie robi, służy do czegoś innego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Turbosprężarka składa się z turbiny i sprężarki jak sama nazwa mówi - turbina to silnik wykorzystujący energię z przepływających spalin i napędza sprężarkę która doładowuje silnik spalinowy . Także turbina nie ma możliwości doładować silnika bez sprężarki . Tak jak np mercedesowskie doładowanie - sprężarka baz turbiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

WG jest do regulacji maksymalnego cisnienia, przy zadanym cisnieniu się otwiera i kieruje spaliny do wydechu a nie na wirnik, zeby nie przeładować silnika, realizowane jest to najczęściej za pomocą gruszki na ciśnienie lub podciśnienie. blow off to zupełnie co innego, montuje się to w dolocie, w silniku ZS jest to nie potrzebne, co innego w ZI, tam jest przepustnica i to jest potrzebne zeby dolotu nie rozwaliło gdy ta sie zamknie. W zmiennej geometri nie ma WG bo tam za cisnienie doładowania odpowiadają właśnie kierownice, które ustawiaja się pod odpowiednim kątem wzgledem wylatujących spalin, taka turbospręzarka jest wydajniejsza od zwykłej bo przy niskich obrotach kierownice tak się ustawiają ze wykorzystują maksymalnie energie ze spalin, dlatego w nowych konstrukcjach są już przewaznie tylko takie montowane, szczególnie w silnikach osobowych. geometria sterowana jest tak samo jak wg, ciśnieniem, podciśnieniem lub elektrycznym silowniczkiem. Co do turbosprezarki do ciagnika to tam wystarczy zwykła bez zmiennej geomteri, w ciagniku elastycznosc silnika i  krzywa ciśnienia doładowania nie jest tak ważna jak np w osobowym. Po za tym silnik ciagnika jest wolnoobrotowy a auta szybko wiec całkiem inna charakterystyka,

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Witam!

 

Co będzie lepsze jeśli tak można powiedzieć... Ciągnik z turbiną czy turbosprężarka z westgate? Jaki wpływ te urządzenia mają na moc, dynamikę i spalanie silnika. Które rozwiązanie wybrać? Ktoś orientuje się może?

 

 

Szczerze, to pierwszy raz spotykam się żeby typ doładowania decydował o wyborze konkretnego ciągnika, o tym powinno decydować wiele innych parametrów i detali.

Coś mi się zdaje że @pupeq załadował wszystkich pod ch..  a teraz każdy się napina kto mądrzejszy a założyciel tematu nie ma pojęcia o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Szczerze, to pierwszy raz spotykam się żeby typ doładowania decydował o wyborze konkretnego ciągnika, o tym powinno decydować wiele innych parametrów i detali.

Coś mi się zdaje że @pupeq załadował wszystkich pod ch..  a teraz każdy się napina kto mądrzejszy a założyciel tematu nie ma pojęcia o co kaman?

 

No raczej x D

 

Albo inaczej, bo wszystko zaczęło się od tego:

 

- Turbina doładowania w Claas Arion 410-420 90-100km

- Turbosprężarka z Wastegate w Claas Arion 430-460 110-130km

 

Powiedzcie plebsowi gdzie tu różnica i która opcja lepsza ? Obie są tak samo podatne na doładowanie mocy w przyszłości?

Edytowano przez pupeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powtórzę pytanie po raz któryś co to jest turbina a co turbosprężarka.

Po drugie w obu są silniki Turbodoładowane z interqulerem. Więc to ty powiedz o co ci chodzi?

 

Nie potrafisz odczytać danych z instrukcji to miej żal do siebie. W tych modelach są praktycznie takie same silniki mniej lub bardziej wyżyłowane i to tyle. Taka sama strategia jaką prowadzi wiele firm od najbardziej popularnego zetora zaczynając.

http://www.claas.pl/blueprint/servlet/blob/326438/fe5aff5c0c3d7c2518bc4f6dadac4a58/222484-dataRaw.pdf

http://www.claas.pl/produkty/ciagniki/arion460-410-2016?subject=KG_pl_PL

A który bardziej odpowiedni dla ciebie to sam powinieneś wiedzieć sugerując się swoimi potrzebami.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

to wszystko z chinskiego na angielski tłumaczone, pozniej na niemiecki i na polski i pozniej takie nazewnictwo w instrukcjach katalogach itp. a ludzie sie w tym roznicy doszukują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Panie bez jaj znalezienie tych danych zajęło mi 20 sekund!!!!!!!!!!!!!!


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj